Skocz do zawartości

[rama] Accent Peak29


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

No to to ja wiem bo nie czytasz ze zrozumieniem skom25Słuchaj a jak masz ludzi który z ważą są duzi itd. kupujesz drogi rower xc i co nawet powiedzmy nie uprawiasz sportu w sensie zawodów tylko sam i dajesz za rower na ramie peak 29 nie wiem z 6300 i jak zaczniesz się bawić pęka ci rama, uważasz ze to takie łatwe iść ją naprawić i wydawać tak pieniądze...troszkę zluzuj bo ja wiem o czym ja piszę nie od dziś nie od wczoraj jeżdżę na rowerach górskich. Miałem 4 poważne rowery górskie w swoim życiu od ciężkiego stalowego po lekki węgiel. Myślę że mylisz przyjacielu zawodników którzy mają swoje ekipy i one łożą na nich. Nie rozumiesz że marketing jest taki że ludziom zwykłym użytkownikom rowerów nie mówi się w sklepie że jak kupi takiego nie wiem authora za 9000 tyś to w cale nie będzie oznaczało że będzie fajnie mu się jeździło. Owszem w senie kultury jazdy, lekkości itd no jasne że to torpeda, ale jak zaczną mu opony bo są z lekkich mieszanek gumy, kewlaru itd przebijać się a rama skrzypieć, naprawy kosztować...sorry. Jednak na tym forum skom25 przeważająca część ludzi to zwykli użytkownicy rowerów a nie zawodnicy amatorscy czy zawodowcy.

Tak Dokumosa ale też niedawno miałem w swojej rodzinie zakup mtb za 4000 tyś i daję radę jak nic a mam też przykład znajomego co ma taki za 1500 i jednak podzespoły w trochę droższych mtb dają lepszy komfort jazdy.

Piszę o praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dokumosa napisał:

A wspomniałem o masie i lekkich zastosowaniach peaka gdyż sam ważąc 110kg połamałem dwie takie ramy (w rozmiarze L) właściwie na prostej drodze. To jest lekka wydmuszka przy np. primalu.

Ale też ciężki kloc porównując do np. Speca Chisela. Ten Peak waży w granicach 1750 g a aluminiowy Spec 1350g i to jest dopiero 'wydmuszka'... Prawda jest taka że dobrze zrobiona rama o wadze ponad 1700g jest w stanie wytrzymać naprawdę sporo przy jeździe XC. Nie bez przyczyny takie firmy jak Trek dają dożywotnią gwarancję na ramę  i limit wagowy dla roweru z riderem na poziomie 130kg, a nie sądzę żeby rama takiego X Calibra była cięższa niż Peaka.  

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCC

Swoją drogą zobaczymy jak te Spece będą się sprawować.

Co do Treka - te ramy to kloce wagi ciężkiej:

http://www.rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=87&art=5363

http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=126&mar=1&art=7873

http://www.rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=126&art=6470

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wagi ważny jest też materiał ramy i  jak są zrobione spawy, nie tylko sama waga. Waga może świadczyć ile zastosowano na zrobienie ramy  i jak gęsty jest materiał. Moja rama była wyliczona na 138kg i cóż z tego?

Edytowane przez JuraMałopolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier jest kiepskiej jakości. Po 30km dostrzegłem otarcie na główce ramy spowodowane przez pancerz. Wystarczyło umieścić naklejkę ochronną w tym miejscu i po sprawie.  Dla mnie jest to rama na sezon max dwa. W przyszłym roku wchodzą ramy z boostem. Mam nadzieję, że z poprawionym geo, z mocowaniem hamulca wewnątrz trójkąta i prowadzenie pod myk-myka.

Edytowane przez Zazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Zazi napisał:

Dla mnie jest to rama na sezon max dwa.

Ja latam na swojej już trzeci sezon i nie mam zamiaru zmieniać.

Bez naklejek ochronnych, nawet lakier na najdroższej będzie dość szybko przetarty. Ale fakt, lakier jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jaka jest najlepsza alternatywa do maratonów w cenie 1k, trochę cięższa i wytrzymalsza tj nadająca się do katowania np. lekkiego enduro?  Octane prone z amortyzatorem 120mm?

 

Tak na szybko ktoś pomoże obliczyć dropa siodła do kiery bo chyba coś źle liczę (dla szosy mi wychodzi dobrze :P):

Rama M-ka amor 120mm https://octane-one.com/prone/

1) SIODŁO   wys. siodła 79cm po korekcji kąta ST= 76cm ( dł. nogi 88cm)

2)  KIERA:  stack 63,6cm + 2cm (połowa grubości mostka) +0,9cm (wznios mostka 80mm -17st) + 1,5cm (połowa śr. kierownicy)= 68

76-68= 8cm dropa?  Coś tu nie gra.  Czy z moją długą nogą,  prone mógłby się sprawdzić w wyścigach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema,

Chcę zbudować Peaka Ta 12 na sztywnym widelcu. Mam 181 cm wzrostu, długosć nogi 86cm. Dzisiaj siedziałem na Peaku ale tym starszym na ramie L i M.

L miała mostek 100mm i siedzenie przesunięte na maxa do tyłu - wydawała mi się za duża, ale to może wina tego siodełka, a sprzedający miał mnie w dupie zeby dopasować siodełko, lub kwestia przyzwyczajenia z pozycji starego roweru na kołach 26"

M wydawała się bardziej komfortowa, tak mocno nie leżałem, tylko sztyca siodełka była mocno wysunięta.

 

w starych peakach max rozmiar był L w tych Ta12 jest XL, i właśnie proszę o poradę jaką wziąć ramę M, czy L (TA12)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci proponuję zmienić sklep, na rynku nie ma miejsca dla takich jak opisałeś. Teraz mu się nie chce przestawić siodełka, a jak coś będzie nie tak z rowerem, to nie będzie mu się chciało "bawić" w gwarancję.

Co do rozmiarów, to Peak jest jednak dość długi, stąd może być takie wrażenie. 

8 godzin temu, ossek napisał:

tylko sztyca siodełka była mocno wysunięta.

W Peakach tak jest. Ja mam wersję 26', 174 cm wzrostu, ramę S 17' i sztyca jest wyciągnięta naprawdę mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.05.2019 o 21:28, skom25 napisał:

Ja latam na swojej już trzeci sezon i nie mam zamiaru zmieniać.

Bez naklejek ochronnych, nawet lakier na najdroższej będzie dość szybko przetarty. Ale fakt, lakier jest kiepski.

Ja latam 7 sezon z pękniętą podsiodłówką i wklejonym insertem na sztycę 27,2 :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Gdzie kupie hak przerzutki do Peak Carbon 2017 ? taki na sztywna oske.

Cos mi sie wydaje, ze u producenta nie beda dostepne i nawet nie pewnie  nie wiedza dokladnie jakie to ma wymiary itp :D

Hak wyglada na jakis "chinski typowy hak przerzutki"

Gdzies w azjatykich sklepach?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcinwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...