Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 581
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. Na odcinku Myślenice - Nowy Targ po tkz. "Starej Zakopiance ' w tygodniu śmigają stali bywalce. W soboty i niedziele całe tabuny szosonów. W tygodniu w niechodliwe godziny zwłaszcza na odcinku Lubień - Klikuszowa praktycznie zerowy ruch. Ten malutki gruntowy podjazd na Obidzy spokojnie do zrobienia na gravelu . Nawet na szosie bokiem na upartego da się wytargać. Generalnie zarąbista trasa i nie dziwię się ,że przeżywa renesans. 😁 O widokach , panoramie Tatr to nawet nie wspominam .
  2. @szajbna ten obrazek 1060 wygenerowała " iłtiligencyja"😁 A w rzeczywistości to dla odmiany zerżną z nowej Magene. 1050 dwa lata temu z Brytona. A działać to nigdy mie będzie dobrze jak coś poprawią to inne spaprolą.
  3. @smw44199 to nie Korea Północna 😁. U Garmina zostajesz królikiem doświadczalnym świadomie i za zgodą . Ktoś się musi poświęcać dla ludzkości zanim kolejna "stabilna " 😉 wersja oprogramowania zagości pod strzechami ogółu. @Eathan dzisiaj mogłem sobie całą drogę jechać z beleczką " błąd radaru , radar rozłączono ". Mało tego , przy większym odtylcowym ruchu klasyfikacja totalnie głupieje. W połowie dystansu TiR reszta jako osobówka lub jedzie osobówka a okazuje się być ciężarówką. Błąd także jest w kwestii ilości pojazdów jadących w zasięgu radaru . Dzisiaj kilka minut musiałem spędzić na poboczu obserwując Varię bo przestałem jej ufać . Powiem szczerze ,że ten brak zaufania będzie się traumatycznie teraz za mną ciągnął 😉🤣
  4. A więc 😉 ....na nowej "betce" 31.29 w Edku i nowym 6.70 w Varii 820 , duchy z innego wymiaru powróciły. Wróciły też komunikaty "błąd radaru " . Dla osłody poprawili detekcję . Obecnie obiekty które faktycznie stwarzają zagrożenie są oznaczane. Nie tak jak poprzednio gdzie wszystkie miały " ikonkę " . Pogorszył się też zasięg .
  5. Ale do Shradera nie przykręcamy SPD'ów
  6. Jak z "plastiku" to @Eathan samym wzrokiem je połamie .😁 Nie głupi ten pomysł z " czopowamiem " powietrza zwrotnego.
  7. @KNKS pocieszę Ciebie. Dziś też byłem ofiarą meteopatów. Na radarze słonko, Garmin w Edku słonko a mnie po drodze dopadł deszcz. Na całe szczęście krótki. @przecietny.kolarz na dynamicznych IMGW też różne wizje w zależności który model odpalisz.
  8. Kupiłem rowerowego klamota w USA. Czwarty dzień walczę z totalnym amerykańskim debilem który nie potrafi wysłać paczki do Polski. "Wujek" nie wie jak wypełnić formularz na stronie UPS. Piszę , tłumaczę jak małemu dziecku , wysyłam wypełniony dokument a on nawet nie potrafi przepisać . Robię tutoriala ,że strona z automatu zasysa błędne z kosmosu dane ,że musi ręcznie wklepać ...... i kurła blada nic. Teraz nie dziwię się ,że Chińczycy, Hindusi i cała reszta cywilizowanego świata musi im na szybkiego robić modele językowe , coś musi za nich myśleć .
  9. @szajbna piłem do Premio v1.
  10. Nie zawsze. Jak masz pampersa do ocieplania pleców a pod kościami już tylko te skrzydełka co maja być na jajkach to może być mały problem na trasie 100 plus.😁 Bo tak niektóre firemki potrafią wszyć pieluszkę.
  11. Castelli wszywa pampersa w swoich gaciach na plecach. Co nowy model to inaczej wszyte. Endura , Pedaled, Assos ma fajnie "wycyrklowane" położenie pieluszki. Z gaciami jest tak ,że trzeba się do nich przymierzyć bo jest za dużo zmiennych ( położenie pampersa , specyficzna rozmiarówka, kompresja materiału , etc)
  12. Jeżeli towar a w tym wypadku koło było składane na indywidualne życzenie klienta to taki towar nie podlega zwrotowi w ustawowych 14 dniach . Tego nawet Rzecznik nie przeskoczy . Takie prawo. Jak się coś zamawia to należy dziesięć razy sprawdzić a dopiero potem to uczynić. Wylewanie żali na sklep gdzie klient ewidentnie dał pupy dla mnie jest nie na miejscu.
  13. Nie miałem jeszcze okazji "sieknąć "😁 okiem co się porobiło nowego u Garmina. Ale jak jest to już śpieszę z instalacją. PS. Jest faktycznie 31.29
  14. Skoro nie stać Ciebie na samochód , to sobie jakoś radzisz realizując zadania transportowe przy pomocy jednośladu . A żeby było jeszcze prościej to na plecach przytargaj krowę . Będzie mleko codziennie a i trawnik wykosi .....
  15. @Eathan nie jest tak różowo do końca ..... Magenka za to się " skiepściła " . Żeby być precyzyjnym to wina leży gdzieś w nowej "betce" Edka i współpracy na linii SBL a Garmin. Pokazuje w smarcie wszystko prawidłowo ale faktycznie światło się nie odpala. Trzeba przejść do manuala ręcznie "tapnąć" beleczkę z trybem i potem znowu przejść w smarta. Pomijam kwestię , że Edek pokazuje teraz wierutne bzdury odnośnie nachylenia trasy. Coś poprawili ,coś spie........😁 Klasyka.
  16. Pozwolą Panowie , że odniosę się do poprawek w wersji 6.70. Faktycznie "płotowe" 😉 duchy z innego wymiaru przestały wzbudzać nerwową Variatkę. Poprawiła się "klasyfikacja" a raczej jej nieomylność w tej kwestii. Choć do ideału ciutkę brakuje . Przykład..... jedzie za mną TiR , wykrywa go prawidłowo ale jak bestia siada mi na kole to po chwili staje się osobówką . Są też drobne perturbacje w ilości wskazywanych obiektów. Pojawiają się w specyficznych warunkach ukształtowania drogi i raczej wynikają z "technologii " radarowej. Czas zużycia energii w warunkach drogowych się dopiero okaże po zakończeniu cyklu. "Parapetowo " napawa optymizmem. I najważniejsze , koniec z wyskakującymi komunikatami " błąd radaru " i rozłączaniem podczas jazdy .
  17. @uzurpator tak z kronikarskiego obowiązku pragnę poinformować iż są drukarki 3D co drukują z karbonu i tytanu . Jak ktoś inwestuje w taka drukarkę to nie po to aby sobie bloki wydrukować. I oprócz bloków można drukować dla innych gałęzi przemysłu nieźle przy tym zarabiając ( drukarka błyskawicznie się zwraca ) .
  18. Przychodzi Jasio do lekarza , ten go wnikliwie bada i na koniec łapie się za głowę ...." panie ale masz pan ciśnienie w kosmos wyrąbane , co pan robisz " . Jasio ze stoickim spokojem odpowiada ... " czytam Forum Rowerowe " 😁
  19. Zrobiłem " parapetowy " 😉 test akumulatorka w Varii 820 na najnowszym firmware 6.70 . Tryb dzienne mruganko , łączność BLE z telefonem ................ działa dokładnie 27 godzin i raportuje jeszcze 6 % baterii. Tak na sucho to całkiem nie źle .
  20. Tak dla przykładu i porównania , WTB do swojej obręczy o szerokości wewnętrznej 23 mm zaleca taśmę o szerokości 28 mm . Do obręczy 30 mm taśma 35 mm. Czyli generalnie WTB zaleca aby taśma była szersza o 5 mm od szerokości wewnętrznej obręczy. Wszystko jest ładnie wyszczególnione w specyfikacjach technicznych WTB.
  21. @Wojcio ze wszech miar bardzo słuszne spostrzeżenie . Jest jednak jedno małe ale ...... cytuję autora wątku , Czyli Scalka idealnie wpisuje się w ten scenariusz. Owszem można dalej polemizować , że w zasadzie każdy rower MTB odpowiednio zmotany wciska się w te założenia. Ale Scott Scale Gravel to w zasadzie " rower spełniony " w tej materii. No dobra ........ w ostateczności jeszcze bym rozważał Marianka z linku , choć sercem jestem przy Skociszu. Kubek u mnie odpada.
  22. Ja w porównaniu do @dfq cały czas popylam na sztywnym "widle " . Teraz to nawet na Tatry ( jak muszę przelecieć na skróty 😉) nie chce mi się zmieniać na uginacza przodkowego . Za to żongluję oponami . I tylko i wyłącznie prosta kiera z różkami wewnętrznymi .
  23. Wbiję kij w mrowisko ........Panowie co wy wiecie o gravelach ? Dla Was to rower szosowy (obowiązkowa baranina ) z ciut szerszą oponą . A generalnie okazuje się ,że to bardzo szerokie zagadnienie i na trasach widać coraz więcej graveli MTB. https://www.cyclingabout.com/how-robin-gemperle-redefined-ultra-racing-tour-divide/ @Gzimo na twoim miejscu kupiłbym Scotta Scale Gravel . Powiem krótko jest to zaj........ta maszynka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...