Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 572
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. @KSikorski I wieeeeele innych....... @Eathan"Jak rozumiem mówisz o podziale w samym liczniku a nie w Connect? " Dokładnie TAK. Na poziomie licznika definiujesz wszystko, rodzaj kolarstwa , predyspozycje nawigacyjne dopasowane do możliwości danego roweru, parametry pracy, rozmiar koła itd. Potem licznik podczas synchronizacji z Connect " rozdysponowywuje aktywności do danego roweru zapisanego w chmurze Garmina.
  2. Pisałem , że ustawianie typu jazdy(szosa, MTB, szuter itp )nie realizujesz w Connect a bezpośrednio w Edge i potem licznik już "ładuje" odpowiednią jazdę do konto odpowiedniego roweru w Connect. Przykład - uruchamiam Edge przełączam na Rower 1 robię 10 km, potem przekładam licznik odpalam Rower 2 i robię 15 km. Synchronizuje moje dwie te aktywności i teraz jak wejdę w Connect to na koncie roweru nr 1 mam przypisany dystans 10 km a na rower 2- 15km. Podgląd tych dwóch aktywności mam w jednym miejscu na głównym panelu ale jest wyszczególnione na jakim szpeju te aktywności zrobione.
  3. W Connect możesz ustawić tyle rowerów w "kolarstwo" co masz. Ja mam ustawione dwa rowery i trenażer (o butach już nawet nie wspomnę 😉). W liczniku przełączenie pomiędzy rowerami to po odpaleniu jedno maźnięcie po ekranie i start. Cała aktywność leci na konkretny przypisany rower (dystans etc.). Domyślny typ jazdy jest realizowany i ustawiany na poziomie licznika jak i same parametry roweru np. obwód koła , typ pracy GPS , opcje nawigacyjne.etc ....
  4. Po pierwszych testach bety do Edge xx40 . Dołożyli nową wersję Climb Pro. Poprzednia działała tylko w trybie nawigacji. Nowa działa cały czas niezależnie od trybu jazdy. Jeżeli podczas jazdy do sklepu po bułki " system" wychwyci ,że na naszej trasie jest podjazd mapa zamienia się w podgląd Climb Pro. Za ile zacznie się podjazd j na jakie " atrakcje" możemy liczyć. Po pierwszych testach powiem , że działa to genialnie. Warunek podstawowy to mapy zawierające profil DEM. Garmin przy okazji tej bety każe uaktualnić mapy. Ja mam swoje mapsety z zaszytym profilem DEM i potwierdzam ,że działa z każdymi takimi mapami.
  5. pecio

    [2023] Sram XX AXS Eagle

    Pół kilo to chyba silnik trzy fazowy 5 KW zapodali do tej przerzutki. 😉 A tak to powiem ,że zacny szpej i oczekuję po jakimś dystansie spostrzeżeń na temat pracy i użytkowania .
  6. pecio

    [2023] Garmin Etrex SE

    Jakie dziady ....piszą ,że nie wiedzą kiedy a już na E-Azymucie są do kupienia. Faktycznie pojechali z cenami zwłaszcza solary.
  7. pecio

    [2023] Garmin Etrex SE

    Dziś pisałem z zapytaniem kiedy w Polsce planują sprzedaż. Na razie nie ma daty kiedy u nas 540/840 wejdzie. A co do cen to wszystko "odjechało" - telefony itp.
  8. pecio

    [2023] Garmin Etrex SE

    Teoretycznie w amerykańskiej Adoramie już są w sprzedaży ale tylko są dostępne solary.
  9. Jak jest tarcza okrągła z regularnymi dziurkami to nigdy nie będzie wibracji. Problem pojawia się w wymyślnym nieregularnym "żłobieniu" na obwodzie i w wielkich nieregularnych otworach. Klocek o małej powierzchni łapiąc tarczę będzie bardziej podatny na "wpadanie " w te nierówności tarczy co objawia się wibracjami.
  10. I po grzyba wieszać na ścianie jakąś tam "Paniulkę z łasiczką" Leonarda jak można dzieło co bardziej oko cieszy 😁
  11. Miałem dokładnie to samo. Twierdzenie ,że problemem jest widelec może wysnuć tylko geniusz serwisu. Problemem była i jest tarcza . Te tarcze mają taką przypadłość ,że po "dojechaniu" ich do dolnej tolerancji w zestawie z pewnymi zaciskami przy hamowaniu powodują potworne wibracje. Po wymianie tarcz na nowe wraz z klockami i ewentualnej korekcie ustawienia zacisku problem znika. A tak nawiasem mówiąc to te "kanapki" Shimano po za niezaprzeczalnymi atutami mają też wielką wadę - żywotność. Potrafią "polecieć "w niecały sezon. A w rowerze MTB w odpowiednich warunkach z odpowiednimi klockami można je zarżnąć w dwa miesiące do gołego aluminium.
  12. Generalnie jak masz jeden rower z jednym kompletem kółek to zabawa w te klocki mija się z celem. Co innego kilka szpejów , wielkie przebiegi , oranie w trudnych warunkach gdzie po masakrze koło musi na centrownicę i nie masz czasu na latanie po serwisach oraz czekanie aż się zmiłują nad twoimi kołami to wtedy ma to sens. Lub jak pisano powyżej będziesz robił też dla kogoś.
  13. Jak masz smykałkę to po dłuższej zabawie załapiesz "temat" . Na początek zapodaj "pacjenta" na którym możesz eksperymentować. Ja lata temu rzuciłem się od razu na głęboką wodę i złożyłem komplet kółek. Wyszło super koła przejechały dwa sezony bez poprawek.
  14. A po za tym fundamentalna sprawa podczas jazdy na rowerze gdzie każdy gram się liczy 😉 ..... jeździć z takim "kląkrem" ???
  15. Spróbuj w stacjonarnych Trigara. Koło mnie są przynajmniej na tyle "elastyczni" ,że pozwalają się "pobawić" szpejem. A mapę można spokojnie uruchomić na nówce bez "nabijania "GPSa.
  16. pecio

    [2023] Garmin Etrex SE

    A jak sobie tak jeszcze dalej kopie po rejestrach to wygląda na to , że wyjdzie też Edge 140 i późną jesienią lub wiosną 2024 nowy Fenix 8 .
  17. Jak mogę coś doradzić to najwięcej i najszybciej za niego weźmiesz sprzedając go w częściach ( osobno rama, amortyzator , szpej etc).
  18. @spidelli i wylądować w Arnhem 😉. Ten tryb w Garminie nazywa się chyba jakoś ......Market Garden😁
  19. Aha. Tak Edge maja tryb nawigacji " samochodowej" . Bardziej precyzując - algorytmy przeliczania trasy pod "blaszaka"
  20. A co do mocowania rowerowych garniaków to jest o wiele bardziej pewne niż mocowanie GPSMapowca w zastosowaniu rowerowym . Zresztą było już o tym wałkowane w tym temacie albo innym zbieżnym .
  21. W Edge można jeszcze prościej i praktycznie błyskawicznie. Zaznaczam punkt na mapie palcem ... nawiguj ... przeliczanie i ogień. Od razu mam podgląd czy wyznaczyło trasę bez jakiś "kwiatków" . Prosto skutecznie bez "ingerencji" aplikacji zewnętrznych, telefonów,etc. A kombinowanie do samochodu z Edgem czy turystykiem to totalna paranoja.
  22. Gdzieś czytałem na którymś forum o przeróbce starych Ericsonów tych malutkich smart . Wykastrowany andek z wszystkiego co zbyteczne , "postawiony" Loculus i "dospawany" zaczep garminowski . Pod względem nawigacyjnym ponoć super. No i ten ekran z konkretną rozdzielczością i kolorami.
  23. 😁 no takie małe tylko. Ale najważniejsze - jest taka możliwość i trasy można ustawiać pod szosę czy MTB. Kiedyś pisałem do pepików czy nie dało by się zrobić małej "integracji" z Garminem . Odpisali , że nie ma takiej opcji. Póki co to tylko Koomot "ładnie z Garminem gada" . Można polować bo czasami robią promocję na cały "world" 😉 A dodam jeszcze o tyczeniu tras przez Expressa czy Base Camp. Mocno niedorobione i jakby mogło to trasa wiodła by przez księżyc.
  24. pecio

    [2023] Garmin Etrex SE

    USA , ale do oficjalnej premiery jeszcze trochu wody upłynie. Myślę ,że przedsprzedaż w Polsce zacznie się u schyłku wakacji /początek jesieni.
  25. Google map nie polecam ale za to Mapy.cz jak najbardziej. Tam wyznaczysz sobie trasę i potem gpx przerzucasz do expressa a potem tylko synchronizacja i jazda. Możesz to robić na poziomie kompa stacjonarnego lub telefonikiem. Inna opcja też bardzo dobra to Koomot . Jedyny ból to trzeba "bencalować" za regiony lub całość.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...