Skocz do zawartości

pecio

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3 579
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Zawartość dodana przez pecio

  1. "... mam bardzo ważne rodzinne zadanie nocami po lesie ze względu na dziki...." @Zbyszek.K Po ile u Ciebie kiełbasa ? 😁
  2. @Zbyszek.K I jak padniesz to od razu na fotel lecisz 😉😁 Muszę się wypisać z tego forum , same emeryty po przejściach 😉 i w dodatku AA. 😇
  3. Bosch Heavy Duty. Seria o najwyższych parametrach do przemysłu i ostrego katowania. "Łopatki " przy słabym łożyskowaniu wałka "futerka" potrafią zrobić rzeźnię. Nie mniej do obróbki w metalach Rolsem jest Fein, a w drewnie Festool i Mafell to tak dla potomności.
  4. Dobry zakup. Lepszy niż jakieś E......, T......, i inne cuda.
  5. DeWalt to taki Black Decker tylko analogicznie do Boscha taka seria niebieska ( ja do tego chińskiego koncernu nie pałam miłością ) Nie jest zły ale mają kiepskie akumulatory. Bosch zielony to tandeta totalna - taka jednorazówka. Moje orły potrafią w ciągu dniówki to zajechać . Nawet w niebieskim Boschu masz 4 poziomy "zaawansowania wykorzystania". Za Makitą przemawia dostępność części i serwis. Naprawdę są to żywotne i dobrze wycenione sprzęty. Jak chcesz iść w "żółtka" to też nie będzie zły wybór w porównaniu do typowych marketówek. @Electronite moje zakrętarki Boscha z serii HD nie mają żadnych bić . Są nie do zajechania , wkręcone kilka tysięcy śrub i to bogatych, robią za mieszadła, wiercą wiertłami ciesielskimi itd .
  6. @spidelli Bosch niebieski ( najlepsze i najtrwalsze akumulatory ), Makita i Milwaukee. W Twoim wypadku poszedłbym w Makitę. Kupisz w każdym markecie budowlanym. Co do konkretnego modelu to zależy od zastosowania. Czy tylko wiercenie bez udaru, z jakim momentem wkręcanie ( jakie śrubki/ wkręciki), praca z jakim wiertłem , może jakieś mieszadło od czasu do czasu ? Jak chcesz tylko tą śrubę wykręcić to kup wkrętarkę w casto a jak zrobisz to ją oddajesz . A tymi wykrętakami to robisz tak aby one wkręcając się odkręcały śrubę.
  7. @spidelli to dotyczy wszystkich nośników półprzewodnikowych. Nie będę pisał elaboratu na ten temat ale tak upraszczając są różne "architektury" , jedne wolniej drugie szybciej ulegają "anihilacji". Najlepiej założyć o maksymalnej dostępnej pojemności .Wtedy danych nadpisujących komórki jest mniej niż w nośniku o np. połowie tej wartości.
  8. Miejsce na zasilanie kamery i dysk 4TB.
  9. @DomekPodChmurka jak tak będziesz zapisywał wszystkie wycieczki to ten dysk 4 TB błyskawicznie zapełnisz Jedna godz. w 720p 30fps (jakość padaczka jak na dzisiejsze standardy) to około 3,6 GB - 6 godz. film to 21.6 GB . Na dysk 4TB wejdzie 185 filmów 6godz. Jeżeli będzie to dysk SSD to po full zapełnieniu jego parametry polecą na pysk. Jedna godz. w 1800p 30fps ( przy takim "klatkażu" dynamiczne sceny , szybko mijane obiekty będą "zamazane") to około 7,8 GB. Jeden 6 godz. film to 46,8 GB. Na dysk 4TB wejdzie tylko 85 filmów. Żeby nagrać taki film będziesz musiał mieć bogatą kartę pamięci. Każda tego typu pamięć ma ograniczoną liczbę cykli zapisu po czym następuje degeneracja komórek i karta zwyczajnie pada przy takim przemiale danych. Wiesz ile ja już kart zajechałem w wideorejestratorze samochodowym. Dla tego nikt o zdrowych zmysłach na rowerze nie nagrywa wszystkiego jak leci.
  10. @sznib może syn nieślubny mojego dziadziusia? Ale alimentów nie będę płacić.😁e
  11. U mnie takiej niewyobrażalnej krzywdy doświadczają. Czasami zastanawiam się czy nie za bardzo się nad nimi znęcam .
  12. Dziś mnie taka totalna niemoc ogarnęła ,że nawet ten specyfik od "płonących konarów" nic by nie wskórał. Ledwo przepychałem 1,3 W/kg. Odrzuca mnie od trenażera. Robię przerwę taktyczną na przegrupowanie sił 😁
  13. U mnie leśniczy od niepamiętnych czasów i różnych konfiguracji społeczno - politycznych nic nikomu nie nakazywał i nie wpie...la się w prywatna własność (na Podhalu świętość 😉). Owszem jak chcę więcej wyciąć muszę dostać asygnatę, to tak w teorii. A w moim interesie jest dbać o swoją własność , robić nasadzenia, sprzątać wykroty itp.
  14. Zostawię to bez komentarza https://www.facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami/posts/776058281229194?ref=embed_post
  15. Ostatnio Amerykańce do zastosowań cywilnych zwiększyli precyzję swojego systemu. A żeby nie było zbyt różowo to nad płn-wsch Polską stacja z Królewca zakłóca system. 😁 Oczywiście okresowo ale trzeba to mieć na uwadze i nie polegać zbytnio na czymś co może w każdej chwili przestać działać. A chip/ procek GPS w Explorer 2 jest ten sam co 1030+ /1040. Jest tylko wykastrowany programowo zresztą nie tylko z tego. Sprzętowo tylko różnica w pojemności pamięci i akumulatora.
  16. Z kąd masz te mapy? 😱 Ktoś kogoś robi w bambuko z tymi planami wycinki . Większość tych lasów zaznaczonych do wycinki to lasy prywatne, baa nawet zaznaczone ,że już wycięte jest parę hektarów . A las tam dalej stoi A najlepsze ,że są zaznaczone lasy moje i sąsiadów. Czyżby ktoś w nocy pod moją nieobecność chciał zaszaleć z piłą. Piszę to bardzo poważnie. Czyżby znowu pseudo nawiedzeni ekolodzy.... Ku....a ręce opadają.
  17. Jutro dojdzie koszulka do kompletu Wkładka idealna nie za gruba nie za cienka. Trochę grubsza od Progetto Castello. Bardziej ażurowa co dobrze prognozuje na lato i mega trasy. I ten fajny " przedziałek" po środku wkładki , lepiej się układa. Myślę ,że pupsko z radości rzuci mi się na szyję.😁
  18. Klasyczny GPS to amerykański system. Galileo to europejski system. Glonass to od bolszewików. Beidou to chiński system. Jest jeszcze japoński ale nie jest implementowany do urządzeń bo działa tylko nad tamtym skrawkiem azjatyckiego nieba. Jak chcesz w miarę dobrze i oszczędnie z energią to wystarczy jak załączysz tylko GPSa. Jak się bujasz po lasach to włączasz " wiele systemów GNSS." O 1040 i tamtych możliwościach nie napiszę bo Ciebie nie dotyczą .
  19. Ciekaw jestem co na zadany temat znajdzie na " jutubie" @marvelo ? @Mentos ksiądz to zaj...sta fucha. Po kolędzie kupujesz wypasioną pinkę dogmę i jeszcze zostaje na C- klasę. Można ru....ć wszystko co na plebanię wpadnie. W salonach zniżki dla tej profesji....Żyć nie umierać. aaaa.... Zapomniałem dodać - jedyna robota co się legalnie pije.
  20. @Eathan różne promocje w różnym czasie robią . Raz były po 14 a u innego po 19 . Za jakiś czas pojawiły się po złotówce z groszami ale w kilka minut już były nie dostępne. Trzeba trzymać rękę na pulsie i mieć kilka "maili" w zapasie😁
  21. Otwieram profesjonale studio bike-fittingu. 😁 A tak poważnie to żal było nie kupić za JEDNĄ ZŁOTÓWKĘ na ali. Na dokładnie takie samo tylko Ergona trzeba wyskoczyć 140 zł. Jakość ta sama. Nawiasem pisząc idzie więcej klamotów po złotówce.
  22. Odkryłem właśnie fajną polską firmę JACK PACK . Mają parę interesujących "torebek" Zastanawiam się nad Góral 3.0. Mają też fajne podsiodłówki.
  23. Może dlatego....😇😁.........................oczywiście My tylko żartujemy . Żeby ktoś opacznie nie posądzał o istnienie AAA wśród tak zacnej społeczności 'Forumrowerowe" . A na tym zdjęciu co zamieściłem kupowałem tylko oranżadę . 😉 Właśnie teraz odpaliłem Bkool i trochu pokręcę na tej apce.
  24. Dokładnie na Rouvy to wiesz na czym stoisz i możesz strategię opracować. Na Zwifcie to nie wiadomo kto z przodu a kto z tyłu. Inaczej to wpływa na motywację bycia " naczelnym drapieżnikiem"☺️ Po za tym stałe ta" Reksiopia" bo nic więcej tam nie ma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...