Skocz do zawartości

DEFTONES

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez DEFTONES

  1. Racja. Ale z doświadczenia wiem, że z pełnym zawieszeniem też nie powinno być problemów, bo różnica to raptem 1 ogniwo.
  2. Najprawdopodobniej wyciągnięty łańcuch, słaba sprężyna w przerzutce i nie napina wystarczająco wózka. Zdemontuj łańcuch i sprawdź też długość wg instrukcji Shimano:
  3. Ja bym tam przebolał ten krótki czas pracy na baterii, gdyby ładowanie było o wiele szybsze niż w 1040. Np. godzinka i naładowana bateria.
  4. Dokładnie tak. Piasty 240 były wadliwe. Jak mnie pamięć nie myli, to problem był ze sprężynką, która blokowała się i nie dociskała jednego pierścienia racheta. Potem wypuścili poprawioną wersję i chyba problem był rozwiązany. Być może rozwiązaniem jest nowa sprężynka, z nowych serii.
  5. Unibike Link - kompletnie nieopłacalny, nierozwojowy rower. Propozycje kolegów wciągają nosem relikt rowerowy od Unibike.
  6. Do 1500 zł to starczy na jedno przyzwoite koło do gravela 😄
  7. Z założenia nic samo się nie dzieje. Ale nie można prawnie odrzucić reklamacji, jeżeli ona przysługuje/obowiązuje, przed jej przyjęciem. Bo tak mi wygląda z opisu poszkodowanej. Dopiero w serwisie powinni ustalić, czy reklamacja wynika z zaniedbania użytkownika, czy z wady produktu.
  8. To może coś z ostatnio popularnej Sensy? Osprzęt trochę lepszy, waga podobna, lepszy amor. Może nie ten prestiż na dzielni, ale Sensa to porządna marka plus zostanie coś w kieszeni na jakieś update. https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-sensa-merano-evo-pro-pd33692/?v_Id=227543
  9. Z mojego doświadczenia z marką Cube (mam od kilku lat karbonowego HT), to na pewno mają dopracowane jakościowo ramy karbonowe plus dobry osprzęt za rozsądne pieniądze. Do tego dochodzi świetny osprzęt od Newmen, a dokładnie ich koła, które są jednymi z najlepszych na rynku, jeżeli chodzi o wagę, jakość i wytrzymałość. Finalnie należy i tak wybrać rower to co najbardziej nam się podoba i ten, który jest najbardziej wygodny. No i oczywiście warunki gwarancyjne. Ja z Cube nie mam najmniejszego problemu, więc nie wypowiem się na temat reklamacji itd.
  10. Cuda panie opisujesz. Jesteś pierwszą osoba, która ma takie przeboje ze swoją 1040.
  11. Minuta w google i wizyta na stronie Treka: E*thirteen BB20-92 Czyli szukasz: Rodzaj Press FitBB92 Szerokość mufy 68 - 73 mm Średnica mufy 41 mm Średnica osi korby 24 mm Typ mufy ramy Press Fit
  12. Scott W tej cenie, z tym osprzętem i wagą - w życiu. No i jak się nie mylę, to kabelki lecą przez stary, co jest koszmarem w serwisowaniu. Jedynie na plus to porządnie wykonana rama z karbonu. Orbea już lepiej wypada w relacji cena/wyposażenie. Uważam, że można za tą kasę wyrwać lepsze rowery, oczywiście szukając przeceny/okazji. Popatrz też na geometrię tych rowerów, by czasami do Twoich celów nie pakować się w rower zaprojektowany do ścigania się. Warto popatrzeć na ofertę naszych sąsiadów: Cube, Rose, oraz dalszych: Sensa. Mieli ostatnio rowery w świetnej cenie, bardzo bogato wyposażone.
  13. A może te? Mam i jak za te pieniądze okazały się bardzo dobrymi bibsami. Mają siateczkowe kieszonki na obu udach. https://www.centrumrowerowe.pl/spodenki-rowerowe-z-wkladka-eyen-groove-2-0-cargo-pd31639/
  14. Osie standardowe: przednie: 100 mm długości osi i 12 lub 15 mm szerokości osi; tylne: 142 mm długości osi i 12 mm szerokości osi; Osie boost: przednie: 110 mm długości osi i 15 lub 20 mm szerokości osi; tylne: 148 mm długości osi i 12 mm szerokości osi; Osie super boost: przednie: 110 mm długości osi i 15 lub 20 mm szerokości osi; tylne: 157 mm długości osi i 12 mm szerokości osi. Skoro wg Shimano korba jest do obu wersji, to z korbą powinno być ok.
  15. Nieprawda. Po prostu do obręczy hookless musisz mieć opony tubeless. Obojętne czy z dętką lub z mlekiem.
  16. Zgadza się. Jeżeli z tyłu masz boost, to w przypadku Shimano musisz kupić odpowiednią korbę w systemie boost, by zachować linię łańcucha. U innych producentów takie rzeczy reguluje offset zębatki. Wtedy wystarczy wymienić samą zębatkę. U Shimano musisz wymienić całą korbę. Ich księgowi ładnie to sobie wymyślili.
  17. Taka, że wkładka po dłuższym czasie nie uwiera w dupę. A miękkie siodło tak.
  18. No i przesunęli mocowanie, by było bardziej symetrycznie. Efekt jest taki, że na niektórych uchwytach nie da się zamocować, bo koliduje z kierownicą 😁
  19. Bateria bardzo kijowa. Lipa straszna w stosunku do 1040. Ciekawe czy chociaż szybkie ładowanie jest? Do tego tez plastikowy zaczep, który jak wielu wie, lubi się łamać. W 1040 był metalowy. Fajny ekran, do tego fajniejszy interfejs. Jakoś ładniej i logiczniej. Płacenie zbliżeniowe kompletnie niepotrzebne, bo i tak każdy wozi ze sobą telefon. Resztę ma konkurencja, która jest też znacząco tańsza, a robi tę samą robotę. Czekam na 1060 z lepszą baterią.
  20. Pamiętaj też o kosztach eksploatacyjnych. XC będzie na pewno droższy przez serwis amora (+dampera). W gravelu też powinna być tańsza kaseta i łańcuch.
  21. Przecież są fantastycznie instrukcje na stronie Shimano, które objaśniają montaż, regulację czy długość łańcucha. Jak zrobisz wg tej instrukcji, to musi być dobrze. Np do (chyba) Twojego Altus RD-M2000 Shadow: https://si.shimano.com/pl/pdfs/dm/GN0001/DM-GN0001-27-POL.pdf Dla ułatwienia podpowiem, że strona 16 manuala.
  22. Kaseta dobrze złożona? Kolejność podkładek poprawna (najpierw gruba, potem cienka)? Ostatnie trzy zębatki poprawnie osadzone, wg. kropki?
  23. Wciąga nosem 740. Sam osprzęt to praktycznie topka Shimano, świetny amor. W oryginalnej cenie 12 899 zł był wybrzydzał, ale za tę kasę to grzech nie kupić. W przyszłości zainwestować w lekkie i szersze koła i jest petarda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...