Skocz do zawartości

ernorator

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 168
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Zawartość dodana przez ernorator

  1. Po ostatnim – kolejnym już – spotkaniu z pieszym (choć rowerzyści też się zdarzają), który miał słuchawki na/w uszach i nie słyszał ani dzwonka, ani piasty, zacząłem się zastanawiać, czy da się coś z tym zrobić. Sytuacja jak zwykle, wyprzedzam, nagły ruch pod koła i na koniec pretensje, żebym to ja „uważał jak jadę”. Zacząłem się zastanawiać czy z tym coś można zrobić bez uciekania się do przemocy fizycznej I tak trafiłem na ciekawy filmik, poziom zaangażowania Skody mówi mi, że nie jestem sam chociaż na "ludzi" kompletnie bezmyślnych co nie słyszą bo mają volume rozkręcona na maxa i tak nie zadziała.
  2. Co tutaj się wydarzyło..... Kaseta 12-25, korba 46/30, do tego linia łańcucha i możliwości przedniej przerzutki ultegry. Weź @caballoBlanco napisz co Ty chcesz zrobić bo na razie nie wiem co chcesz ale wiem, że nie masz pojęcia jak to zrobić. @marvelo na pewno nie 7.5mm....chyba, że masz kąt rury podsiodłowej 0 stopni.
  3. Jako, że mam 9 latkę - amortyzator nie potrzebny, - im niższa waga tym lepiej - wzrost ważny, moja ma 145cm i rower ATTABO EASE 24" (jest też 26") i ten rok jeszcze będzie ok ale następny może być za mały
  4. Bo jestem już w stanie wrócić z pracy, ogarnąć dzieci i jak żona wróci to zrobić jeszcze 1-1.5h roweru zanim zapadną ciemności \o/
  5. Takie coś jeszcze w google widać https://suport.ridewithgps.com/hc/en-us/articles/4419008054299-Garmin-Varia
  6. Terra Competition Race Rapid i Pirelli P Zero Race TLR SL-R to chyba najszybciej wystrzelone do testów opony w historii BRR.
  7. Jako sygnalizację bardzo lubię CYCLAMI RVL01, świeci długo i telefon umie naładować. A odkąd mam Di2 to jeszcze bardziej ją lubię bo wiem, że kiedyś zapomnę i pojadę gdzieś z nienaładowaną baterią.
  8. 1. Kasa na bikefit to najlepiej wydana kasa na początku przygody jak i przy zmianie roweru na rower o inne geometrii 2. Każdy potrzebuje bikfitingu 3. Problem jest taki, że większość fiterów u jakich byłem lub był ktoś znajomy to 80% sprzedawca 20% fiter a czasem nibyfiter. O dziwo, im było drożej tym gorzej...
  9. Jak na razie wszystkie tym ogarnąłem.
  10. Zigfir - 6841 km (mtb, szosa + trenażer) [1536 km outdoor] D1ckSteele 2936 km (szosa, gravel, trenażer) bashey_pl - 2250km (GRV, Cross, trenażer) [1450km dwór] chester_jds - 1792 km (MTB, GRV) ernorator - 1565 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 1539km (cross outdoor) provayder - 1402km (MTB, szosa, rolka 449km) JWO - 706 km (MTB) Sansei6 - 505 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) revolta -368 km (MTB) Jacekddd - 311km (velomobil - rower poziomy) michalr75 - 169km (terenówka) - gonię
  11. Z moich doświadczeń z siodełkami jedyna rzecz jaka jest ważna to rozstaw guzków. Mi wyszło siodełko tak 140-145 i takiego szukałem. Przerobiłem dużo, bardzo dużo...czasu i pieniędzy. A znalazłem przypadkiem jak karnełem się na czyimś rowerze i jak mój tyłek dotkną Selle San Marco Shortfit Dynamic 140 to jakbym na chmurę wsiadł. Z żoną to samo było, pierdyliard siodełek przeszło a znalazło się przypadkiem jak dostała Treka do wypróbowania z siodełkiem Bontragera Verse Comp 155. Trek nie wszedł ale siodełko siadło jak złoto, teraz ma w każdym rowerze.
  12. 1. może waga, im niższy stożek tym lżejsze 2. wiatr zwiewa większe stożki a wiatr na zjazdach 60km/h+ potrafi być straszny Ina sprawa, że wszystko zależy od tego ile waży kolarz, inaczej zwiewa 60kg inaczej 90kg.
  13. https://www.centrumrowerowe.pl/rekawiczki-krotkie-chiba-bioxcell-air-pd1761/?v_Id=140545
  14. Dawno temu to robiłem ale pamiętam, że w tych z 3 zapadkami to był mi potrzebny jakiś klucz imbus, chyba 10 i bo go specjalnie kupowałem. Ciekawe czy w kołach z 30 mojej żony jest ta sama piasta.
  15. Stare piasty Syncros z 3 zapadkami to były podki DTSwiss i były tak samo nieśmiertelne.
  16. Po kolejnym tygodniu. - widać kolarzy, tych szybciej jadących i tych jadących równo - jak kolarz jedzie równo za nami i pojawia się samochód to kolarz czasem też zostaje samochodem ale tylko do zniknięcia prawdziwego samochodu - nie zauważyłem fałszywych wskazań, kilka razy jak myślałem, że to fałszywe to się okazywało, że złapał samochód gdzieś dalej, bardzie z boku - day flash to jakieś 16h według moich obserwacji....ale ja robię większość jazdy na serwisówce i ciągle mam auta z autostrady na radarze, może to wyczerpuje baterie
  17. Zigfir - 6244 km (mtb, szosa + trenażer) [1252 km outdoor] D1ckSteele 2490 km (szosa, gravel, głównie trenażer) chester_jds - 1530 km (MTB, GRV) provayder - 1402km (MTB, szosa, rolka 449km) ernorator - 1390 km (szosa, gravel, trenażer) smw44199- 1342km (cross outdoor) bashey_pl - 1212km (GRV, Cross, trenażer) [450km dwór] JWO - 453 km (MTB) schwinn0 - 446 km (trenażer) Sansei6 - 315 km (MTB) Jacekddd - 311km (velomobil - rower poziomy)
  18. Bo się komuś zestawy Lego pomieszały
  19. j.w. ja mam CatEye Omni 3. Zabieram ją na długie jazdy bo czas pracy jest nie do pobicia.
  20. Naczytałem się o podkładkach a jak wczoraj montowałem korbę Force XPLR E1 wide w suporcie T47 85.5mm to wyszło 2mm na drive side i 3mm na non-drive side (4.5mm też by weszło) żeby było równo i linia łańcucha ~47.5mm.....
  21. Nowy członek rodziny, rower Żony dotarł Na żywo znacznie ładniejszy niż na zdjęciach.
  22. Mam wielką ochotę na te opony ale znajomy mówi, że lekko uciekają na szutrze w zakrętach i boje się powtórki z pathfindera mistrza prostej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...