-
Liczba zawartości
1 151 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez PiotrWie
-
[Niemcy] Cube stereo hybrid z niemiec poniżej 1000 euro Facebook marketplace
PiotrWie odpowiedział fcbub → na temat → Elektryczne - e-bike
Też tak uważam - jak przemyślałem. Może też ktoś sobie nabija ruch na koncie - by umieszczać potem reklamy. To brzmi bardziej nieprawdopodobnie niż bajki handlarzy samochodów.😁- 13 odpowiedzi
-
- cube stereo hybrid
- rowery z niemiec
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Niemcy] Cube stereo hybrid z niemiec poniżej 1000 euro Facebook marketplace
PiotrWie odpowiedział fcbub → na temat → Elektryczne - e-bike
Bardzo podejrzane ogłoszenie. Taki rower z przebiegiem 250 km powinien mieć gwarancję, o podróbkach e- bike nie słyszałem, może "odnowione" po jakimś zalaniu magazynu. Czy wszystkie te ogłoszenia na Marketplace są podobne - tj super niski przebieg, sprzedaż z powodu kłopotów zdrowotnych, czy są ilustrowane takimi samymi zdjęciami. Za tyle to ja sprzedałem 5letniego Liv-a z przebiegiem 14,5 tyś.- 13 odpowiedzi
-
- cube stereo hybrid
- rowery z niemiec
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Treking] Elektryczny treking do 10 tys
PiotrWie odpowiedział Gremlin008 → na temat → Elektryczne - e-bike
W Centrum Rowerowym jest kilka sztuk R- Raymon za 9 tyś z silnikiem Yamahy, są też w wersji Easystep, zdecydowanie wygodniejszej. -
Wydaje mi się że jak pomaga wyjęcie sterownika to należy zacząć od przeczyszczenia jego styków - keśli ginie połączenie to może dać takie objawy
-
https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-r-raymon-crossray-e-5-0-gent-9s-m350-pd35517/ Może ten ( jest też kilka innych sztuk0, cena wydaje się być interesująca
-
Ja mam 70Nm i pod wiekszy podjazd podjezdżam na środkowym wspomaganiu, ale myslę że z przyczepką to by trzeba więcej - raczej radziłbym zdecydować się na 70
-
Ten Hercules ma Nexusa 5 biegów - nie jest to są duży zakres. Rzeczywiście przerzutka z przodu w elektryku to rzecz zbędna. Osobiście polecam napęd od Yamahy - jak dotychczas bez żadnych problemów zrobiłem prawie 16 tyś. km, żona 14,5 - sprzedała bo chciała inny typ ramy. Tobie też proponuję zaintersować się ramą typu Easystep - jest znacznie wygodniejsza w wsiadaniu i zasiadaniu, główna wada to " niesportowy look" ale myślę że to Ci raczej nie przeszkadza. Zarówno R- Raymon jak Haibike takie mają. Jeśli chciałbyś jednak napęd paskowy - co wymusza przerzutkę wewnętrzną.to raczej z Rolhoffem lub NuVinci, co jednak skutkuje wyższą półką cenowo.
-
Bez przesady -wbrew temu co nam wciskają płaca minimalna w bogatszych krajach Europy to 2-3 x tyle co w Polsce - a ponieważ popyt rośnie a podaż jest ograniczona - problemy z półprzewodnikami itd to cena rośnie. Parę dni temu użytkownik z Niemiec kupował elektryka dla żony i między innymi opisał sytuację że w sklepie elektryki szły jak świeże bułeczki ( temat w dziale Jaki rower kupić do x złotych) Po prostu barierą w Polsce jest cena - gdyby była o ponad połowę mniejsza też by szły jak świeże bułeczki. Ale trudno wymagać by mogąc sprzedać w cenach akceptowalnych w Niemczech, Szwajcarii czy Włoszech sprzedawali w cenie powszechnie akceptowalnej w Polsce. W tych krajach elektryki stanowią już ponad połowę sprzedaży - i rośnie z roku na rok.
-
[e-bike] Wybór roweru all-mountain dla emeryta
PiotrWie odpowiedział MikeSkywalker → na temat → Elektryczne - e-bike
Ode mnie w ramach gwarancji zarówno Giant jak i KTM wymagali tylko standardowego przeglądu po pierwszych 200 km, jak w każdym rowerze. Jeśli chodzi o napęd to nic nie sprawdzali. Po 10 tyś. pytałem się w niezależnym serwisie we Wrocławiu - zajmującym się sprzedażą i serwisem od 2015 roku - powiedzieli że mam nic nie robić, silniki są fabrycznie uszczelniane i oni bez jakichś usterek ich nie otwierają. -
[e-bike] Wybór roweru all-mountain dla emeryta
PiotrWie odpowiedział MikeSkywalker → na temat → Elektryczne - e-bike
Ten Canyon jest z Shimano EP 6000 a nie z Bosch Performance Cx Smart System. Co nie znaczy że nie jest wart zastanowienia. -
[e-bike] Wybór roweru all-mountain dla emeryta
PiotrWie odpowiedział MikeSkywalker → na temat → Elektryczne - e-bike
Bosch od 4 generacji zrezygnował z wewnętrznej przekładni, więc teraz da się jeździć bez wspomagania. Żeby regulować siłę wspomagania musi być Smart System, ale chyba na fulla z Smart System musisz podnieść budżet,u za dobrze wyposażonego trekking a z tym silnikiem daliśmy 20tyś. Z mojego doświadczenia polecam Yamahę - zrobiliśmy na dwóch egzemplarzach po 15 tyś bez problemów, po wyłączeniu nie stawia żadnych oporów, fabryczne wspomagania rozsądne - od 50% na E ( Bosch 65 ) do 300% ( Bosch do 350) -
Raczej nie dostaniesz - w ramach promocji możesz trafić jakiś zeszłoroczny egzemplarz za ok 10 tyś, tegoroczne spełniające warunki od 13,5.
-
[Rower] Identyfikacja roweru plus kilka pytań.
PiotrWie odpowiedział mykail → na temat → Miejskie i trekkingowe
Takie wtedy nyły, ja najpierw miałem Kormorana, a jak już pojąłem o co chodzi z rowerem to kupiłem używanego Hiragana, zmieniłem koła na takie jak masz w tym rowerze ( ale je przeplotem bo Huragan miał lepsze piasty), dołożyłem błotniki, bagażnik i oświetlenie i miałem jak na tamte czasy super rower - można powiedzieć że protoplastę graveli -
[Koło tylne] problem z hamulcem
PiotrWie odpowiedział distortion → na temat → Miejskie i trekkingowe
Są różne standardy mocowania tarcz do piasty a także hamulców do ramy. Na stronie Centrum Rowerowego masz to dobrze opisane - przy wymianie koła musisz wiedzieć jaki masz typ mocowania tarczy. -
[wybór roweru] Giant Reign E+ czy Orbea Wild
PiotrWie odpowiedział nylecm → na temat → Elektryczne - e-bike
My robimy 4,5 - 5 tyś w roku, więc bym wymieniał 2 x w roku😃, tak szybko to jednak zauważalny rozwój nie postępuje. -
[wybór roweru] Giant Reign E+ czy Orbea Wild
PiotrWie odpowiedział nylecm → na temat → Elektryczne - e-bike
A ile przejeździłeś na Boscha? Zmieniliśmy w tym roku jeden rower i w pasującym nam typie i rozmiarze były tylko na Boschu więc nie było się nad czym zastanawiać. Jaka jest szansa że wytrzyma te 15 - 20 tyś km bez większych problemów? -
[wybór roweru] Giant Reign E+ czy Orbea Wild
PiotrWie odpowiedział nylecm → na temat → Elektryczne - e-bike
A dla mnie najważniejsze jest uczucie jazdy po wyłączeniu silnika i niezawodność. Jak kupowałem w 2018 był jeszcze Bosch 3 gen którym praktycznie nie dało się jeździć po wyłączeniu silnika, Yamaha zachowywała się jak zwykły, oczywiście cięższy rower. Dopiero od 4 gen Bosch po wyłączeniu działa jak zwykły rower. Co do niezawodności to sie dopiero okaże - pierwsze egzemplarze 4 gen są dopiero tuż po ukończeniu gwarancji. A Trust Kick jest tylko w wersji specjalnej - większość Performance CX Smart System go nie ma i słusznie - większości jest niepotrzebny. PS Mój silnik nie kopie po położeniu nogi na pedale, może to było jakieś stare rozwiązanie. -
[wybór roweru] Giant Reign E+ czy Orbea Wild
PiotrWie odpowiedział nylecm → na temat → Elektryczne - e-bike
Pewnie miałeś słabszy model Yamahy - Bosch 4 gen też ma wersję od 40 Nm do 85 Nm. My mamy Yamahę Sport i Boscha Cx 4 gen i są bardzo podobne - bo Bosch w 4 gen przeszedł w końcu na taki system jak Yamaha stosowała od początku - bezpośrednie przełożenie na tarczę, bez wewnętrznej przekładni. Poprzednie generacje Boscha były fatalne - jak zabrakło prądu to się jechało bardzo trudno. Obecne napędy są porównywalne - oczywiście przy tej samej klasie silników - jak Bosch Performance Cx to Yamaha X3 -
Składałem w swoim życiu trochę rowerów i zmiana rozmiaru kół była zawsze największym problemem - rama ma punkty mocowania hamulców dostosowane do fabrycznych kół wraz z ogumieniem - zmiana w Huraganie kół 27 na oponodętkach na 27 na zwykłej oponie już wymagała przesunięcia hamulca ( przy hamulcach montowanych centralnie do poprzeczki na ramie było to realne - dorabialiśmy element przesuwający punkt montażu o 1,5 cm w górę, przy montażu na slotach jak dzisiejsze hamulce nie mam koncepcji jak powinno to wyglądać. Kol. Wojcio ma rację - ta rama to nic cennego, jak chcesz składać rower na kołach 28 kup ramę pod 28 ( bądź cały rower do renowacji). Jak chcesz mieć dobry samodzielnie zlżony rower poszukaj ramy z widelcem w rozmiarze 28 ze stali Cro-Mo rurek Tange cieniowanych - ja mam taki rower ale na kołach 26, miałem wiele rowerów - ja, moja żona i moje dzieci i drugiego tak wyważonego roweru nie widziałem.
-
[Rower] Identyfikacja roweru plus kilka pytań.
PiotrWie odpowiedział mykail → na temat → Miejskie i trekkingowe
Ten rower jest malowany - nie da się określić co to było, mógł to być Passat, a może coś innego . Mógł być też samodzielnie składany z części - wtedy było to dość popularne bo kupno roweru w sklepie graniczyło z cudem - sam w latach 70-tych i 80-tych złożyłem kilka rowerów. Na pewno w Polsce w sklepach był wtedy jeden typ widelca do stalowej ramy na kolo 27,5 cala. Ale bywały tez rowery produkcji NRD i CSRS, a może to być też totalna hybryda - zdarzało się wtedy przywozić części z sąsiednich krajów, może mieć np ramę i widelec różnych producentów - Romet, Favorit ( CSRS) bądź Diamant ( NRD). Bywały też czasem w sklepach odrzuty z eksportu - np partia Passatów z przerzutkami Shimano Eagle. Masz inne zdjęcia bądź więcej informacji o rowerze? -
Kup mniejszy i zmień mostek na regulowany. wtedy będziesz mógł dopasować do upodobań.
-
Tylko że jest to e- pedelec, wymagający rejestracji i OC co w Polsce jest niemożliwe. Póki co nikt tego nie kontroluje, ale w razie jakiejś kolizji można mieć problemy
-
[e-bike] Wymiana akumulatora czy zakup roweru z silnikiem spalinowym sachs?
PiotrWie odpowiedział Representant → na temat → Elektryczne - e-bike
Nie wiem skąd przekonanie o tym że akumulator po 2-3 latach będzie kiepski ( może przez analogię ze smartfonem, ale roweru raczej nie ładuje się codziennie - my mamy dwa rowery od 2018 roku, zrobiliśmy po 15 tys km i akumulatory nie mają zauważalnego spadku pojemności.Jak pytałem tych, którzy piszą o szybkim spadku pojemności akumulatora po jakim czasie im akumulator stracił pojemność to odpowiadają że sami nie mieli ale tak piszą w internecie. I tak napędzają się opinie😀. Tylko nie wiem co w tym silniku jest za silnik - i jak długo on wytrzyma. I akumulator trzeba dobrać do silnika żeby pasował. -
[Bateria] Haibike Hardseven 9 problem z wypadającą baterią
PiotrWie odpowiedział Vol. → na temat → Elektryczne - e-bike
Z tego co piszesz wygląda to rzeczywiście na wadę konstrukcji. Jak nowy to do reklamacji, jak po gwarancji to chyba nic innego Ci nie pozostanie jak zabezpieczyć trytrytkami.
