Skocz do zawartości

nctrns

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    580
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Zawartość dodana przez nctrns

  1. Możesz dołożyć tzw. klamki przełajowe https://www.rowertour.com/p/180432/xlc-bl-r02-dzwignie-hamulcowe-przelajowe-czarne Wtedy będziesz mógł hamować tam gdzie chcesz, plus funkcja hamowanie zostanie w klamkomanetkach. Druga opcja, to szukanie karbonowego fitnessa, ale będzie raczej cięższy i droższy. https://www.cube.eu/pl-pl/cube-nulane-c-62-slt-goblin-n-black/856400
  2. No to życzę powodzenia. O ile Rometa czy Kellysa uda się od kogoś pożyczyć, a Sensę może udostępnią do testów szybkierowery, to nie wiem skąd wytrzaśniesz Fuji.
  3. Wszystko zależy od tego, jaką jazdę zakładasz. Jari to rower idealny na wyprawy bikepackingowe. Dużo punktów montażowych, ciekawe rozwiązania jak pojemnik pod suportem czy gumki na górnej rurze, regulowany offest widelca, dostosowanie do dynama w pieście. Jak wielodniowe wyprawy z tobołkami to coś, do czego cię ciągnie, to fajny wybór. Nyk, Sensa, Kellys to rowery, którymi również oblecisz takie wyprawy, ale masz mniej opcji montażu bagażu (da się to obejść oczywiście, ale w Fuji masz to w standardzie). Nie chce mi się porównywać tabelek z geometrią, ale jest szansa, że Romet i Kellys będą wymagać trochę bardziej sportowej pozycji. No i właśnie te rowery też bardziej są nastawione na krótsze, może szybsze wycieczki. Czyli wychodzisz z domu po pracy i robisz 50km gdzie cię oczy poniosą, albo weekend rano wyjazd z noclegiem w jakiejś agroturystyce i minimalnym bagażem. Napęd to też istotna sprawa. Im więcej płaskiej, gładkiej nawierzchni, tym więcej plusów moim zdaniem ma napęd 2x.
  4. No spoko. Moja żona ma 156cm, klamkomanetki sora. Hamowanie z górnego chwytu, kiedy, masz przybliżone klamki jest w sumie nawet gorsze. W dolnym chwycie prawie nie jeździ. Z przerzucaniem biegów nic nie wyregulujesz. Ale przyznaję też, że to skill issue. Znajoma o niewiele większych dłoniach po prostu nauczyła się sobie z tym radzić, bo jeździ o wiele więcej. Do ergonomii jednak nadal temu daleko.
  5. Dokładnie, osoby o małych dłoniach mają problem z hamowaniem na baranku. Napędy 2x też raczej odpadają moim zdaniem - ruch nadgarstkiem do wewnątrz żeby zmienić z małego blatu na duży też jest bardzo trudny w takim wypadku.
  6. https://bike.shimano.com/pl-PL/products/components/pdp.P-ST-4720-R.html Hydro https://bike.shimano.com/pl-PL/products/components/pdp.P-ST-4700-R.html Obręczówka Zupełnie inna konstrukcja wewnątrz. W mechanicznej musi być miejsce zaczepienia linki i krzywka, żeby ją odpowiednio ciągnąć. W hydro jest zbiornik płynu i tłoczek. Nie było, nie ma i raczej nie będzie 2w1. Piasty pod hamulce obręczowe nie mają mocowań pod tarcze. Nie spotkałem się z uniwersalnymi lub konwertowalnymi piastami. Największym problemem jest rama bo jak nie masz mocowań pod zaciski tarczowe, to tego raczej nie przeskoczysz. W ramie stalowej można dospawać jakiś adapter, ale nikt tego nie zaleca. W alu tym bardziej, choć niektórzy mają i takie pomysły. Widelec można wymienić. Więc jak kupuje się szosę pod obręcze, to można zapomnieć o jakiejkolwiek konwersji.
  7. @Janusz56 jak chcesz zrobić hydraulikę bez wymiany klamkomanetek? Jak chcesz zamontować tarcze w ramie i widelcu do tego nieprzystosowanych?
  8. @KNKS Defy to Road+ A tak na serio, nie potrzebuję szosowych. Często faktycznie zapuszczam się na jakieś szuterki i inne leśne dukty, do tego uprawiam kolarstwo romantyczne i często gdzieś podchodzę. Żeby nie było że offtop, Bo i takie sytuacje czasem
  9. Bo kiedyś w końcu trzeba było go trochę wyczyścić
  10. A dlaczego wymieniasz jedną dętkę tygodniowo? Snejki? Szkło? Zużyte opony?
  11. Czy masz włączone automatyczne wyznaczanie stref tętna? Widzę że zakresy różnią się między screenami. Jak się czujesz jak masz tętno w okolicy 140, a jak w okolicy 150? Ja w drugiej strefie jadę na luzie bez napinki, w trzeciej jest wysiłek, ale do jazdy na czas po wynik sporo brakuje. Przy 40 minutowym wysiłku, jeśli miałbym trenować albo jechać po wynik, to większość czasu spędzałbym jednak w strefie czwartej. Zasadniczo w takim wypadku powinieneś praktycznie cały czas jechać prawie w trupa.
  12. @kamfan Autorka nigdzie nie napisała że prowadzi sklep rowerowy.
  13. Na oko klamkomanetki i kierownica źle ustawione - za duży obrót do góry. Tutaj w zasadzie jest jedno poprawne ustawienie, którego nie zmienia się o więcej niż 1 stopień. Czyli zagięcie baranka do przodu powinno być poziomo, równolegle do podłoża, a początek klamkomanetki płynnie przechodzi z tego miejsca dalej, co skutkuje tym, że dźwignia hamulca jest mniej więcej pionowo. Do tego to zakrzywienie manetek do środka też nie jest dla każdego. Na początek spróbowałbym raczej równolegle, lub minimalnie do środka. Zgaduję że siodełko może być za nisko, wrzuć zdjęcia z korbą w linii z rurą podsiodłową i w najniższej pozycji.
  14. Jeśli w tych butach zamierzasz jechać bez zatrzymywania się na zasadzie garaż-garaż, to ok, ale jak będziesz musiał się przejść na przykład po płytkach, albo w ogóle chodzić więcej niż 2-3 kroki, to będzie mordęga i lepiej kupić buty MTB
  15. Ciekawa sytuacja wczoraj. Źle wyszło mi wskoczenie na krawężnik i przywaliłem dość mocno w niego tylnym kołem. Zaraz po uderzeniu tylna przerzutka zrzuciła mi łańcuch na najmniejszą koronkę a prawa manetka, zamiast zmieniać tył, zmieniała przód. Lewa manetka działała zgodnie z oczekiwaniami. Po chwili zatrzymałem się, połączyłem się z E-Tube, w trybie regulacji przerzutki zmieniłem parę razy przełożenie, po rozłączeniu wszystko działało ok. Spotkał się ktoś z was z czymś podobnym?
  16. Bo Łąki Nowohuckie dawno nie fotografowane
  17. Bo Defy spotkał kuzynkę Avail
  18. @Tyfon79 Pocieszam się, że widać tam głosy rozsądku
  19. 2400€ za aluminiowego commutera https://www.rosebikes.pl/rose-snake-3-eq-160634?product_shape=chalk
  20. Mam Defy Advanced Pro 1 z rocznika 2024. Bardzo przyjemny, wygodny rower, fabryczne koła są nawet spoko. Opony takie sobie. Wymiana kierownicy pewnie do dogadania ze sklepem, faktycznie jest 40ka. Klin sztycy lekko denerwuje, weź też pod uwagę że rura sterowa w Giantach jest niestandardowa i jeśli chodzi o mostki, to najlepiej brać coś od nich. W razie problemu z widelcem, też zostaje tylko Giant. Na plusy za to dożywotnia gwarancja i 5 letni crash replacement dla pierwszego właściciela.
  21. @Thomass13 Cyclami i Towild oba są "wytworami aliexpress" czyli po prostu chińczykami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...