Skocz do zawartości

nikbar1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    402
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez nikbar1

  1. Haha, dokładnie, jadą pod wiatr i wracam pod wiatr, tak jest w 80% .
  2. Spoko, ja pisze o swoich odczuciach, A opony to mi gwiżdżą jak traktor albo kombajn na wysokich obrotach decybele chyba podobne, nie wiem co hałasuje bardziej . Mi najbardziej przeszkadza mostek (nie mam zaślepki) i dźwięk silnika wylatuje mi prosto w głowę, jak zatkam palcem to jest dużo przyjemniej, może napcham do nowego jakieś pianki żeby jeszcze bardziej wytłumić
  3. Wracając do meritum, zrobiłem ze 150 km i poza tym,że lżej jest jechać bez wspomagania, to jeżeli chodzi o kadencje to jedna cholera, mam wręcz wrażenie, ze nowym żeby jechać te 25 to najmniejsza koronka to 3,2 przy kasecie x10, w starym jeździłem bardziej na środku kasety. Co do głośność, to jest inaczej ale jeżeli chodzi o decybele to chyba podobnie, no i to terkotanie silnika o którym pisaliśmy w innym temacie, jakoś to omijam (nie zawsze się udaje), po prostu nie zatrzymuję nóg gwałtownie, tylko ruszam jeszcze jakby na biegu jałowym, wtedy nie terkocze, albo mniej (ciszej). Jedyne fajne novum, to ze można pobawić się w tych ustawianiach wspomagania, na eko po zmniejszeniu siły wspomagania działa całkiem cicho.
  4. Dobra, to jakieś jaja, znalazłem wersję tego roweru "DELUX" i w nim rama L ma 50 cm, a obie ramy mają takie samo oznaczenie .... Tak, że cholera wie o co chodzi .
  5. Tak, porównałem do starej ramy, tamta ma 56
  6. Mam rower w rozmiarze L, a rura podsiodłowa ma 50cm, na stronie producenta pisze, że powinna mieć 55cm, ale znowu rura od widelca ma rozmiar prawidłowy dla L,czy to może być rama w typie sloping ? mam 187cm wzrostu, rower wydaje się być duży, przymierzając do starego gabarytowo jest b.podobny, jeździ mi się na nim w miarę normalnie, a nie jak na jakimś dziecięcym.
  7. To mam być trekingowy rower, tak do 70-80km na raz (głownie lasy,no i dojazd d nich i powrót), jeżdżę spokojnie, głownie na eko, czaem tur, sporadycznie sport,jak duże górki
  8. To wiem, chodzi mi o kadencję i przy okazji głośność tego nowego,wiem ,ze dużo zależy od ramy, ale co mówią statystyki i praktyka posiadaczy .
  9. Nie chodzi o moc, a o kadencje, stary lubi szybkie kręcenie, czy w nowym jest tak samo ? zastanawiam się nad kupnem nowego roweru i nie wiem czy to ma sens, stary daje rade, jedyne co mi przeszkadza to głośność i czasem ta kadencja.
  10. A moze zamek po prostu jest za bardzo przesunięty, to da się pewnie regulować, tak przynajmniej jest w bidonowej boscha .
  11. No duża, wygląda po zwinięciu jak karimata, na rower to chyba średnio, no chyba, że na bagażnik-wzdłuż. ta czeska to chyba mata, idąca bardziej w stronę materaca (albo ma większe dziury, albo jakąś super gąbkę), tej wojskowej nie sposób złożyć na pół.
  12. Ja mam z demobilu i jest b.fajna jak za tą cenę, jest tez nowa za 140 https://armyworld.pl/product-pol-5322-Karimata-Holenderska-Samopompujaca-Artiach-Trango-World-Z-Pokrowcem-DPM-Oryginal-Demobil-BDB.html
  13. Padło na CHIBA BIOEXCELL AIR, po teście, wertepy, las, 7 godzin na rowerze jest ok, zero swędzenia
  14. To bardziej do trekingu i długich wycieczek SuperFly piszą ,że kolarskie. Czyli co z tych dwóch kupić ?
  15. No dobra, w końcu czas kupić Na celowniku te; czym się różnią CHIBA BIOEXCELL AIR od Chiba Gel Premium, a właściwie co lepiej kupić ? ceny bardzo podobne.
  16. A mi się czasem przydaje, są czasem tak strome górki ,ze lepiej zejść i popchać . A ten cały system to mógłby wspomagać trochę szybciej, wlecze się to jak żółw. Mylę się czy nie; przełożenie i tryb to trochę zmienia ?
  17. No, czyli jak o to chodzi to jak najbardziej, mam podobny styl jazdy i elektryk służy mi właśnie do takich celów, na normalnym rowerze to bym się rozpadł po powrocie, plus wyrypane kolana, wiec muszę je oszczędzać, bardziej chodziło mi o dystans, 150 w takim trybie to z 10 albo lepiej godz musiałbyś poświecić .
  18. Jak chcesz zamienić zasięg ze 100 na 150 to wybij sobie z głowy elektryka z ograniczeniem do 25k/h, no chyba, że to są wycieczki całodniowe, , ale jeżeli nie chcesz wrócić umordowany to jak najbardziej. Chyba ,ze masz taki styl jazdy; wsiadasz i jedziesz 5-6 godz non stop.
  19. A jaka to kaseta , są takie rozkręcane x10 ?
  20. A to nie jest tak, ze powiedzmy te 60% w obu wersjach to po prostu 60%, tylko stara zużywa trochę więcej energii na pokonanie oporów ?
  21. No, pewnie tak, ale to przecież nie o tym
  22. N,o tej przedostatniej , z 2019
  23. Ano spróbuje, bo jakoś nie mogę tego ogarnąć jak to odczuwacie, ja jeżdżę przeważnie na eko i na średnich przełożeniach i jest ok, tyko ja mam stary typ, więc może przełożenia są podobne.
  24. No to chyba robicie odwrotnie niż założenia producenta, przecież to katowanie silnika i baterii, jak chcesz zmniejszyć zużycie ,to trzeba na lżejszych kręcić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...