Skocz do zawartości

Mihau_

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9 236
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Mihau_

  1. W warunkach laboratoryjnych pewnie tak, na drodze nie. Za krótki element, za grube ścianki. W takim 100mm mostku jak odejmiesz obejmy węzły które je trzymają itd to ile zostanie "rurki" która miałaby potencjalnie pracować? 1cm?
  2. Mostek to mostek, dopóki nie ma w nim żadnego systemu amortyzacji to można za tę część zapłacić max 200 złotych. IMO rozważanie w ogóle zapłacenia 7 stów za mostek oznacza jakiś błąd w ewolucji 😁
  3. Mihau_

    [Rama] Ramy firmy Accent

    Już bym wolał sobie ramę z aliexpress zamówić, na jedno wyjdzie a nie przepłacisz za żałosne logo accent
  4. Brać i się nie zastanawiać.
  5. To ma być dostosowane do twoich możliwości.
  6. Facet chce gravela bo go na crossie plecy bolą.
  7. No to sobie w obecnym rowerze obniż kierownicę i sprawdź. Bo założę się, że masz mostek na plus i komin podkładek pod nim.
  8. A na sezon 2027 wymieni się kierownicę na prostą w celu lepszej kontroli w terenie i tym samym historia zatoczy koło.
  9. W jaki sposób chcesz realizować ewentualne roszczenia gwarancyjne przy rowerze kupionym w hiszpanii?
  10. Żeby wyeliminować problem trzeba znać przyczynę. Kupowanie roweru, który więcej wymaga od organizmu nie wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem
  11. Gdzie jest zapisany zakaz jednorazowej jazdy powyżej 50 km na rowerze crossowym?
  12. Na geometrię. Później na wszystko inne.
  13. Serio to 2800 kosztowało i się zastanawiałeś nad oryginalnością? Trzeba było to od razu napisać to nikt by czasu nie tracił
  14. Wcale się tak opisy na chińskich portalach nie zaczynają, wcale
  15. Idziesz na bikefitting na usługę "dobór rozmiaru ramy", robią z tobą wywiad, sprawdzają ruchomość, ustawiają na retulu a na koniec otrzymujesz wymiary jakie powinna mieć idealna dla ciebie rama. Wtedy sobie szukasz roweru najbardziej pasującego geometrią i kupujesz go gdzie chcesz, nie dziękuj
  16. A ja, głupi, myślałem, że tarcze służą skuteczniejszemu zatrzymaniu się w nieprzewidzianej i niebezpiecznej sytuacji.... Strasznie duży ten przekrok w stosunku do wzrostu. Sprawdź jeszcze raz dla pewności
  17. Tylko największy rozmiar cię interesuje. Ale to jest damski rower i rekomendacje są dla kobiet. Kobiety mają inne proporcje ciała niż mężczyźni - przy tym samym wzroście dłuższe nogi i krótszy tułów = potrzebują krótszej a wyższej ramy żeby niwelować różnice wysokości pomiędzy siodełkiem a kierownicą. Wybierając rozmiar (patrząc na fizyczne długości rur a nie jakieś oznaczenia producenta) kierując się "męskimi" kryteriami pozioma 551 jest na te max ~180 cm wzrostu.
  18. No rozmiary małe są, największy tak na ~180 wzrostu. Masz też szersze siodełko ale to akurat i tak trzeba pod siebie dopasować więc żaden problem. Zwykle też damskie wersje mają węższe kierownice ale to już sobie poszukaj czy w tym przypadku też tak jest. Nie da się kupić w tym budżecie nic lepszego sprzętowo, to jest genialna oferta. Tylko hydraulika. Szczęki można brać kiedy kupujesz jakąś ciekawą używkę za dobrą kasę a nie przy nowym rowerze.
  19. Masz regulację napięcia wstępnego sprężyny. Może trzeszczeć bo nie ma tam oleju a powinien być.
  20. W jaki sposób "dokręciłeś amortyzator"?
  21. To niewiele zmienia. Zresztą warunki gwarancji gianta są takie, że musisz go stacjonarnie odebrać
  22. Eeee jak ten giant 4300 kosztuje to się nawet nie ma co zastanawiać tylko brać rometa
  23. Nie uciułasz tysiaka więcej żeby wziąć aspre 2 i mieć "rower kompletny" a nie składany z części jakie akurat dało się tanio ogarnąć?
  24. Mihau_

    [Szosa] Hamulce szczękowe

    Jeśli chodzi o skuteczność hamowania to 105/ultegra jest już naprawdę top Klocki/wkładki dobrze hamują od ultegry w górę, jak będziesz miał karbonowe koła to swiss stop *choć imo karbonowe stożki do caad'a to tak jak świni siodło
×
×
  • Dodaj nową pozycję...