luker7
Użytkownik-
Liczba zawartości
194 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez luker7
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
luker7 odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
dla mnie wygląda dobrze. mięśnie muszą przyzwyczaić się do wysiłku. -
[do 4500 zł] Rower dla cięższego użytkownika — cross, fitness czy MTB?
luker7 odpowiedział bartek0706 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Z tych co wymieniłeś to Polygon jest bardzo ciekawą propozycją w tej cenie. Masz tam najlepszy crossowy amortyzator. Kwestia napędu - czy potrzebna ci większa zębatka z przodu, żebyś nie skończył na używaniu tylko kiku przełożeń z tyłu, ale to proste do zmiany. -
Z drugiej strony to jest nakrętka to haka przerzutki. I jakbyś chciał kupić hak na zapas to nie jest pewne czy dostaniesz ją w komplecie. Pytaj producenta.
-
[sztyca karbon] jak uciszyć skrzypiącą sztyce
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
pasty do docierania zaworów nie miałem, natomiast myślałem o zastosowaniu uszczelniacza do opon schwalbe blue doc dlatego że bardzo przypominał fabrycznie zastosowany środek. A Tego Motorexa kupiłem u sprzedawcy co porcjuje z dużej puchy po 20ml za 17zl, także nie tak źle tylko żeby było to trwałe rozwiązanie. -
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
luker7 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Siodełko San Marco Gnd Racing 195g Sztyca Ursus 202g Kółka na obręczach Ztr Arch MK4 1705g Pasta do karbonu motorex -
[sztyca karbon] jak uciszyć skrzypiącą sztyce
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
@nossy Wszystko było czyszczone kilka razy i to strzelanie było słychać z rury podsiodłowej. Dopiero ten motorex pomógł. Bardzo sympatyczny specyfik -bardziej jednolita maść niż pasta. Nałożyłem go nie tylko na sztyce ale także rure podsiodłową (na tyle ile mogłem rozsmarować palcem) bo większość tego smaru została przy wlocie rury. -
[10k-12k] Pierwsza szosa(endurance
luker7 odpowiedział maciek156 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jeśli chodzi o geometrie to na rowerze endurance uzyskujesz mniej pochyloną pozycje. Rower ma większy stosunek stack do zasięgu. Dla osób z długimi nogami w stosunku do tułowia geometria endurace jest dużo lepsza ponieważ rower łatwiej dopasować i też uzyskasz sportową pozycje na rowerze. Dobierz rower też po jakich drogach jeździsz. Do Gianta Tcr zmieścisz opone do 32mm do Defy max 38. -
[sztyca karbon] jak uciszyć skrzypiącą sztyce
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
tak właśnie myślę, że lepszy będzie taki specyfik bez drobinek. Sprawdzę tego moterexa i dam znać czy zadziałało. Oby, bo troche drogie te pasty. -
[sztyca karbon] jak uciszyć skrzypiącą sztyce
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
A spróbować ten uszczelniacz do opon? Czy to głupota? Bo jestem pewny że to nie był to shimano anti seize który jest smarem. To było mazidło jak uszczelniacz i z jakimś czasem wyschło jak wyschnięte mleko krowie na bluzce bawełnianej. Czy jest jakieś ryzyko rozpuszczenia żywicy karbonu? Edit Może nie będe kombinował bo nie wiem czy to jakiś glutów nie pozostawi w ramie i kupię motorexa. -
[sztyca karbon] jak uciszyć skrzypiącą sztyce
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Powiedziałbym, że spasowanie sztycy do rury podsiodłewej tej karbonowej jest zdecydowanie lepsze od tej alumniowej (mniejszy luz, trudniej wchodzi). nie mam jakiegoś przymiaru 27.2mm żeby dokładnie to zbadać. Aluminiowa wysuwa się z łatwością a karbonowa z wyczuwalnym oporem , powstają rysy na niej. -
[sztyca karbon] jak uciszyć skrzypiącą sztyce
luker7 odpowiedział luker7 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Właśnie nie jestem pewien pasta do karbonu się sprawdzi do uciszenia. Bo to u mnie brzmi jakby był tam piasek w środku. Strzela przy do i od-ciążaniu siodła. A sztyca mi nie opada przy dokręceniu z dość niskim momentem 4.6 -4.8. Czy ten środek anmit seize od shimano jest bardziej płynny ? Czy to smar? -
Hej potrzebuje jakiegoś sprawdzonego patentu na wyciszenie sztycy karbonowej w ramie karbonowej. Fabrycznie rower miał aluminiową sztyce posmarowaną jakimś białym mazidłem moim zdaniem podobnym do uszczelniacza do opon. bardziej płynny niż pasta/żel i łatwo się go rozprowadza palcem bo się czepia powierzchni. Nie mam problemu z opadaniem sztycy.
-
Też chciałbym widzieć czy były jakieś problemy z kołami? Zastanawiam się także nad CSC ze stożkiem 38 które miałem na razie tylko w rękach. Obręcze z tym stożkiem mają sztywne ścianki .
-
[do 7000] poszukiwany gravel
luker7 odpowiedział kupinn7 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Sprawdziłbym jeszcze co mają w Krossie w Siemianowicach Śląskich lub Sosnowcu. Rok temu mieli tam rowery w grubych promkach większych niż na stronie Krossa, a sklepy firmowe. Dało się wyrwać ramę carbonową w 7000zł. Może wynegocjujesz cene jak gdzieś w internetach. -
[do 7000] poszukiwany gravel
luker7 odpowiedział kupinn7 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Scott jako jedyny ma napęd 2x12. Geometria podobna do Gianta. Prześwit na oponke 45mm. Giant 53mm. Sprawdzony sklep - Dobre Koło. Jak zauważyłeś napęd u gianta dobrany na szose i szutry premium. Meridka to chyba szutrowiec projektowany do użytkowania z krótkim mostkiem. Kąt główki na to pozwala, a reach jest bardzo długi. Teoretycznie dzielniejszy w terenie. Ciekawi mnie jakie rozmiary ram dobierają sobie ludzie decydując się na ten rower. Ja bez jazdy testowej bym go nie wybrał. Sprawdzony sklep to Bike Ateleir. Dla mnie najlepszy jest szkot. Upgrade do napędu 12rz wychodzi drogo więc myśle że warto dopłacić. -
obstawiam Cheng Shin Tire/Rubber bo wsadali dętki tej firmy (swoją drogą to najlepsze dętki butylowe jakie miałem - lekkie jak latex i łatały się dobrze ) a, opony są made in Taiwan.
-
[poradnik] Jak usunąć zaschnięty uszczelniacz z opon? Film
luker7 odpowiedział Punkxtr → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ja używam uszczlniacza od schwalbe i ten środek mało syfi tak że, wogóle nie będe czyścił opony. Ale dolewki w przypadku tego specyfiku moim zdaniem nie mają sensu. Sprawdziłem jak wygląda po 5 i 11 miesiacach i będe odnawiał co tyle ile procent zaleca. Ewidentnie uszczelniacz ma czas przydatności. Nowy jest jak mleko, po 5 miesiącach jak lura a po 11 pływa bezbarwny płyn. Co do filmiku to gmbn zrobili podobny. -
[10 000-13 000] rower gravel
luker7 odpowiedział dresik86 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
może https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-kross-esker-rs-1-0-2025 ? a reszta budżetu w koła carbonowe i najprawdopodobniej w zmiane kierki. -
[tylna przerzutka] problem z pracą w pewnych zakresach
luker7 odpowiedział Eathan → na temat → Napęd rowerowy
Na myśl mi przychodzą kółka przerzutki tj. czy nie mają luzu na łożysku. Ja jeździłem trochę z krzywionym hakiem w jednym rowerze(mtb) i górne kółko tacx (łożyska maszynowe) złapało szybko luz i wymagało wcześniejszej wymiany. Pamiętam te jazdy (po wyprostowaniu haka)- napęd kapryśny w działaniu i co jakiś czas kręciłem baryłką Natomiast w drugim rowerze (szosa) na kółkach tacx zrobiłem 40KKM. Po wymianie kółek napęd działa i nie narzekam. -
Udało mi się zniwelować luz na kole przez dokręcenie drugiego endcupa do osi co wymaga ściągniecie tego wciskanego endcupa . luz na wciskanym endcupie względem osi widać nawet gołym okiem na wymontowanym kole ale po zmontowaniu koło nie ma luzu. Chyba piasta wchodziła ciut szerzej niż 148mm w widełki ramy i stąd ten luz na kole .
-
Jest sens oddawać piaste z luzami na gwarancje ? Pacjent to Shimano fh-mt410-b używany 9 miesięcy. Co tam się psuje według waszej wiedzy? Zastanawiam się czy podjąć się naprawy samemu. Na pierwszy rzut oka widzę luz pomiędzy osią a endcupem którego nie mogę zdjąć (ten wciskany , bo drugi wkręcany). Zanim będę się z tym siłować wole zapytać co tam może się psuć. Naprawiałem już wylajtowane piasty szosowe więc dałbym rade. Z drugiej strony mam inny rower, a że jestem po urlopie to mógłbym dać to na gwarancje.
-
Shimano nie wyszczególnia sprężynek na rysunkach techniczych nowszych hamulców więc może być nie do kupienia. Kiedyś rozbierałem szczęke 6800 i spręzyna wygląda podobnie jak sprężyna Y8FN10000 . Raczej trudne do dostania w Polsce. Ewentualnie sprawdź na aliexpres, może chińczyki mają.
-
[4000] Cos lepszego niż Rockrider EXPL540 ?
luker7 odpowiedział mickay82 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-kross-level-7-0-pp-pd37183/ https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-kross-level-8-0-pp-pd42042/?v_Id=234069 -
[Napęd] wymiana/modernizacja
luker7 odpowiedział krzyblack → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
no właśnie uzębienie kasety dobre a kółka przerzutki są zużyte? Zacząłbym o kontroli jak prosty jest hak i wózek przerzutki . -
[10000zł] MTB 50%-50% las/miasto
luker7 odpowiedział peper222 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Przy tym budżecie idź w karbon. Rama sztywniejsza i tłumi drgania. Nie ma co się obawiać karbonu i pressfitu . Stary rower zostaw na miasto. Drogi rower zawsze mniej na oku i nie trzymaj gdzieś w piwnicy czy garażu. Zresztą nowy tańszy rower też ci ukradną. to będziesz ciągle męczyć stary nastoletni rower? Jak nie chcesz wydawać pełnego budżetu to kup minimum karbon z napędem Shimano Deore 1x12 i amor Judy Gold'a i będziesz zadowolony. W okresie zimowym można było spokojnie wyrwać taki do 6tys.
