Skocz do zawartości

clavdivs

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 814
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez clavdivs

  1. Ciężkie ramy dotyczy to modeli z średniej półki, a i to gdy porównamy realne wagi to Trek nie wypada tak żle. Alsew pisze że rama karbonwa Treka waży tyle co aluminium, tyle że alu rama 1400g to wyjątek i raczej to nie jest rama której daje się limit w okolicach 136kg. W 2015 czyli wtedy kiedy wszyscy ważyli rowery, rama Emondy w rozmiarze 52 750g, ramy aluminiowe w M-ce to okolice 1200g, wynik rewelacyjne. Pisze z pamieci, ale jak pamiętam Emonda na redzie22 była najlżejszym rowerem seryjnym.
  2. Powiedzmy że rozumiem, ale nie rozumiem.
  3. Jestem ciekawy o to cos lepszego w okolicach 4tyś.
  4. Kapitalizm jest po części zgniły. Istnieją spekulacje cenowe, niszczenie konkurencji, monopole, duopole i tego wszystkiego konsekwencje. Jak już jedziemy z duchem kapitalizmu, niech zniosą wszelkie cła na ramy z dalekiego wschodu, sprawdźmy na ile są warte Treki i Spece. Chuchu ma racje, ta branża stała się patologiczna, ważniejsze stało się gadzeciarstwo niz sama idea jazdy na rowerze, czy to przypadek że ustawki nie cieszą się dobrą opinią? Obecnie gdybym chciał kupić rower szosowy z zacięciem sportowym nie mam co szukać poniżej 10k. Gdzie te czasy że topowy karbonowiec miał w aluminium taniego odpowiednika, a 105 była dostępna dla ludu?
  5. Tylko że tego właściwego nie ma i zapewne w tej cenie nie będzie :).
  6. Zapewne Prowheel nie jest zainteresowane sprzedażą bezposrednią, tyko jako podwykonawca. https://www.kwtimports.com.au/libraries/resources/catalogues/Prowheel Catalogue 2021_low-compressed.pdf Tu jest katalog z danymi. Całkiem sporo tych korb produkuja. W eskerze 6.0 podmieniono bardzo popularne komponenty jak korba i kaseta. Shimano jak przystało na mopoliste nie jest zainteresowane żebyśmy kupowali rowery na pełnej grupie. Kross pewnie dostał ofertę na komponenty w niepełnej konfiguracji, w przypadku pełnych grup posypały sie ceny w gorę. Kross nie Trek nie mogł podnieść ceny i zaczął szyć z tym co ma. Nie wierze że już zobaczymy w ofercie eskera 6.0 na pełnej grupie w tej cenie.
  7. No ale jakby mi powiedzieli że grx nie ma i mogę wybrać sobie dowolna korbę innego producenta, to walsnie wybrał bym prowheela.
  8. Jak nie masz możliwosci przymiarki, decydowal bym się na sugestie producenta. Coraz mniej jest producentów którzy tabelki z rozmiarówką wstawiają z czapy.
  9. Waga korby GRX600 to okolice 820g, prowheel 900g. Oś taka sama, suporty też, system montażu podobny. czy proporcja 600:300 jest prawidłowa? Raczej nie, tylko w przypadku kupna grx w normalnej cenie a prowheela w bardzo okazyjnej, a i to wątpię żeby się zmieścić w 300.
  10. Można, jednak ja bym chyba tego nie robił. Zmiany są, jednak w użytkowaniu mogą okazać się kosmetyczne. Korby Prowheel nie są takie złe. Tarcze hamulcowe nie zrobią różnicy, podobnie jak piasty.
  11. W normalnym Gravelu przy doborze opon troszke balansujesz między dobrą przyczepnoscią i wygodą w terenie, a niskimi oporami na szosie. Teoretycznie e-gravel pozwala na stosowanie szerszej opony z bardziej agresywnym bieżnikiem i szerszym kapciem. Wspomaganie pozwala na osiąganie sensownej średniej na szosie na takich oponach. Podobnie z kasetą w 1xx, możesz zastosować bardziej ciasno zestopniowaną, na twardszych przełożeniach silnik pomoże.
  12. Microshift może kuca względem takiej 105 ale nie względem Sory, podobnie z Prowheel. Z racji że sporo jest szutrow, szedł bym w ms, w kierunku widelca karbon i 1xx.
  13. Jak chcemy żeby obserwacja uliczna była bardziej wiarygodna, nie należało by liczyć każdej szosy, tylko te które są na tarczach, te bez tarcz były kupowane w czasach kiedy gravele nie były alternatywą.
  14. Widzę że jest sentyment, kiedyś to było. Prawda była taka że w kolarstwo bawili się tylko nieliczni najcześciej Ci co nalezeli do klubu inaczej byleś postrzegany jako ten co "co nie ma co robic w domu" Jak bierzemy entuzjastę z tamych lat, to porównajmy z entuzjastą z lat obecnych, a nie z przypadkowym kowalskim który kupił rower przez przypadek. Jeszcze nie tak całkiem dawno, jak byłem w 2009 rowerem szosowym w Sopocie na Molo, to byłem postrzegany jako nietypowe zjawisko. Jak bardzo to się różni z tym co jest dzisiaj. Wady wpisane pod własną tezę, równie dobrze można dopisać gravelowi brak skrzydeł i braku potomstwa. .Jak często jest zjawisko ustawek szosowych? Nawet jak ci co często to robia to jest to zazwyczaj raz w tygodniu a w rzeczywistości 1-2 na miesiąc. W praktyce są to samotne jazdy. . Jak ktoś lata z turbo kolegami, innego wyjścia nie ma to musi być szosa. Chociaz jak są to faktycznie turbokoledzy to i rower nie pomaga tylko musisz wykonać tytaniczną pracę, najczęściej samotnie. .Kolejna anologia z mtb którego niczego nie udowadnia. Kozacy na MTB, sierota na gravelu. . Te rowery szosowe mieściły opony powyżej 32c. Znak postępu w rowerach. że jest możliwość powstania takich konstrukcji. 5 lat temu zosały by nazwane gravelami. .
  15. Taaa...... Spójrzmy na ofertę paru firm na Polskim rynku. Kross prawie dosłownie zrezygnował z rowerów szosowych, z graveli nie. Romet podobnie, gravele dominują, szosa to jakiś ułamek oferty. Rondo, Marin tylko grvele, żadnych modeli rowerów szosowych itp, itd.
  16. Abdesign Twoje złapanie kapcia jest ikonograficzne, ten gwóźdź wszedł kapitalnie, chyba nawet powietrze nie zeszło gwałtownie?. Gdybym ja tak złapał, to bym się nawet wiele nie zdenerwował. Przypadek jak w Disneyowej kreskówce.
  17. 4 bary to dużo poniżej niż 70psi, czyli górnej granicy w specyfikacji technicznej. 5bar spokojnie można pompowac i obserwować czy są jakieś efekty.
  18. Brutalne, ale w moim przypadku działa. na razie nic się nie stało, fabrycznie do 5 bar można.
  19. Ja pompowalem do 5-6 dopiero wtedy chciały się układać.
  20. Nie przesadzajmy z tymi "Mekkami". Są to państwa z łagodnym klimatem jak Włochy, Francja czy Hiszpania.
  21. A dlaczego nie jest ?
  22. Taka luźna sugestia. Co jakiś czas pojawiają się modele Rometa huragan disc 2. Troszkę dorzucić i masz wszystko: stożki, elektryka, ultegra, niska waga. Rynek odchodzi od szczęk. Jak to ma być inwestycja na dłużej, to tylko tarcze.
  23. Waga roweru ma mniejsze znaczenie niż temu się przypisuję. Ogólnie mówiąc czy to stal czy alu, bez znaczenia. Chyba za bardzo krytykujecie 4c, niż na to zasługuje.
  24. Zależy jaki masz system mocowania. Pod FM jest bardziej popularny więc tego więcej na rynku wtórnym. Tarcze sprzedał bym oddzielnie. Cena chyba jak zawsze, gdy stan jest bardzo dobry to 2/3 ceny sklepowej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...