Skocz do zawartości

KrissDeValnor

Mod Team
  • Liczba zawartości

    6 500
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez KrissDeValnor

  1. A teraz cena dla forumowiczów, bo tyle kosztował nowy
  2. Pilgrim rozwali wszystko, a przynajmniej się stara, i zazwyczaj wychodzi
  3. Obecne gravele to próba wynalezienia koła na nowo, i niektórzy się na to złapali, przy tym dorabiając do tego jakąś ideologię i filozofię, a to przecież zwykłe rowery, podobne do tych na tym starym filmie (zwłaszcza te ze stali ). Ciekawe czy alu by to zniosło, a jeśli nie, to w którym miejscu by pykło (główka ramy, tylny trójkąt ?) :
  4. Dwie opcje : 1. co najmniej jednodniowe przerwy pomiędzy aktywnościami 2. bardzo luźna jazda np. co drugą jazdę
  5. U mnie są to cienkie długie spodnie typu leginsy rowerowe z wkładką + w zależności od warunków (wiatr, deszcz lub ich brak) koszulka szybkoschnąca z długim rękawem, czasem druga z krótkim na wierzch, lub ta pierwsza + bardzo cienka i leciutka wiatrówka (najczęściej stara szmatława Vesuvio R9 Hyperpack 85 z membraną Quota - duża oddychalność i podstawowa wodoodporność).
  6. Jeżeli masz koła różnej wielkości, to tak, opony muszą być różne. Nieco dziwny patent, ale nie wnikam - tak, wiem że są/były takie rowery, nawet w wersji fabrycznej, choć ATX chyba musiał być w tej kwestii "dłubnięty".
  7. Na amatorskim poziomie nie ma sensu się zbytnio przemęczać, a codzienna aktywność może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Może nieco niefortunne porównanie, bo inny rodzaj wysiłku, ale to tak, jak początkujący na siłowni próbuje dorównać starym koksom, i zaczyna ćwiczyć 6 x w tygodniu, podczas gdy powinien góra 3 - 4... Poza tym, dla poprawienia efektów trzeba nieco modyfikować przebieg treningu, bo przy powtarzalnej jednostajności organizm raczej nie wskoczy na wyższy poziom - czasem trzeba odpuścić, żeby potem mieć z czego przypierniczyć, inaczej zabraknie bodźca, który spowoduje progres. Na pewno powtarzanie tego samego programu/zestawu ćwiczeń po pewnym czasie powoduje brak postępów, bo organizm się przyzwyczaja do zadanego wysiłku, i sam z siebie nie przeskoczy określonego jego progu.
  8. Porównaj sobie przełożenia na których jeździsz, z tymi z potencjalnego nowego nabytku - wtedy wyjdzie czego mniej więcej potrzebujesz. Niektórym się wydaje, że będzie im brakowało przełożeń, i czasem może tak być faktycznie, a czasem może to wynikać ze sposobu jazdy/nawyku kręcenia z niską kadencją. Oczywiście oczekiwania też są różne, bo jeden chce bić rekordy prędkości z górki, a innego to nie obchodzi, i nie musi mieć bardzo twardych przełożeń.
  9. Jeżeli masz w miarę proporcjonalną budowę, to wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar ramy. Czasem zdarza się, że ktoś jest pomiędzy rozmiarami, albo dany model ma geometrię nieodpowiednią dla danej osoby (częściowo może się to wiązać z nietypową budową ciała) - dlatego dobrze jest się przymierzyć i przejechać. Im większe koła, tym lepiej na dłuższych dystansach.
  10. Obecnie DSX1 od DSX2 różni się tym, że ma napęd 1x11 (poprzednik miał tylko 1x9), no i hamulcami, ale to już raczej kosmetyka. Poza tym ma fajniejszy kolor (srebrny) PS widzę go w jednym ze sklepów za 3.9 k - DSX2 do niedawna był minimalnie droższy, a teraz XL jest za 4.2 k
  11. Lepiej poszukać czegoś pokroju Polygon Heist X7 lub Marin DSX2, co prawda z napędem 1x (pierwszy z amortyzatorem, drugi bez), ale bardziej dopasowanych do opisu sposobu użytkowania - w każdym razie bardziej niż Fusion.
  12. Jeżeli to ta sama kaseta, to waga przekłamuje o 4, no dobra, 2 gramy... Ja póki co śniłem : z 10 stanowisk serwisowych, przy 2 -3 po kilka osób, i mój amor na tapecie - to chyba znak, że czas na serwis (mówili, że raczej do wymiany, co chciałem gdzie indziej zweryfikować)... PS tylko kolor amora jakiś dziwny, bo ciemny fiolet
  13. Jeśli nie musi być 1x12, i nie przeszkadzają asymetryczne tylne widełki, oraz golenie 30 mm, to ewentualnie Rockrider XC100
  14. Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.
  15. Pikanterii tej całej sprawie dodaje fakt, że to koleżanka, a nie kolega, jak napisałeś - wiadomo, kobiety w tych sprawach mają trudniej
  16. Ale, że co ? Że 100%, kiedy masz takie objawy jak autor ? Powodzenia...
  17. Jeśli już wkładka, to po co dętki ? Przecież można kupić coś pokroju Trezado Insert, Tubolight Evo, czy Vittoria Air Liner... Widzę, że w ciągu kilku lat wybór zrobił się całkiem spory - tu prośba o opinie do kogoś, kto używał tego typu wkładek (sam chętnie bym się zaopatrzył). Właściwie mleko jest już raczej zbędne, bo w razie uszkodzenia można się tę godzinę jakoś przeturlać, co zakładając, że nie jesteśmy na pustyni, powinno wystarczyć na dotarcie w pobliże cywilizacji (mnie interesowałoby coś w stylu Cush Core Trail). PS jeżeli masz obręcz 23 mm (te 32 wydaje mi się podejrzane w gravelu), to coś takiego powinno podejść (link i cena przypadkowe) : klik
  18. U mnie w robocie gość dojeżdża na Rockriderze XC100, i raczej jest zadowolony, mimo że do mieszczucha przecież daleko.
  19. Na pewno warto też brać pod uwagę kwestie typu : taszczenie ciężkiego kloca (w domyśle elektryka 20 -25 kg) na 3 piętro - hipotetycznie, bo może masz windę, albo dom. Ja może najsłabszy nie jestem, ale nie chciałoby mi się wnosić... Podstawowa sprawa według mnie, to jazdy próbne - bez tego można se pogadać... W niektórych typach rowerów nie ma fabrycznych mocowań pod błotniki i bagażnik (np. MTB z półek wyższych niż najtańsze), a wtedy trzeba kombinować.
  20. Teoretycznie taki układ klocków powinien się lepiej wgryźć w podłoże na podjazdach w terenie, ale już w zakrętach lepszy jest układ odwrotny, żeby opona nie uciekała.
  21. Co do mostka i korb, to jest opcja, że "wydaje ci się" - po pierwsze : z korbami nikt nie ma problemu ; po drugie : dochodzi kwestia dużo szerszej kierownicy, co automatycznie przekłada się na skrócenie mostka... Tu przykład zawodniczki na 29" (wzrost 164 cm) : Także da się i w terenie
  22. Z jakością może być różnie, ale chyba nie ma reguły - mam np. bliźniacze lampki Romet i Vellberg, i w tej drugiej wymieniałem pasek (na Lezyne), mimo że z tą pierwszą jeździłem 2 x dłużej... Pewne i pancerne mocowanie musiałoby być chyba z metalu skręconego na amen, choć pewnie i takie przy odrobinie pecha dałoby radę rozwalić... Jeżdżę na trasach mieszanych, ale z naciskiem na teren, i nie pamiętam, żeby mi się Lezyne przekręcała, nawet po jakichś małych zeskokach i jeździe po korzeniach.
  23. Ja bym jednak wrócił do gumowego paska - taki do lampek Lezyne powinien pasować. U mnie po odpowiednio mocnym naciągnięciu nie ma problemu z obracaniem się lampki, a mam sporawą Lezyne 1300XXL Pasek ma tę przewagę, że po upadku nie pęknie - w odróżnieniu od tych uchwytów z tworzywa... Minusem może być upierdliwość zakładania i zdejmowania, ale to tylko w przypadku osób, które muszą to robić, bo zostawiają gdzieś rower bez opieki.
  24. Jakby co, to amor zawsze można wywalić. Co do wyboru, to jednak najlepiej by było przetestować kilka modeli, tyle że ze złamanym obojczykiem lepiej tego nie robić
×
×
  • Dodaj nową pozycję...