Skocz do zawartości

Charvel

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    524
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Charvel

  1. Suport najczęściej "pyka" co pełny obrót. Sprawdziłbym: mocowanie koła tylnego - pewnie masz QR - odkręć i jeszcze raz przykręć koło. Sprawdź pedały - nie masz SPD więc będzie Ci dość trudno pedałować jedną nogą - ale może uda Ci się jeśli drugą nogą będziesz tylko delikatnie podciągał sprawdzany podciągał do góry. Sprawdź sztycę. Jeśli masz suport HT2 BSA - zobacz czy nie masz luzu na osi korby. Zobacz czy któraś szprycha nie jest wyraźnie luźniejsza w naciągu od pozostałych.
  2. bez przesady teraz można je dostać w granicach 500pln, czyli tyle ile sobie życzą firmy robiące te z przewodnictwem kostnym ( zobacz sobie ile sobie śpiewa Shokz za słuchawki w kategorii "dla rowerzystów" ) . Różnica w słyszanym dźwięku - przepaść
  3. Samsung Buds3 Pro - głównie z powodu dostępnego trybu "dźwięku otoczenia"
  4. 1. Nie kupuj nic droższego niż 250-300zł. Ten rodzaj słuchawek nie jest po prostu tego więcej wart. Zapomnij o niskich tonach. Jakość będziesz miał jak na słuchawkach za 30zł z kiosku ruchu. Mówię to na podstawie używania przez ostatnie 5 lat takich - dość przyzwoitych AfterShokz'ów ( przebrandowali się bodajże na Shokz ) 2. Bierz pod uwagę, że kask przy uchu musi mieć zapas - ja z nowym kaskiem zrezygnowałem z Afterów - okulary, słuchawki a na to kask który dociskał mi te plastiki do ucha - przestało być wygodnie. 3. Każdy ma inną budowę małżowiny usznej. Twoje pytanie jest trochę bez sensu - musisz dopasować je pod swoje uszy - to co pasuje innemu, nie musi Tobie i vice-versa. Jak koniecznie chcesz mieć takie to jedź do jakiegoś mediamarkt/mediaexpert/euro rtv i tam przymierzaj to co mają.
  5. To jak już w temacie ucisku na podbiciu stopy - kupiłem Sidi Drako 2S - ten but ma ich wersje "boa" na boku buta, ale ma za to - dość sztywny język - górny poprzeczny pasek ściągany bocznym pokrętłem, równie sztywny. Efekt - dałem radę przejechać w nich do i z pracy. Ucisk na podbicie którego nie dało się wyregulować ani demontażem tylnego zacisku pięty, ani samą regulacją zacisku. Do podobnego rozwiązania które ma Giro Gauge podobne są Sidi Tiger - też pokrętło na języku. I to co istotne - ucisku nie było podczas mierzenia butów w domu. Ucisk pojawił się po przejechaniu w nich po kilku minutach. Zatem samo mierzenie ich "na sucho" nie zawsze daje pełne spektrum jak but będziemy czuli podczas jazdy.
  6. Znaczy myślisz, że ktoś w tym sklepie/magazynie tego sklepu, siedział do północy i o 23:59 wydał paczkę kurierowi? To kurier lub sama firma kurierska aktualizowała status przesyłek na koniec dnia.
  7. Pal licho, jak będzie mu się w nich chodziło na zewnątrz. Tymi blokami panele czy klepkę w domu zaora tak, że go matka/żona pierwszego dnia spakuje z walizkami 😉
  8. Endurastore - Pozytyw - wysyłka tego samego dnia, bezproblemowy zwrot/wymiana na inny rozmiar, bezproblemowy kontakt - oddzwaniają kiedy nie mogą odebrać Rogelli.pl - Pozytyw - wysyłka tego samego dnia, obsługa klienta szumgum.com - NEGATYW - nie raczą odbierać telefonów, może gdyby raczyli to nie sprzedawali by towaru którego nie mają na stanie, za to na stronie jak najbardziej tak. Nie odpisują na maile, anulują zakup z w/w powodu. Przeproszenie za zaistniałą sytuację ich przerasta.
  9. Posiadam podobnej konstrukcji prox'a - też niby ma światła mijania 😉 Służy mi do napierdzielania po oczach na 3 metry przed, tym którzy jeżdżą z takimi cały czas. Póki się samemu barana nie oślepi to nie zrozumie, że robi to innym.
  10. Sprawdź czy dane konta w Edge i GE są takie same.
  11. 1040 też naładujesz w około 1.5h - nie ładuj wyłączonego urządzenia lub nie wyłączaj go gdy uruchomi się po podłączeniu ładowarki. Oczekiwać by można, że wyłączone urządzenie naładuje się szybciej, a tu na odwrót - wyłączone około 4h ładowanie, włączone - 1.5h - ta sama ładowarka.
  12. zacznij pić elektrolity - nie załatwisz magnezem utraty całego spektrum minerałów które wypacasz i spalasz podczas jazdy.
  13. I tak i nie. Producenci rowerów podają max obciążenie - wagę rowerzysty. Jeśli do jego uszkodzenia dochodzi w wyniku przekroczenia tego limitu a klient przychodzi do sklepu to reklamować, to wyobraź sobie teraz sytuację i problemu w jakim jest sprzedawca. Być może już to przerabiał.
  14. Jak chodzisz tak i jeździsz. Trochę za dużo jeżdżę byś wciskał mi opowieści, że jako pieszy chodzisz jak Ci się podoba, a na rowerze nagle przyklejasz się do prawej strony.
  15. Nie jeźdź środkiem drogi, to nie będą Cię wyprzedzać po prawej stronie.
  16. Ta klapka jest jakościowo tandetna - pierwsza jaka mi przyszła z aliexpress była ułamana. Absolutnie nieopłacalne jest kupowanie jej na allegro w tej cenie. Na Ali za tą kwotę przyślą nam cztery -> https://pl.aliexpress.com/item/1005004324183166.html
  17. Skoro nie nurkujesz z tą kamerką, to nie ma szansy by opad atmosferyczny wyrządził jej szkodę - musiałby Ci ktoś chlusnąć wiadrem wody w bok tej kamery - wybacz, ale nawet "urwanie chmury" nie ma takiej mocy. Tak, mam taką, jeździłem z takową ( klapkę/drzwiczki komory baterii) w trakcie deszczu/zimą również - nic się nie wydarzyło. A zamiast gąbki spraw sobie GoPro Premium - w cenie masz wymianę jednej kamerki na rok "bez tłumaczenia się"
  18. Żeby móc napisać, że się przegrzewa 🤪 @zekker: jeźdź szybciej albo ściągnij tą gąbkę ( na jaką cholerę Ci na GP jakaś gąbka )
  19. Spróbuj baryłką przy tylnej przerzutce przekręcić w dowolną stronę z pół obrotu i zobacz czy to coś zmieniło. "Chrupanie" to normalny objaw przy nowym łańcuchu, po około 40-50km przestanie.
  20. Tak trochę nie w temat wyboru konkretnego modelu, a raczej różnicy pomiędzy 2 i 4 tłoczkowymi zaciskami. Pamiętam jak kilka lat temu, shimano na stronie produktu - zacisku XT czy też XTR zachwalało 4 tłoczkowy model - na dole strony była adnotacja, że 4 tłoczki dają 30% większą siłę hamownia od 2 tłoczkowych. Najwyraźniej ktoś z góry opieprzył dział marketingu i teraz już tej informacji nie uświadczycie. Za to uświadczycie różnicę cenową: bike-discount: XT BR-M8100 Post-Mount z klockami G03A - 2 tłoczki: 39.99 euro XT BR-M8120 Post-Mount z klockami N03A - 4 tłoczki: 82.99 euro Czyli bądź jeleniem i za +30% większej mocy płać drugie tyle
  21. Wystawiasz okulary z brudnymi szkłami za pół tysiąca pln - ogarnij się 😄
  22. W tej cenie przewodowa Sigma BC 12.0, ew za około 170 BC 14.0 tu masz porównywarkę: https://sigmasport.com/pl/compare/?compare=15639,15598
  23. @MarinbikerNajwyraźniej nie stałeś przed tą włączoną lampką - ja owszem, testowałem w każdym możliwym trybie. Nie nadaje się do świecenia tam, gdzie ma się ludzi z naprzeciwka - oślepia na każdym "trybie". P.S. czasem warto się zastanowić, czy ma się rację pisząc takie "mądre" konkluzje, bez znajomości rzeczywistości - nie napisał bym opinii o czymś, nie będąc w posiadaniu tego. P.S2: jest idealna na wszystkich tych matołów którzy jeżdżą teraz ze swoimi reflektorami lotniczymi i wypalają oczy z 100m - po to ją teraz wożę, by każdy z nich przekonał się osobiście co robi innym z naprzeciwka. Brakuje do niej tylko pilota, wygodniej by się ją odpalało na ten moment.
  24. @Rafał87To "cudo" wali światłem od ziemi po czubki drzew 15 metrowych przed Tobą. Nadaje się na bezdroża gdzie nikomu nie wypala się oczu. Te dwa przyciski sugerujące, że jedno z nich ma odcięcie to oszustwo. I to się tyczy każdego klonu Kastora
  25. Potrzebne Ci te zaplanowane nagrywanie - Scheduled Caputre? To utrzymuje kamerkę w trybie czuwania - bo musi zegar działać. Wyłącz i sprawdź czy nie leci mniej baterii
×
×
  • Dodaj nową pozycję...