-
Liczba zawartości
1 770 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
2
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Blogi
Kalendarz
Collections
Zawartość dodana przez akkwlsk
-
... oraz (jeżeli jest stalowa) wgryźć się solidnie w bębenek po kilkudziesięciu km w terenie. Tak, nawet w stalowy.
- 12 063 odpowiedzi
-
Kolega @4mat o ile dobrze pamiętam ujeżdża Sutrę, ale jeśli dobrze zrozumiałem i wybierasz rower na podstawie długości mostka, to lepiej poczytaj jeszcze trochę forum
- 12 063 odpowiedzi
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
akkwlsk odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Jeżeli to M-ka to napisz mi proszę PW -
Zamek 60cm 4 zł, "codura" 13 zł za 1x1,5m (starczyło na trzy torby), rzepy nie pamiętam ile, nić 8 zł szpulka, starcza na dwie torby (w pasmanterii trzeba mówić że ma być taka do szycia skóry) więc biorąc pod uwagę materiały, które zostają na zaś to nie przekracza 20 zł . @kazafaza nie planuję zbierać zamówień, bo nie umiem się dogadać z maszyną i dolny szew jest paskudny, wstyd pokazywać Chociaż po dłuższym namyśle, to chyba kupowałem 2mb materiału
-
Tu jest pseudoleniwiec mojego autorstwa, koszt to jakieś dwie dychy, tylko trzeba mieć maszynę do szycia. Skoro ja potrafię, to każdy potrafi oczywiście nie należy oczekiwać wodoszczelnosci (ale źle nie jest) ani wymuskanych szwów i wymyślnych udogodnień. Ale nie wyobrażam sobie jazdy "na codzień" bez tej torby. To jest już trzecia przeze mnie popełniona, żadna się jeszcze nie rozpadła. Polecam
-
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
akkwlsk odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
Nie sprzedaje kto czego stalowego w 18 calach? Bo staram się uratować kolejną duszyczkę przed alu-zbłądzeniem.. -
Takie, czyli które?
-
@4mat - bardzo fajny i przemyślany zestaw
-
A ten stary Kellys zostaje z Tobą czy idzie raus? Bo jeśli zostaje, to dojeżdżaj na nim do pracy, tylko wymień opony na slicki i wtedy dylemat czy 2x11 wystarczy odpada. 5km to żaden dystans, nawet na hulajnodze do pracy dojedziesz a jak ukradną to nie będzie dużej straty. Przy wyborze kieruj się też tym, czy rower jest rozwojowy, czyli: - główka ramy pod rurę tapered - jakiego balona mieści rama (gruba opona, to dobra opona) - sztywne osie mile widziane Dla mnie ważne jest też to, jak producent rozpatruje ewentualne reklamacje, więc rozważ też "wielkich" tego świata, czyli Trek, Spec, Giant. Niektóre firmy np. dają dożywotnią gwarancję na ramę, ba, niektóre nawet ją potem realizują
-
Panaracer Pasela albo Szłalbe Maratony, chyba że chcesz całkiem slick. A jak do tego jeszcze ma być lekko to Paaaaaanie... Ciągłe łatanie dętki wróżę.
- 12 063 odpowiedzi
-
Czołem, Problem jest następujący: Mam przewód jak w temacie, który jest mocno przetarty w odległości ~5cm od zacisku. Tak mocno, że spod plastikowego pancerza widać ten oplot co jest pod spodem. Następstwem tego jest po prostu spadek siły hamowania i lekko gumowa klamka, hamulec odpowietrzony. Pytanie brzmi: czy mogę skrócić przewód od strony banjo (mam parę cm zapasu więc te 5cm zgubne nie jest) i zacisnąć przewód jakimś zamiennikiem? Znalazłem "od ręki" te dwa zestawy: Zestaw 1: http://allegro.pl/koncowka-banjo-oliwka-nakretka-i6829544016.html?reco_id=62a0f084-4a21-11e7-adeb-02058e23164e&ars_rule_id=201 Zestaw 2: banjo + nakrętka + oringi, śrubę mocującą mam oridżinal, no i oliwkę do tego dokupię. Czy to ma szanse zadziałać? Ewentualnie czy znacie jakieś inne banjo do samodzielnego montażu, które współpracuje z przewodem Shimano? Pozdrawiam
-
Generalnie Rysz ma rację xD Ale rozwijając temat, to uniwersalne 2:1 nie jest aż takie uniwersalne, bo zależy od wielkości koła. W przełajce jeździłem nawet na przełożeniu 2.3, potem zszedłem do 2.1 i było git - wszystkie okoliczne trasy moje. teraz na dużym balonie zacząłem od 32:18 (1,77) i o ile na płaskim trochę brakuje, to na podjazdach jest git. Także weź to pod uwagę No i oczywiście kopyto. W wielkopolskich nizinach na singlu specjalizuje się Mariola, ale ona chyba na forum nie zagląda, więc trzeba poczekać na Yarra aż się wypowie.
- 12 063 odpowiedzi
-
Kręci się elegancko na przodku Tutaj bardzo ładnie widać opuchliznę
-
Moje nieudolne próby zrobienia ładnego zdjęcia:
-
Woojj, Segiet zrobiłem w marcu na kuwaharze 36:17. Czekam z niecierpliwością Trochę przycwaniakowałem a chodziło mi o to, że po prostu te nasze pagórki można wszystkie podjechać na singlu, to tylko kwestia narzucone tempa na wjazdach .
- 12 063 odpowiedzi
-
Nie rób wstydu Wojciechu, gdzie na Górnym Śląsku masz teren którego nie oblecisz na jednobiegu? Chyba tylko Góra św Anny, a to już prawie Opole
- 12 063 odpowiedzi
-
Uff, no to pierwsze testy terenowe za mną (niestety na plaskato) to się podzielę wrażeniami przemyśleniami: Uno: CZOŁG! po prostu. Prze naprzód jak dziki, ciężko mi sobie wyobrazić, że na pełnym tłuściochu to wrażenie może być jeszcze większe. Przyczepność jest niesamowita, ale nie tylko o to chodzi. Te koła rozpędzone napędzają same siebie. Dosłownie. W życiu czegoś takiego na rowerze nie czułem Lekko pod górkę, rower rozpędzony, przestaję pedałować a on nie zwalnia! Wyraźnie uczucie "ciągu" do przodu. Coś pięknego. No ale w końcu 1,7kg po obwodzie w każdym kole Dos: Ta masa ma swoje konsekwencje oczywiście, ale zdecydowanie mniej upierdliwe niż można się spodziewać. Rower ciężej ruszyć z miejsca, ale jak już ruszy to nie ma wielkiej różnicy w porównaniu do zwykłego 29'. Druga, bardziej odczuwalna sprawa to odrywanie od podłoża. Nie żebym miał kiedykolwiek zapędy na fruwanie, po prostu czasem trzeba podnieść przednie koło no i fakt faktem, muszę do tego użyć więcej siły. Przyzwyczaję się Tres: 'Q factor' to bulszit, mufa suportowa 100mm, jeździ się zupełnie normalnie. Cuatro: 780mm to zdecydowanie za dużo kierownicy xD trzeba będzie ciut przyciąć bo brak mi Ivanoskiej gibkości. Cinco: Ghetto tubeless FTW 10 pśi z przodu, 15 pśi z tyłu, genialna sprawa. Nie mogę się doczekać jakiegoś wypadu w teren pagórkowaty. P.S. średnia oponowa wyszła mi 2,77 cala Muszę się jeszcze wybrać w plener na sesję lustrem, to się pochwalę efektami. Dzisiaj nie było czasu na zdjęcia
- 12 063 odpowiedzi
-
No dobrze, chyba czas się przedstawić. Singular Huffin'n'Puffin, e włala: Ukłony dla Ivana, wiadomo za co :*
- 12 063 odpowiedzi
-
[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami
akkwlsk odpowiedział kazafaza → na temat → Gravel/Przełajówki
Pojeździj na singlu miesiąc-dwa i spróbuj potem wrócić do zmieniarek, życie już nigdy nie będzie takie samo- 1 062 odpowiedzi
-
- galeria
- cyclocross
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Fajna Fura Eskapada z wysokim bling-faktorem http://singletrackworld.com/forum/topic/as-new-cotic-escapade-alfine-8-large-mint-high-spec-build-with-pics-700
- 12 063 odpowiedzi
-
[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami
akkwlsk odpowiedział kazafaza → na temat → Gravel/Przełajówki
Rama ma potencjał, chociaż kolor nie mój, ale rower zrobiony na odp***dol, byle jak. Nie podoba mi się Już pomijam kwestie odpustowych blatów i owijki, każdemu wedle gustu, ale mogłeś chociaż dać jakieś dystanse i zostawić jedną zębatkę zamiast całej kasety, to samo z korbą. Czarny szkot do ochrony ramy też nie najpiękniejszy Jest co poprawiać Panie Sobek.- 1 062 odpowiedzi
-
- galeria
- cyclocross
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne
akkwlsk odpowiedział kazafaza → na temat → Wspólne zakupy
Tak tak, wszystko ok dzięki Panowie -
[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne
akkwlsk odpowiedział kazafaza → na temat → Wspólne zakupy
Łatwiej kijek pocieńkować niż go potem pogrubasić -
[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne
akkwlsk odpowiedział kazafaza → na temat → Wspólne zakupy
Ja jeszcze nie, bo moje nie wlazło do paczkomatu -
[rower] Romet 29er, czyli pretekst do dyskusji o stali
akkwlsk odpowiedział Wiewiór → na temat → Rowery/ramy
@@peseriusz, co to za siodło?
