Skocz do zawartości

Tomek21001

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 431
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Zawartość dodana przez Tomek21001

  1. Niestety zdarzają się fabrycznie nowe CTD ze skopaną platformą i jak nie ma porównania można się zdziwić jak jest,a jak być powinno. Bujałem się z takim sezon,nawet poszły zapytania o "climb tune" do Cultu,potem odpuściłem do czasu porównania innej sztuki w takiej samej ramie........taki sam kod fabrycznych ustawień,a praca.......niebo a ziemia.
  2. Tomek21001

    [2016] Napęd X01 12s

    1x12 30/50=0,6 i jest ok. Lżej to tylko do przyczepy w góry.
  3. Któraś z wysp na Śródziemnym? Włochy ? Hiszpania ?
  4. RT66 (dedykowane do deore,slx) spokojnie dają radę nawet w ostrzejszych zastosowaniach,nie są przesadnie ciężkie,nie drenują kieszeni jak wersje z nitowanym pająkiem.
  5. Jeżdżę tak 10 dni,na razie banan nie schodzi z twarzy.Suport ok 1,5cm niżej,baza ta sama,a rower jakby krótszy.Balon 2,8 na obręczy 30mm jest już spory. Jednym słowem : grip,grip i jeszcze raz grip. Koło kwietnia pewnie pierwsze góry w tym roku,zobaczę jak to naprawdę podjeżdża. Sceptycznie podchodziłem do plusa,ale na razie szok.Wypór takiej opony pozwala na jazdę po piachu,różnica w trzymaniu w zakręcie naprawdę spora,może wreszcie nauczę się kłaść rower naprawdę nisko w bandach.
  6. Kupiony pod koniec 2014,ale modelowo 2015,dołożona przerzutka przód,korba 2 blaty,napinacz. Farbowany lis - to jest 29-er do tego XL na kołach 650b i oponach 2,8.
  7. Idealny na plaze,na schody na promenadzie mam Demo
  8. takie warunki spełnia tylko platforma.........niestety. Przykład : Westfalia BC
  9. Tragedii nie ma,do ideału też daleko. Wniosek - poszukaj gdzie indziej,Canyon nie jest dla Ciebie . (chyba) Radon ma ramy trochę inaczej stopniowane niż Canyon,wyposażenie podobne.
  10. Zanim kupisz za mały rower,na co się niestety zanosi (pomijając fakt dziwnej geo Canyona,nie każdemu pasującej). Poproś żonę o mały test,stańcie oboje przed lustrem......naprawdę macie podobną długość nóg,zasięg ramion,wzrost itd ???
  11. (Gdyby) ktos szukał tych nowych tłustych Nobby Niców 27,5x3,0 - leży u mnie komplet niepotrzebnych ( Evo SS, TS i PS ). Brakło.......2-3mm..........
  12. Odkręc korek na lewj ladze i .........pssst..........upuść. Jak nie masz pompki,to wciskaj iglicę zaworu (jak w samochodzie) na ułamek sekundy i testuj efekt do skutku.
  13. Tomek21001

    [2016] Napęd X01 12s

    Czekam na taki zestaw od dłuższego czasu - umożliwi konwersję fulla 29 na pełnowartościowego "półtłustego" i z powrotem w kilka minut.
  14. Gt-dobrze wygląda (na papierze przynajmniej,nie jeżdziłem),jakby wbrew trendom.Upchnęli dobry kąt główki i duży reach w małą bazę.Jak ktos potrafi to wykorzystać - będzie gokart,na kręte single szczególnie.
  15. Wydaje się,że lepsza byłaby M,ale tragedii nie widzę. Tym rowerem nie zjeżdza się z "oldschoolowo" zwieszonym daleko za siodło tyłkiem,ma bardzo krótki chainstay i stromą podsiodłówkę,więc dla prawidłowego rozłożenia cieżaru premiuje dobór ramy większej niż zbyt małej. Jeżeli nie masz skilla pozwalajacego na wywijanie rowerem w powietrzu,połowy trasy nie pokonujesz manualem a zakrętów na przednim kole - L ka może okazać sie ok.
  16. Nie wiesz - nie pisz. (bzdur w szczególnosci) BTW. - w sytuacji autora skłaniałbym się w stronę L,niezależnie od rozmiaru koła.
  17. Przy 189-190cm i długich łapach od roku jeżdżę na E29 XL . W L-kę nie mogłem się wpasować. Jeżeli padnie na Enduro - jest dodatkowa zaleta : wchodzą koła 650b z oponami 2,8-3cale i masz.....6Fattie.......odwrotna konwersja nie jest tak prosta.
  18. Święte słowa. Jeżeli jesteś pewien,że urwałęś przez zbyt duży moment,a śruba nie była zbyt długa i nie oparła się o "dno" otworu - wykręcisz sam. W przeciwnym razie daj komuś zarobić.
  19. Enduro29 - nadaje się doskonale do włóczenia po górach,sprawdzi się na przygotowanych trasach typu Rychleby,wbrew obiegowej opinii i filmom na youtube średnio nadaje się do bikeparków.Niestety zapomnij o pochłanianu podjazdów na poziomie Epica.Trzeba mielić i tyle.Daje spory zapas bezpieczeństwa na zjazdach.Jeżeli z napędem 1x to conajmniej 26-28/42,twardsze zestawienia są moim zdaniem dla wybranych.Moja przygoda z napędem 1x10 30/36 potem 30/42 trwała bardzo krótko i zakończyła się montowaniem dwublatu. Trzeba też mieć świadomość,że aluminiowe E29 z pedałami i myk-mykiem waży w okolicach 14,5kg,z dwublatem 15kg. Jeżeli zostawisz Epica - bierz Enduro,a nie StumpiegoEvo 2015. Jeżeli pozbędziesz się Epica - bierz Evo2015 lub Stumpiego 2016 z Pikiem lub Foxem34. Mając komfort wyboru jedynego roweru w góry dzisiaj (nie patrząc w cennik) - głos na Stumpiego 6fattie - miałem okazję pojezdzić po lesie,co prawda Expertem więc drogo,ale......wow !
  20. 1000km szosą i 5000m przewyższeń mtb na trip to "mityczne" cyfry amatorskiego kolarstwa......opowiada wielu,mało kto zrobił......załóżmy,że uwierzyłem.
  21. Rozumiem,piątek,wieczór itd. Niczego nikomu nie neguję........ale please.......
  22. Z rozmiarówką Speca na ok 190cm wzrostu jest problem. Jeżdziłem jakiś czas na L-kach,obecnie na XL - jest lepiej. XL pozwala na swobodne kombinacje z mostkiem,sztycą,siodłem itd, L-kę trzeba wyciągać. W sobotę był event Speca w Wolsztynie,kilkadziesiąt rowerów,baaardzo mało ludzi i piękna pogoda. Praktycznie wszystkie modele w każdym rozmiarze,większość wyposażenia od Experta wzwyż,sporo Sworksów. Można było poświęcając dzień objeżdzic po 8-10 rowerów. Największe wrażenie :nowy Stumpjumper FSR 29 i wersja 650B+
  23. Kup Epica,ht każdy będzie kopał po tyłku.Kilka kliknięć i masz sztywniaka,kilka dalej i jest kanapa.Kąty w zasadzie odpowiadają ściganckim ht,o których tu mowa,różnica 1,5-2kg wagi przy takim stylu jazdy to akceptowalna cena za komfort. Podjeżdża jak rakieta-gwarantuję,w dół łatwiejszym szlakiem też mu nic nie brakuje,jeden z nielicznych FS którym można też cisnąć po asfalcie.
  24. Może agresywnego ścieżkowca z tego nie zrobisz,ale za te pieniądze opcja jest naprawdę godna uwagi.Dobra rama 29 FS na ścieżkę to koszt 5x wiecej. W porównaniu do ht xc różnica będzie ogromna. Przejeżdziłem poprzedni sezon Epicem29 rozciągnietym do 120mm z przodu i skróconym mostkiem - trasy zmieniły się diametralnie,powyjaśniałem kilka szlaków,które do tej pory sprowadzałem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...