Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Akceptuję
Zdjęcie
- - - - -

[GPS] Aplikacje rowerowe na androida, symbiana i inne

nawigacja rejestracja trasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
380 odpowiedzi w tym temacie

#141 marwask

marwask

Świeżak

• Użytkownik
  • 49 postów
  • Imię:marwask

Napisano 14 styczeń 2012 - 13:31

Skoro tak polecasz :) Zassane, przy okazji pociągnąłem też i Twój inny program - mapy burzowe (szukałem czegoś takiego). Testowanie będzie...

Mapa burzowa też powstała kiedyś z potrzeby serca:) Nieraz gdzieś pojechałem na rowerze, zaczynało się chmurzyć i nie wiadomo, czy trzeba będzie uciekać przed burzą, czy to tylko małe chmurki :) A tak patrzysz na mapkę i wszystko jasne. Tak na marginesie powiem, że muszę trochę poprawić tą aplikację, bo potrafi rzucić błąd o małej ilości pamięci w telefonie...

Ps. A, jeszcze jedno pytanie, bo przyznaję, nie zagłębiłem się jeszcze w aplikację. Jest możliwość ściągnięcia tracka do użytku "offline"?

W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale planuję dodać coś na kształt tego, co jest w sportstrackerze, czyli przeglądanie okolicznych tras i ewentualne proste nawigowanie po trasie. Prędzej lub później pojawi się jeszcze zaczytywanie tras z gpx, dzięki czemu będzie można np. przeprowadzić "wyścig z cieniem". Na razie skupiłem się głównie na poprawie stabilności aplikacji na różnych telefonach i nie dodawałem nowych funkcji.

Edit. Nie wiem, czy dobrze Cie zrozumiałem, bo myślałem o wgraniu tracka do aplikacji... Możliwość zapisu nagranej trasy do GPX oczywiście jest...
Edit2. Oczywiście aplikacja jak i strona pozwala na dodawanie różnych aktywności, nie tylko rowerowych.

Użytkownik marwask edytował ten post 14 styczeń 2012 - 13:33

• 0
Dołączona grafika
www.navime.pl

Reklama

Reklama
  • Google

#142 serav

serav

Pro

• Użytkownik
  • 130 postów
  • Imię:Krzysiek
Garaż Rower

Napisano 14 styczeń 2012 - 13:31

Jak używam do biegania Runtastic Pro można w nim ustawić różne dyscypliny w tym kolarstwo. Z androidem 2.3.6 łączy się błyskawicznie z Gps.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk
  • 0
Dołączona grafika

#143 Pavvel

Pavvel

Maniak

• Użytkownik
  • 387 postów
  • Imię:Paweł
Garaż Rower

Napisano 14 styczeń 2012 - 14:09

marwask, tak, chodziło mi o ściągnięcie tracka w postaci gpx. Znalazłem chwilkę i pooglądałem stronę i aplikację (nawet się zarejestrowałem ;) ). Faktycznie, jest taka opcja, więc jest ok:)

P.
  • 0

#144 marcinusz

marcinusz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1101 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2012 - 09:06

W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale planuję dodać coś na kształt tego, co jest w sportstrackerze, czyli przeglądanie okolicznych tras i ewentualne proste nawigowanie po trasie. Prędzej lub później pojawi się jeszcze zaczytywanie tras z gpx, dzięki czemu będzie można np. przeprowadzić "wyścig z cieniem". Na razie skupiłem się głównie na poprawie stabilności aplikacji na różnych telefonach i nie dodawałem nowych funkcji.

Ja do nawigacji używam Trekbuddy i tego raczej nie zmienię. Do tej pory trasy z TB wrzucałem na konto w navime (mam od ponad roku). Jestem świeżym posiadaczem telefonu na Andka. Wczoraj wrzuciłem sobie aplikację i zalogowałem się do swojego konta. Spodziewałem się, że zobaczę tam trasy, które dodałem wcześniej czy przynajmniej dziennik aktywności swojego konta, ale nic z tych rzeczy. :confused: To znaczy, że w aplikacji będę miał tylko to, co zarejestruję aplikacją, a na stronie będę miał też to, co przerzucę z TB?

Jak dla mnie funkcje nawigacji będą zbędne, ale możliwość wyścigu z cieniem byłaby super. Mógłbym na wiosnę pościgać się ze sobą z zeszłej wiosny :thumbsup:
  • 0

#145 marwask

marwask

Świeżak

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 15 styczeń 2012 - 12:00

Ja do nawigacji używam Trekbuddy i tego raczej nie zmienię. Do tej pory trasy z TB wrzucałem na konto w navime (mam od ponad roku). Jestem świeżym posiadaczem telefonu na Andka. Wczoraj wrzuciłem sobie aplikację i zalogowałem się do swojego konta. Spodziewałem się, że zobaczę tam trasy, które dodałem wcześniej czy przynajmniej dziennik aktywności swojego konta, ale nic z tych rzeczy. :confused: To znaczy, że w aplikacji będę miał tylko to, co zarejestruję aplikacją, a na stronie będę miał też to, co przerzucę z TB?

Synchronizacja tras z kontem w navime na pewno będzie, bo już część prac jest zrobiona. Nie została jednak skończona, bo skupiłem się na wyeliminowaniu znalezionych błędów. Teraz jest tak jak piszesz, czyli w Navime GPS Trackerze będziesz miał trasy, które przy jego pomocy nagrasz, a po eksporcie do navime.pl będziesz miał na stronie wszystkie trasy, łącznie z wcześniejszymi, zaimportowanymi z innych programów.

Jak dla mnie funkcje nawigacji będą zbędne, ale możliwość wyścigu z cieniem byłaby super. Mógłbym na wiosnę pościgać się ze sobą z zeszłej wiosny :thumbsup:

Wyścig z cieniem, to super sprawa, ale jest z nim sporo problemów, jak np. synchronizacja startu trasy. Muszę zobaczyć jak zrealizowała to konkurencja i nie wymyślać od początku koła:) Planuję start w jakimś półmaratonie, więc takie wyścigi samego z sobą byłyby fajne w treningach.

A jeszcze przed tymi wszystkimi zmianami dodam obliczanie ilości spalonych kalorii. Najpierw dodam to na stronie (teraz liczy się tylko dla jazdy na rowerze), a później w aplikacji. Oczywiście to obliczenia i dlatego mają charakter tylko orientacyjny...

Użytkownik marwask edytował ten post 15 styczeń 2012 - 12:03

• 0
Dołączona grafika
www.navime.pl

Reklama

Reklama
  • Google

#146 marcinusz

marcinusz

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1101 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:43

Planuję start w jakimś półmaratonie, więc takie wyścigi samego z sobą byłyby fajne w treningach.

Właśnie pod kątem badania aktualnej formy jest to świetne. W navime to mi się podoba, że jest dostępna cała kupa statystyk. Przed pierwszą aktywnie spędzoną zimą nagrałem sobie szybki przejazd standardową trasą. Na wiosnę przejechałem ją ponownie (gdy znów zrobiło się dość ciepło - 15C) i już miałem fajne porównanie - jak przejechałem i w jakiej jestem formie po zimie. Na rowerze pewnie z wyścigu z cieniem za dużo razy nie skorzystam, ale przy bieganiu, jak najbardziej.
  • 0

#147 marwask

marwask

Świeżak

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 18 styczeń 2012 - 19:38

Od kilku dni testuje dzialanie funkcji "wyscigu z cieniem" w Endomondo w kontekscie zrobienia czegosc podobnego w swoim Navime. Wydaje mi sie, ze juz wiem jak oni to technicznie zrealizowali. Ciekawi mnie jak sprawa wyglada podczas treningow np. biegowych (a nie tylko podczas jazdy autobusem do pracy :)) i czy da sie tego jakos sensownie uzywac. Chodzi mi o to, ze ciezko podczas biegu wyjmowac telefon i sprawdzac, czy jest sie troche szybszym, czy troche wolniejszym. Poza tym, oni podaja tylko roznice w czasie w danym miejscu, czyli ile sekund jest sie szybciej lub wolniej, a nie np. roznice w tempie itp. Czy macie jakis doswiadczenia z ta funkcja i czy znacie jakies inne programy oferujace wyscig z cieniem?
  • 0
Dołączona grafika
www.navime.pl

#148 saladdin

saladdin

Amator

• Użytkownik
  • 75 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 styczeń 2012 - 23:31

Można się jeszcze zainteresować projektami Navfree oraz OSMAnd. Oba są za darmo, oba opierają się o ciekawy projekt OpenStreetMap i oba działają offline (OSMAnd potrafi działać też online...tak mi się wydaje).
Zalety: Wszystkie zalety OSM ;)

Jest jeszcze (nie wiem czy wspomniany) AndrOZIc - androidowy "klient" OZi explorera. Tzn. czyta mapy rastrowe w formacie ozi'ego, których trochę po sieci można znaleźć. Do tego jeszcze zauważyłem niedawno, że w przypadku braku mapy terenu, w którym się znajdujemy, potrafi się przełączyć na online-ową mapę... jaką? Ano OSM :)
  • 0

#149 marwask

marwask

Świeżak

• Użytkownik
  • 49 postów

Napisano 15 kwiecień 2012 - 22:40

Dodałem w Navime GPS Trackerze w wersji 2.3 asystenta głosowego z komunikatami po polsku. Podczas nagrywania trasy, co zdefiniowany interwał czasu lub dystans, aplikacji mówi jaki został przebyty czas, dystans oraz średnie tempo np. przebyty dystans 53.7 kilometra, czas 3 godziny 47 minut 31 sekund, średnie tempo 4 minuty 9 sekund. Na razie jest to funkcja eksperymentalna, ale docelowo będzie rozszerzona o możliwość wyboru co ma być mówione np. czas, prędkość, średnia itp. Testowałem ją podczas biegania i według mnie sprawuje się dużo lepiej niż np. Endomondo, które mówi po angielsku i ze standardowym syntezatorem mowy jest słabo zrozumiałe biegnąc przy ulicy.
  • 0
Dołączona grafika
www.navime.pl

#150 rebel

rebel

Maniak

• Użytkownik
  • 217 postów
  • Imię:Adam

Napisano 28 kwiecień 2012 - 19:04

W Trek Buddy mam problemy z komunikatami głosowymi, dograłem tak jak na forum TB ktoś radził i kicha, zresztą sama aplikacja delikatnie mówiąc 'nie zachwyca'. Ma ktoś może doświadczenia z innym programem na Androida, który prowadzi po śladzie wcześniej zaimportowanym i ma działające komunikaty głosowe.
  • 0
Step of the train, all alone at dawn
Back into the hole where I was born
Sun in the sky, never raised an eye to me...

Reklama

Reklama
  • Google

#151 TuiTam

TuiTam

Pro

• Użytkownik
  • 125 postów
  • Imię:Eustachy
Garaż Rower

Napisano 28 kwiecień 2012 - 20:00

A znacie coś na iOS? Ja znalazłem EveryTrail ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.

MotionX GPS , świetna aplikacja, i najlepsza na iOS, może służyć także jako nawigacja. Płatna jakiś 3 euro. Przynajmniej tyle kosztowała, jak kupowałem, wejdź na apple store i sprawdź..

Użytkownik TuiTam edytował ten post 28 kwiecień 2012 - 20:02

• 0

#152 marekw

marekw

Maniak

• Użytkownik
  • 708 postów
Garaż Rower

Napisano 02 maj 2012 - 20:58

Szukam jakiegoś programu, który pozwoli mi zapisać przebieg trasy. Używam teraz endomondo (w wersji demo), ale żre mi ostro baterię i szacuje, że nie pociągnie ponad 6h, a chciałbym zapisać 9-10h. Możecie polecić coś mniej bateriożernego ??
  • 0
... dopóki rdza nas nie rozłączy ...

#153 Dworniok

Dworniok

Maniak

• Użytkownik
  • 675 postów
  • Imię:Mateusz
Garaż Rower

Napisano 03 maj 2012 - 13:39

Witam!
Podepnę się pod temat, jakie polecacie aplikacje na JAVA. Chciałbym mieć taką aplikacje, ale androida nie posiadam i zbytnio nie ogarniam tego tematu. Może wy mi coś doradzicie.
  • 0
LWG!

Na sprzedaź mam Ramę Cannondale Scalpel więcej na PW!

#154 sebaxgh

sebaxgh

Pro

• Użytkownik
  • 168 postów
  • Imię:Sebastian
Garaż Rower

Napisano 03 maj 2012 - 20:30

marekw ja używam My Tracks ---> https://play.google.....mytracks&hl=pl
Przez 3,5h spadło mi ok 35% baterii (ale w tym czasie praktycznie telefonu nie używałem tylko kilka zdjęć)
Dobrze pokazuje wszystkie dane prędkość, dystans itp. możesz później wrzucić trasę na stronke

PS. telefon HTC WFS

Użytkownik sebaxgh edytował ten post 03 maj 2012 - 20:31

• 0

#155 dymcio111

dymcio111

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 933 postów
  • Imię:Damian
Garaż Rower

Napisano 03 maj 2012 - 20:40

Szukam jakiegoś programu, który pozwoli mi zapisać przebieg trasy. Używam teraz endomondo (w wersji demo), ale żre mi ostro baterię i szacuje, że nie pociągnie ponad 6h, a chciałbym zapisać 9-10h. Możecie polecić coś mniej bateriożernego ??

Przeczytałem twój post i mając Black Market na telefonie zainstalowałem pełną wersję endo, z ciekawości włączyłem na mojej dzisiejszej jeździe około 32 km, w sumie z dużymi przystankami jechaliśmy, endo odpaliłem troche czasu po wyjeździe i wyszło mi ponad 27km = 3h i 36 min jazdy, mój HTC Desire naładowany na 100% bateria, zużył baterie do 50%. Więc raczej około 7h mi potrzyma.

Tak po za tym to bardzo fajny program szkoda że wcześniej nie wiedziałem że coś takiego jest, co działa off line :D

Użytkownik dymcio111 edytował ten post 03 maj 2012 - 20:42

• 0
------ __o
----_`<,_
---(_)/ (_) Dołączona grafikaRowerki: Giant Yukon Disc 2009. Specialized Camber Comp 2011

#156 zuozuo

zuozuo

Świeżak

• Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 05 maj 2012 - 23:22

A cos na nokieE72 ..z tych wyzej wymienionych aplikacji idzie :icon_question: :)
  • 0

#157 Darek1990

Darek1990

Maniak

• Użytkownik
  • 462 postów
  • Imię:Dariusz
Garaż Rower

Napisano 06 maj 2012 - 19:36

a znacie cos na symbiana? a dokladniej nokie n8?

oki juz znalazlem endomondo i sports tracker takze dzieki... ;)
  • 0

Kross Level B7 2014
Kross Level A3 2012 
;)

#158 marekw

marekw

Maniak

• Użytkownik
  • 708 postów
Garaż Rower

Napisano 07 maj 2012 - 07:32

a znacie cos na symbiana?

właśnie testuję MyTracks
  • 0
... dopóki rdza nas nie rozłączy ...

#159 demek

demek

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1256 postów
  • Imię:Damian
Garaż Rower

Napisano 07 maj 2012 - 08:21

czy zna ktos cos w stylu trekbuddy lub navicomp na iOS? zeby mozna bylo wgrac swoje mapy i wlaczyc trase (nie musi byc nawigacji)
  • 0

Reklama

Reklama
  • Google

#160 blady123

blady123

Świeżak

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Imię:Darek

Napisano 07 maj 2012 - 10:23

Wartą uwagi jest też Cardio Trainer. Korzystałem z niej w zeszłym roku, dużo opcji.
  • 0