Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Program pobierasz ze strony --> http://dcupdate.sigmasport.de/en/

Po wykupieniu licencji dostajesz kod aktywacyjny.

Koszt 9,95Euro - 50% (kupon) = 4,98 Euro * 4,0993 = 20,39PLN.

Płatność kartą (nie musi być kredytowa).

 

Ktoś wyżej pisał, że można bez kodu uruchomić program i połączyć się z urządzeniem.

Można sprawdzić, dodatkowo będziesz wiedział co kupujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Po przejściu wszystkich procedur udało mi się kupić SDC 4. Oprogramowanie jest na komputerze parę kilka razy go otwierałem no i się skończyło, okazało  się że trzeba wprowadzić klucz licencyjny Zeby to aktywować.

Rozomiem że to jakiś kod dostępu ale jaki i gdzie on jest? Mam nadzieje żę niczego nie spartoliłem???????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wreszcie udało mi się z wielką pomocą Użytkowników Forum Rowerowgo pomyślnie kupić i zainstalować oprogramowanie SDC 4.

Zaco jestem BARDZO WDZIĘCZNY i SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Jeszcze tylko jedno pytanie. Czy po wejsciu na SDC 4 i podłączeniu licznika wszystkie dane,(powiecmy z wycieczki) automatycznie przejdą na SDC 4 czy trzeba gdzieś kliknąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taką (do zimówki), ale kadencja jest tylko bezprzewodowo niestety. Na opakowaniu mam napisane Universalhalterung 2450, i że pasuje do BC 1909 HR, BC 2209 MHR, BC 2209 TARGA, nie ma nic o Sigmie Rox 6.0, ale działa.

 

A ROX 6.0 przełącza ci się wtedy na Bike 2?

 

reklamacja złożona wczoraj, z tego co wiem licznik został wysłany do serwisu więc tym razem, nie uda się tego ogarnąć.

Zareklamuje te zaczepy w późniejszym terminie. Nie mam zamiaru płacić za wymianę tylnej części obudowy tylko dlatego, że jest zrobiona

z badziewnego materiału. Nie widzę tutaj mojej winy. 

Jeśli Sigma odmowi to będzie to ostatni licznik tej firmy.

 

Swoją drogą dziwie się Wam, że nikt nie ma podobnego problemu.

Mam w ręku stary licznik 1009 i te ząbki na tyle są na maksa zjechane, licznik ledwo trzyma się w podstawce.

Zacząłem się zastanawiać, czy aby na pewno umiem korzystać z liczników Sigmy:-) ale chyba nie da się

wkładać w podstawkę na różne sposoby.

 

Potwierdzam, te zaczepy w liczniku się wyrabiają i potem bardzo łatwo może wypaść, albo po prostu nie ma styku z podstawką.

U mnie w dwoch 1609 mam to samo. Chyba za male te zaczepy albo tandetny plastik ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne rozwiązanie moich przygód z wypasionym licznikiem. W zeszłym tygodniu w ramach reklamacji sprzedawca przysłał mi nowy Rox 6.0. I po zamontowaniu  wszystko działa prawidłowo. Rama ALU. Synchronizacja licznika z czujnikami jest zgodna z tym co w instrukcji. Licznik chodzi prawidłowo na wolnej przestrzeni. W poprzednim przypadku podejrzewam , że w liczniku był nieprawidłowo skalibrowany nadajnik-odbiornik cyfrowego sygnału. Był za mało czuły i dlatego chodził w pomieszczeniach zamkniętych(sumowanie siły sygnału w ramach odbicia  od ścian), a nie łączył się na otwartej przestrzeni. W nowym egzemplarzu licznik zachowuje się poprawnie. Pulsometr synchronizuje się z odległości 1,5 metra. Poprzednio nie było to tak sprawne. Dla tych co mają pierwszy raz ten licznik w rękach może przyda się info  jak zamontowałem zestaw. Może oszczędzić wiele czasu i irytacji.  Licznik na kierownicy jest po tej samej stronie co oba czujniki (czyli po lewej). Odległość licznika od czujnika prędkości to 60 cm. Czujnik kadencji(środek podstawy) jest w odległości 92 cm od środka podstawy licznika. Na dolnych widłach jest tak zamontowany, że  magnes na ramieniu korby jest w odległości 6 cm od osi obrotu korby. Jest lekko odchylony od pionu w stronę magnesu. Odległość magnesu od sensora w czujniku kadencji to 5 mm. Jak się patrzy z góry  od licznika w stronę czujnika kadencji to nic nie zasłania widoku (żaden fragment  bidonu czy pompki). Nie ma żadnej fizycznej przeszkody. ps. Dystrybutor wymienił mi cały zestaw w ciągu 20 dni, ale zapomniał dołączyć paragonu i karty gwarancyjnej. Ale to pewnie tylko przeoczenie i w najbliższym tygodniu będzie wszystko uzupełnione.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braaawo, braaawo ...

 

Czyty widzisz jakiego licznika dotyczy temat ?

 

Bike 1/2 ustawia się na nadajniku prędkości ... w jednym przypadku diode mruga na zielono w drugim na czerwono ...

 

Kabelki w podstawce to se możesz przestawiać ale w wersjach przewodowych  a nie STS ...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do wycierających się zaczepów w Sigmach...

Mam 2 szt. ROX 10.0 oraz 1609. ROXa używam od 1 sezonu, codziennie wyjmuję go z uchwytu i nie mam najmniejszych oznak zużycia.

W przypadku 1609 rownież brak wytarc a ten licznik ma juz 4 lata za soba i zaczyna 5 sezon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braaawo, braaawo ...

 

Czyty widzisz jakiego licznika dotyczy temat ?

 

Bike 1/2 ustawia się na nadajniku prędkości ... w jednym przypadku diode mruga na zielono w drugim na czerwono ...

 

Kabelki w podstawce to se możesz przestawiać ale w wersjach przewodowych  a nie STS ...

 

Pozdro

 

A ty też czytaj ze zrozumieniem....

Chodzi mi o podstawkę z kabelkami a nie bezprzewodową do ROX'a. To w kabelkach to ty se możesz diodami pomrugać

W bezprzewodowym, wiadomo przełącznikiem w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mocno zastanawiające jest to że ROX 6.0 w ogóle współpracuje ze zwykłym czujnikiem przewodowym kontaktronowym.

9,1 nie reaguje pomiarem prędkości po pobudzaniu jego styków.

 

Jak dla mnie drugi styk w 6,0 jest do rozpoznania rodzaju podstawki i po włożeniu do opaski na rękę ogranicza funkcje rowerowe do biegowo-wędrówkowych...

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji PDF ze strony SIGMY jest zdjęcie podstawki kablowej z jaką ROX 6.0 współpracuje. Nr kodowy produktu 00433 - Działa z wcześniej wskazanymi licznikami. Zdjęcie w załączniku. Ciekawe, ile obrotów koła potrzeba do pierwszego pomiaru ? Czy też 5 jak w wersji bezprzewodowej? Kadencji nie można tak podłączyć z ROX 6.0 , tylko przewodowy czujnik prędkości.

post-155197-0-85151000-1428853226_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rox 6.0 ma 4.

 

@bazzz mam dokladnie coś takiego. Łapie po 2-3 (tzn pokazuje prędkość, bo nie miga jak się wpina licznik, bo nic się nie musi wybudzać jak w przypadku bezprzewodowego).

 

9.1 ma inna stacje dokująca, gdzie na dole są 4 piny i jeden po lewe i prawej. Prawdopodobnie poprawia to szybkość transferu, bo z roxa 6.0 strasznie wolno zgrywa, a on ma logowanie tylko co 10 sekund. 9.1 ma konfigurowalne 1,2,5 sek i do tego może trzymać kilka wycieczek, więc prawdopodobnie by wieki zgrywało dane na czyms takim co jest w starszych roxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Waham się na chwilę obecną między 16.12, a rox 6.0. Co przemawia za roxem to wszystko widoczne na jednym wyświetlaczu i wysokościomierz. Tylko czy jest sens dopłacać ponad 200 zł? Posiadam już pulsometr ale denerwuje mnie odrywanie ręki od kierownicy, żeby spojrzeć na zegarek. Miał ktoś podobny dylemat pomiędzy 16.12 i rox?

 

Jeszcze pytanie dotyczące logów. Kasując dystans dzienny, kasuje się też log? Na wyświetlaczu wykres wysokości dostępny jest tylko dla 3km. Czy w logu zapisywane są wysokości dla całej wycieczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że mimo wszystko nie trzyma w pamięci tych ostatnich 19h treningu i trzeba zgrywać dane przed każdym wyjazdem. Dwa pola przy distance i training time to czas i długość zjazdów i podjazdów? Profil wysokości na niebiesko? Porównywał ktoś może ten profil z profilem gps?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać altimetru do GPS ... 

Z samej zasady działania GPS jest ułomny w wyznaczaniu wysokości ... 

Sigma ma czujnik ciśnieniowy ... dobrze skalibrowany pokazuje o niebo dokładniej ...

Mi ROX na trasie z i do pracy między dniami "myli się" o kilka metrów w sumie podjazdów i zjazdów ... GPS potrafi rozjechać się nawet o ponad 100 m.

Przy sumie podjazdów na poziomie 330 m to niemal 1/3 :). GPS to loteria jeżeli chodzi o wysokość.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...