Skocz do zawartości

[Rower] Trek SuperFly 6 2014


4Shatan

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za opinię, na szczęście mam możliwość przymiarki, tylko boję się, że nie za wiele mi ona da. Bo chociaż moja pozycja będzie prawidłowa, to jak pierwszy raz siądę na 29, po trzech sezonach na kole 26 (i sporo krótszej ramie) to może być niezły szok :) Jeszcze można liczyć na pomoc sprzedawcy, ale jak wiadomo z tym różnie bywa.

 

No nic jutro trzeba będzie odwiedzić sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z rzeczy która mnie zastanawia to korba 36/22, poczytałem trochę forum, niestety opinie są bardzo rozbieżne. Dodam, że nogi nie mam jakiejś specjalnie mocnej.

 

Za wszelkie sugestię będę wdzięczny.

Właśnie z tą korbą nie trzaba mieć mocnej nogi pobnieważ ma mocne przełożenia, za to trzeba mielić z wyżsaż kadencją żeby uzykać więkzsze prędkości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sam bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem superfly 6. Przy moim wzroście (191cm, noga 90) zdecyduje się na rozmiar 21,5.

Wcześniej myślałem o modelu 7, niestety jest on już nieosiągalny, poza tym ten pomarańcz ma coś w sobie. 

 

Prośba do posiadaczy treka - napiszcie coś więcej o sprawowaniu roweru. Szczególnie interesuje mnie zwrotność, jak sobie radzi w średnio trudnym terenie oraz jak oceniacie opony (opory toczenia, rowerem dojeżdżam do pracy po asfaltowych drogach).

Jedna z rzeczy która mnie zastanawia to korba 36/22, poczytałem trochę forum, niestety opinie są bardzo rozbieżne. Dodam, że nogi nie mam jakiejś specjalnie mocnej.

 

Za wszelkie sugestię będę wdzięczny.

 

Rozmiar powinien być ok, też bałem się że będzie niezła kolubryna ale na zwrotność nie narzekam ;)

Seryjne opony całkiem lekko toczą się po asfalcie i nawet dają radę po "umiarkowanych" bezdrożach (wydaje mi się że na cięższy teren warto byłoby założyć już coś innego). Co do korby, to jak napisał wcześniej kolega Obes, 36 z przodu wymaga większej kadencji przy szybkiej jeździe ale moim zdaniem to wystarcza nawet na asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do właścicieli Treków:

 

Jak oceniacie siodełko fabryczne Bontrager Evoke 2?

Myślałem że to kwestia "zbicia d*py" i po kilkuset kilometrach się przyzwyczaję ale za każdym razem już po około 40-50km jazdy mam ochotę jechać na stojąco :icon_confused:

Od razu mówię że nie jestem zwolennikiem kanap i szukam raczej sportowego siodełka - myślałem o Selle Italia XO Flow. Co o tym sądzicie? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje ;)

 

P.S. W Treku mojej drugiej połówki zamontowałem Selle Italia Diva Genuine Gel i jest bardzo zadowolona z tej zmiany.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObrze że o tym piszesz, mam ten sam problem, Też będę teraz wymieniał siodełko właśnie bo na tym seryjnym strasznie tyłek boli.


PS: kiedy bedziesz kupował siodło?. bo ja gdzieś do tygodnia czasu będę zmieniać. Tyle że ja nie mam kompletnie pojęcia jakie kupić więc tutaj jest problem, widzę że ty już masz jakąś propozycję. Trochę drogie ale pewnie o wiele lepsze niż te co mamy.


Wczoraj jak wróciłem z wycieczki to myslałem że mi tyłek odleci xD aż musiałem sobie wymoczyć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety wtopiłem z tym WTB ale tak to jest jeśli się kupuje takie rzeczy przez internet (niestety nie miałem możliwości jakiejkolwiek przymiarki). Wzrost komfortu w porównaniu do fabrycznego Bontragera jest praktycznie żaden - ostatnio założyłem z powrotem stare siodło żeby jeszcze raz to sobie porównać. Pozytyw z tego jest taki że spędziłem trochę więcej czasu testując różne ustawienia pochylenia i chyba znalazłem odpowiednie ustawienie bo ostatni, prawie 80-kilometrowy wypad nie był aż taką męką dla mojej d.....y ;) Na razie się chyba przemęczę a na następny sezon może czegoś poszukam. Brałbym Selle Italia C2 Genuine Gel bez zastanowienia gdyby było te 10mm szersze a tak boję się wywalić tyle kasy w błoto.

 

Może ktoś z Was ma jakieś godne polecenia siodło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...