Skocz do zawartości

[latarka] Convoy S2


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mój aktualny front to dwie sztuki Convoy S2 po poprawkach termicznych + sterownik Attiny25V rozszerzony dający ponad 3A w XM-L2 o barwie 4C, optyka zamknięta szybkami z powłokami anty reflex o transparentności 98%.

 

Jedna sztuka to referencyjny odbłyśnik + daszek wykonany z puszki po pysznym gazowanym napoju. Druga sztuka z kolimatorem 15 * 90 stopni bez żadnego odcięcia.

 

Oczywiście obydwie produkcji Dariusza z forum "Światełka". Wg mnie najlepsze możliwe rozwiązanie bez zasobnika z bateriami w torbie, które pozwala na 4h jazdy bez wymieniania akumulatorów. Sprawa prezentuje się tak:

 

 

35421079797854048548.jpg

 

 

84527768956299323131.jpg

 

 

99938816357052568904.jpg

 

Skupiona plama to wersja z daszkiem (widać lekkie okrojenie "góry", rozmyta plama to strumień z kolimatora.

 

30082039232969278133.gif

 

A tutaj w pętli trzy zdjęcia. Najpierw obie w akcji, później krótkie światło to kolimator, następnie długie to referencyjny odbłyśnik. Warto zwrócić uwagę jak zachowuje się pień drzewa przy włączonej latarce z daszkiem. Po prostu nie jest prawie wcale oświetlony, przez co można przyjąć, że pieszym czy rowerzystom jadącym z przeciwnej strony nie utrudniamy życia.

 

63182242153816638533.gif

 

 

Generalnie po przesiadce z Bike Scream Pro emocje można określić tak:   :o   

 

Komfortowo mi się jeździ przy obu w trybie 25%. Przy 10% nadal wszystko widać. 32% to już rozpusta a 50% wręcz ciut za jasno. Przy 100% mocy niektórzy mijani rzucają przekleństwami a piesi spierniczają o wiele wcześniej i sprawniej niż przy używaniu dzwonka myśląc, że nadjeżdża jakiś skuter czy inny diabeł. Zasilanie z Panasów 3400mAh, łatwo policzyć czasy pracy. Jeśli ktoś ma jakieś badziewne akumulatorki typu ultrafire czy inny wynalazek za 5pln sztuka to od razu powinien podzielić ich pojemność przez dwa jak nie trzy. Uprzedzam tylko aby nie było rozczarowania, te maleństwa naprawdę biorą 3A prądu w trybie 100%.

 

10% = 11h

25% = ponad 4h

32% = ponad 3h

50% = ponad 2h

100% = ponad 1h (powiedzmy 1:15)

 

Co do ilości lumen... Ta z daszkiem ma ponoć trochę ponad 900lm na wyjściu. Kolimator rozprasza ale ma też trochę więcej strat niż krystalicznie czysta wersja bez. Szacuję łączną ilość światła na 1600-1700lm. Realnych, mimo, że chińskich.

 

 

Jeśli ktoś ma ochotę na jeszcze jakieś zdjęcia porównawcze - dajcie znać. W weekend chętnie wykonam. 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie mam 2,8 tylko 3,04A, po drugie obydwie latarki mają sinkpad i przepolerowane podłoże oraz użytą pastę termoprzewodzącą - termicznie więc są mocno zmodyfikowane. A wg danych w sieci 3A w xm-l2 daje na miedzi ponad 1100lm samego emitera, czyli uwzględniłem 20% i 30% strat w moich latarkach.

 

xml2copper.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...