Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

W żadnym momencie zamawiania roweru od Canyona nie można wybrać żadnej opcji customizacji oprócz koloru i rozmiaru. Zresztą to nawet w FAQ jest napisane:

 

https://www.canyon.com/pl/service/faq/?category=13&id=66

 

 

 

Nie, nie można zmienić ani koloru ani konfiguracji roweru. Rowery Canyon są dostępne wyłącznie w zestawieniach widocznych na stronie. Aby zaproponować konkurencyjne ceny zamawiamy części w ściśle określonych ilościach wynikających z planowanej wielkości produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie! 

 

O co kaman z tą stroną? Wygląda jak strona canyona tylko, że rowerów mniej i oprócz tego, że modele są inaczej ponazywane to na ramach widnieją nazwy samych modeli. Czyżby na szwajcarski rynek szły rowery z inną nazwą/napisami?

 

https://www.purecycling.ch/

 

Pzdr

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qb3 ... bo Szwajcarzy maja już swoją rodzimą markę rowerów o nazwie Canyon i Niemcy nie mogli tak zwyczajnie wcisnąć na ich rynek z tą samą nazwą.

Wiesz prawo do znaku towarowego, zastrzeżenie nazwy i tak dalej.

 

Wyklikaj sobie canyon.ch

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam delikatny dylemat odnosnie rozmiaru ramy. Na stronie Canyona według mojego wzrostu 192cm wychodzi mi L a w wielu sklepach po przymiarce zalecają mi XL czy to Giant czy Author czy inne firmy. Co brac? Chodzi mi konkretnie o Grand Canyon AL 5.9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

O co kaman z tą stroną? Wygląda jak strona canyona tylko, że rowerów mniej i oprócz tego, że modele są inaczej ponazywane to na ramach widnieją nazwy samych modeli. Czyżby na szwajcarski rynek szły rowery z inną nazwą/napisami?

 

https://www.purecycling.ch/

 

Pzdr

Ciekawostka - kiedy w zeszłym roku skończyły się canyony na wyprzedazy, to lokalne przedstawicielstwo canyona w pl nie mogło dla mnie zamówić zamiast tego tobela, którego było sporo w zapasie. Na szczęście telefon do centrali spowodował że po 3 tyg nowy tobel był u mnie.

 

Wysłane z z1c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

192cm wychodzi mi L
- wychodzi i L i XL, a po geometrii widać, że jedyny sensowny rozmiar dla ciebie to XL , jesli chodzi o długość efektywną. Na L-ce byłbyś prawie "pionowo", a XL-kę można polecić nawet osobie 188-89 cm o długich nogach. Policz tylko przekrok, przekrok roweru XL to 877mm, czyli musisz mieć co najmniej nogę 92 cm aby XL był ok, w innym wypadku szukaj innego roweru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jasne! Dzięki za info.

 

Po dłuższej przerwie z fotkami wrzucam kolejne. Dzisiejszy szybki wypad nad morze zaowocował kilkoma fajnymi zdjęciami z rowerem w roli głównej. W końcu mogę pochwalić się Wam moją maszyną w ładnej otoczce natury. Bardzo lubię ten rower - daje mi kupę frajdy jak wjeżdżam w teren. Jak widać obniżyłem kierownice najniżej jak się da (wraz z przekręceniem mostka), a firmowa sztyca zatrzymała się na lini maximum. Tak mi się jeździ najwygodniej (chyba za dużo przełajówki hehe). Szkoda trochę, że rama 6.9 nie ma dłuższej rury, ale idzie to przeboleć, w końcu z nikim nie mam zamiaru się ścigać, a podjazdy prędzej rower wpycham niż się maltretuję :D  Następny MTB jak będę zmieniać/rozbudowywać stajnię pewnie pójdę w coś trialowego zamiast w wyścigowe XC. Pozdro!

 

DSCN0568.jpg DSCN0581.jpg DSCN0600.jpg DSCN0609.jpg
 
Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam delikatny dylemat odnosnie rozmiaru ramy. Na stronie Canyona według mojego wzrostu 192cm wychodzi mi L a w wielu sklepach po przymiarce zalecają mi XL czy to Giant czy Author czy inne firmy. Co brac? Chodzi mi konkretnie o Grand Canyon AL 5.9

 

Ja już komentowałem wcześniej dokładni w tym temacie... Także mam 192 cm dlatego zrezygnowałem z Canyona. Geometria zupełnie mi nie pasowała, próbowałem się oszukiwać ale ostatecznie zrezygnowałem. Wybrałem "dłuższy" rower i nie żałuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kwadratowe geo to fakt, ale to w końcu nie jest rower wyścigowy. Można na nim polatać jak na każdym innym rowerze, ale to jak już wiadomo jest model na dłuższe wypady niż na maratony. Jest wygodnym rumakiem. Dla zapalonych sportowców są modele 7.9 wzwyż oraz CF :)

 

Pozdro! Miło, że fotki się podobają :)


Co do różnic w geo 6.9 oraz 7.9 zrobiłem dla Wszystkich specjalnego GIFa, na którym widać co się dzieję z sylwetką roweru bez zaglądania w tabelki. Widać od razu, że jest dłuższy, ale nie jest aż tak bardzo niższy, chociaż biorąc pod uwagę wyższy suport w 7.9 pewnie różnica jest wyczuwalna bardziej niż widoczna.  Widać za to kolosalną różnicę w długości tylnego trójkąta. Ciekawe jak ta bestia 7.9 dzięki temu skręca....   Rozmiary ram to na bank M'ki. Centrowane i skalowane zostały wobec tylnego koła. Pzdr!

 

 

canyon_gif.gif


Z ciekawości zrobiłem jeszcze GIF'a, gdzie rowery są wycentrowane wobec linii przechodzącej przez oś suportu oraz dodałem animacje przejścia. Wybrałem suport bo to w końcu pierwszy element wobec którego się przymierzamy i zawsze z niego korzystamy jadąc na rowerze. W dodatku jest to coś czego w rowerze już nie możemy przesunąć lub przestawić jak mostek, kierownice, siodełko itp. Plik waży ok 3 MB, więc spokojnie z ładowaniem.  Widać dokładnie jak 7.9 idzie do przodu i ma cofnięty tył :)  Takie coś chyba każdemu laikowi pokazuje jak się zmienia geometria roweru :)

 

ezgif_725165232.gif

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak GC to chyba anoda :)  Wygląda super i się praktycznie nie chce zarysować do metalicznego koloru. Prędzej będzie wgniotka niż zobaczysz surowe aluminium. Co do gifa to właśnie dopiero jak wycentrowałem rowery wobec suportu to zauważyłem jak jednak bardzo różnią się te ramy.  Wyrównane są tylko w poziomie. Widać nawet na animacji że 7.9 ma wyżej zawieszony suport niż jego turystyczny brat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przymierzam się do zakupu przedmiotowego roweru. Mam 182-183 cm wzrostu i chyba ok 84 cm przekroku. Nie zamierzam jeździć sportowo. Myślałem o rozmiarze L i wydaje mi się, że to chyba będzie najlepszy wybór. Jeżeli jestem w błędzie i potrzebuję mniejszy rozmiar lub zupełnie inny rower, to proszę o sprostowanie.

Mam przeznaczone 4,7 - 5 tys.

Bardzo proszę o pomoc i porady.

Nie ukrywam, że osprzęt i wygląd Canyona bardzo przypadł mi do gustu.

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez klenczonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...