Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, jak widzicie mimo że rower tańszy to nie ma "huuuraaa...kupuję !" Są plusy i minusy wybór nadal ciężki, te 600 zł różnicy niby dużo, a z drugiej nie tak dużo żeby bez zastanowienia kupić 2015 :) Nikt jeszcze nie wypowiedział się na temat linek.

Co to znaczy "Shadow plus z możliwością usztywnienia wózka.."?

 

Jeszcze się zastanowię na wyborem modelu ale chyba trzeba powoli zamawiać żeby na wiosnę dotarł do domu bo z tego co czytam na fejsie w opiniach to mają jakiś zastój, nie odpowiadają na telefony i maile itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić Grand Canyon'a AL SL 6.9 2016. Wzrost 182cm, długość nogi bez buta 84cm. Kalkulator na stronie sugeruje rozmiar M, ale obawiam się, że może być za krótki. Zaufać im i brać M, czy może rozmiar L byłby lepszy ?

Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przy Twoich parametrach rozmiar M będzie za krótki, L za wysoki.

 

Kolejny raz bezkrytyczna opinia wydana z przekonaniem pewność ...

 

Niech do was trafi że każdy ma inne wymagania i preferencje i to do dla jednego jest za krótkie, dla drugiego może być w sam raz lub nawet za długie.

Słowem trzeba się przymierzyć !

 

@,  jesteś z DG masz w moje okolice jakieś 30 - 35 km.

Mam CF SL możesz sobie porównać geometrię ... geometria nie jest identyczna ale są dość blisko siebie.

Jak co to PW.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertocarlos masz AL SLX7.9 z 2015?  W jakiej cenie go kupiłeś i kiedy to było?  teraz kosztuje ok 6500zł z 2016. Pytam bo jest teraz taka oferta -  https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes&id=17774 za 5499zł

 

 

 

Edytowane przez pawlobubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlobubu tak ,AL SLX 7.9 2015r, placilem za mojego Canyona 5389 w ostatnim tygodniu kwietnia tamtego roku ,wtedy byly ceny ruchome w zaleznosci od kursu euro..Obecna cena nie jest rewelacja jesli to "wyprzedaz resztek magazynowych" ,widac po usztywnieniu cen nawet stare poszly w gore, chyba dzis dolozylbym do nowego choc z mojego jestem bardzo zadowolony i z calym sercem go polecam :)

Edytowane przez robertocarlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat odwiedza chyba najwięcej użytkowników GC wiec tu podpytam   :)

 

Pytanie do posiadaczy węglowych CF SL i CF SLX 2015 ...

 

Jaki najszerszy kapeć przyjęła wam ta rama ? :)

 

Chcę konkretne wypowiedzi że kopiłem to i to, w tym i tym rozmiarze, siedzi to na takiej i takiej szerokości obręczy i mam tle i tyle miejsca na błoto ...

Bo co  "powinna przyjąć teoretycznie "  to sobie teoretycznie mogę wyznaczyć suwmiarką, jednak jak dobrze wiemy opona oponie nie równa.

 

Przypomnę że seryjnie mam X-kinga 2,2 ... możne ktoś tam już upychał jakieś oponki 2,35 :) 

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić Grand Canyon'a AL SL 6.9 2016. Wzrost 182cm, długość nogi bez buta 84cm. Kalkulator na stronie sugeruje rozmiar M, ale obawiam się, że może być za krótki. Zaufać im i brać M, czy może rozmiar L byłby lepszy ?

Z góry dzięki i pozdrawiam ;)

 

Cześć,

 

mam bardzo podobne wymiary do twoich - wzrost 182 cm, noga 85 cm. Kupiłem w sumie 2 rowery Canyona, najpierw al 6.9 2014 w rozmiarze M, potem al slx 7.9 2015 w rozmiarze L. Dla mnie mka 6.9 była za krótka - razem z seryjnym mostkiem 80 mm pozycja była dość dziwna. Po wymianie na 100 mm było lepiej, ale nie do końca dobrze. Rower sprzedałem i po przesiadce na L z mostkiem 90 mm stwierdziłem, że jest jak najbardziej w porządku. Przekrok w L jest zupełnie okej.

Proponuję kupić w twoim przypadku rozmiar L i jeśli przekrok będzie dobry, przy nim pozostać.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kristof3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście doliczyłem od razu, ale nadal jest bardzo daleko od "jak najbardziej w porządku".

Chyba, że ktoś jeździ w tego typu butach:

25ov4ly.jpg

wtedy rzeczywiście "przekrok w L jest zupełnie okej".

Mam 182/87, na Canyonie 6.9 jeżdżę od 2014, często w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, żadnych problemów, zeskakiwać przychodziło nie raz. Więc, po co tyle ironii, och niepotrzebnie, niepotrzebnie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej: chyba że ktoś JEŹDZI, a nie stoi nad rowerem :P

 

Dobieranie rozmiaru według przekroku to mitologia...

 

 

Wolisz siedzieć "w rowerze" czy "na rowerze" ? ;)

Owszem jeśli rower ma być za krótki to można się przymierzyć, natomiast mimo wszystko jeśli jeździsz w terenie przez duże T to wolałbym mniejszą ramę, nie wyobrażam sobie górnej rury na styk.

 

Pozatym nawet jeśli weźmie rozmiar większy i skróci mostek to podjazd takim rowerem po ostre wzniesienie może sprawić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duży rower wydaje się dobry zawsze do pierwszej jajecznicy. A są na trasie takie sytuacje, że po zeskoku połączonym z awaryjnym hamowaniem ląduje się na główce sterów a nie okolicach rury podsiodłowej. Chyba, że ktoś jeździ w źle wyregulowanych SPD to wtedy wszystko jedno ;) bo ląduje się na którymś boku albo na głowie ;)

 

Na focie z posta wyżej sztyca wygląda na wysuniętą na 30cm (z jarzmem i siedzeniem będzie jakieś 35cm do rury podsiodłowej). Do tego dodajemy długość rury podsiodłowej (w przypadku L=48,5cm) oraz długość ramienia korby (17,5cm) i wychodzi jakieś 101cm. Więc albo jeździec jest sporo wyższy albo to nie rower tego jeźdźca albo w końcu geometria podawana przez canyona jest totalnie z d...py.

W GC 6.9 L główka sterów jest na wysokości 95cm od podłoża.

Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zwrócić uwagę na jedno ... to co dla kogoś jest odpowiednie nie koniecznie będzie odpowiednie dla drugiego.

Twoje zdjęcie niczego nie wnosi do tematu ... dobrze się na nim czujesz ... chwała ci za to ... widocznie jest to twój rozmiar odpowiadający twoim preferencjom. 

Jak ktoś de facto jest na granicy rozmiarów nie można mu z przekonaniem graniczącym z pewnością sugerować konkretnej wielkości ramy.

 

Jak ktoś ma dylemat że M`ka może być za krótka a L`ka może mu zrobić jajecznicę i w trakcie przymiarki wyjdzie ze rzeczywiście tak jest to musi poszukać innego roweru.

 

Wielokrotnie powtarzałem ze zawsze warto się przymierzyć ... wielokrotnie też w tym temacie pisałem że jak zajdzie potrzeba to mój GC możne posłużyć jako pacjent do przymiarki ...

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...