Skocz do zawartości

[Lampka] Co kupisz jak masz 50 a co jeśli masz 150zł


PoleK

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Lampa na usb, wybór jest duży. Przykładowo popularne lampy. Pojedyncza  8$ lub podwójna 14$ lub potrójna 17,5$.

 

Niestety solarstormy i ich klony to kiepsko wykonane grzałki,drivery padają jak muchy.

Niestety ,żeby było dobrze,te lampki muszą być modowane.

Chociaż należy przyznać,że convoye bez modów,to też nie jest to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "Krossa" te 2200 lm to chyba z kosmosu wzięte,nawet w trybie strobo nie do zrobienia.

Ja tradycyjnie postawiłbym na 2xS2+ jeden z szerokim kolimatorem,drugi z optyką op lub 30'

 

dzięki, ale dalej nic z tego nie rozumiem, prosiłbym bardziej...hmmm...konkretnie :) może konkretną lampkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z kosmosu, ale kto bogatemu zabroni.

 

Jak w temacie : 

Do lasu nie potrzebne moim zdaniem takie wynalazki, skoro w lesie jest ciemno jak w dupie u mu..yna, to trzeba zrobić by było jasno.

Wystarczy dobry akumulator 

 

1. lub 2. lub 3. średnio 20$ 

 

Lampa na usb, wybór jest duży. Przykładowo popularne lampy.

Pojedyncza  8$ lub podwójna 14$ lub potrójna 17,5$.

 

Plusem jest akumulator, zimą sprawdzi się jako zestaw z lampą, latem sprawdzi się jako dodatkowe źródło energii.

 

 

Wpadłem na test power banku Romoss 13000, w teście wypadł lepiej niż Xiaomi, ogólnie testy power banków tego producenta wypadają bardzo dobrze.

13$ za 10400mAh, lub 20$ za 20000mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Od razu przepraszam Was za pytanie, ale zwyczajnie nie mogę przebrnąć przez wszystkie strony wyciągając jakieś syntetyczne wnioski.

Czy warto to wziąć: http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_44144.html?wid=21
Jakiej ładowarki i ogniw do tego bym potrzebował ewentualnie co lepiej zamiast tego?

Dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz wersję na 6-ciu amcekach czyli 2,1A - więc bzdurą jest te 940lm. Dioda to starsza XM-L a nie XM-L2 a dioda ta robi 280lm z 700mA czyli jak łatwo policzyć masz 840lm na diodzie przy bardzo korzystnych wiatrach. Uwzględniając straty masz zdecydowanie poniżej 700lm, rejon 650 wręcz w trybie max. Dlatego też polecane są modowane latarki z mocniejszymi sterownikami i lepszymi szybkami. Ziarnko do ziarnka i robi się ponad 1000lm z jednej latarki.

 

 

 

Jeśli już musisz kupić chińczyka to szukaj xm-l2 4c ze sterownikiem 2,8A czyli na 8 amcekach i żeby miała tryby 30%-100% bo najoptymalniejszym pod względem czas pracy/ilość swiatła jest rejon 1A w diodę. Jeśli jednak nie znajdziesz takiej w satysfakcjonującej cenie to może być takie 2,1A w trybie 50% to też około 1A przecież, tyle tylko, że  w tej słabszej w trybie 100% tracisz sporo światła i nie będzie takiego efektu WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Nie koniecznie musi być TA konkretna, po prostu wpadła mi w oko ze względu na niską cenę (komplet zamknąłby się w 60 zł?). Natomiast jeśli miałbym już coś kupować to raczej lepszego niż byle jakiego, z tego co piszesz zdecyduję się chyba na jeden z gotowych zestawów z forum o świetlikach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem sobie swojego solarstorma, to naprawdę fajna sztuka mi się trafiła. Ludzie się żalą na te nowe wersje z chin, że nie świecą 2h w trybie 100%, albo się nagle wyłączają. A u mnie 5h na luzie.  :teehee: 

Jednak idzie na sprzedaż, na wiosnę będę chciał złożyć coś konkretnego, ale praktycznie od podstaw. Inny host, kolimatory, niezależne sterowniki i pakiet 6x18650 z markowych ogniw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na miejscu na hasło rabat do wzięcia poniżej 25pln.

 

Jak dodacie kod : 255255 w koszyku na www to dostaniecie 5% rabatu.

 

Ja mam x3 i pierwsze wrażenie to lipa. Convoy s2+ jest lepszy, ale jeden test nie decyduje o niczym więc jeszcze go pomęczę a jak dalej będzie słabo to zobaczymy z innym pakietem bo fabryczny tylko z ciekawości zakupiłem (wiem że to lipa).

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję zestawu oświetlenia (przód, tył i wszystko co potrzebne) do maksymalnej kwoty ~150zł.

 

Jazda głównie do drogach rowerowych w dzień i wieczorami. Na jazdę po ulicach o zmierzchu raczej nie będę się dawał. Jestem amatorem i nie potrzebuję nie wiadomo jakich latarek. Ma być widno, bezpiecznie i do określonej kwoty.

Znalazłem taki zestaw:

http://allegro.pl/lampa-rowerowa-mactronic-scream-400-lm-walle-02-i6217479582.html

 

Spełni moje oczekiwania? Czy będzie aż nadto i warto wziąć ten zesatw:

http://allegro.pl/zestaw-mactronic-ghost-eye-bpm-20-walle-2x0-5-led-i6201024663.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przód proponuję Spanninga Zircon (około 100zł). Jest w stanie oświetlić drogę ale do ideału daleko. Rozkład światłą typowo drogowy, więc nie będzie oślepiać innych (w przeciwieństwie do Scream-a).

Na tył jeżeli masz bagażnik z mocowaniem pod lampkę, to do wyboru:

-Spanninga LINEO

-AXA Riff Battery

-Spanninga Solo Xb

Na sztycę i drogi rowerowe w zupełności powinny wystarczyć konstrukcje typu:

http://rowertak.pl/pol_pl_Lampka-rowerowa-SMART-E-line-307_2.jpg (Smart e-line za około 25zł lub klony za jeszcze mniej, przeważnie jest coś w lokalnych sklepach rowerowych)

Jak coś mocniejszego to:

-Smart RL 317R

-Mactronic Bright Eye

i temu podobne. Walle to imo lekka przesada, bo na ddr-ach jest po prostu za mocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zestawie z pierwszego linku (ino z walle 1) przejeździłem jeden sezon. Da się? Da się i nawet dużo jeździłem w nocy po okolicznych drogach poza terenem zabudowanym. Wydawało mi się, że nic więcej mi nie potrzeba....do czasu aż kupiłem convoy'a. Dotarło do mnie, że mam jedynie punktowy oświetlacz kilku metrów kwadratowych... Tak więc jak pisałem - da się, ale polecam dozbierać na convoy'a. Bardzo polecam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak bagażnika.

 

Rower to Romet Orkan 4, crossowy golas, więc tył montowany na sztycę.

Ten Zircon ma tylko 40 lux, i jeżeli prawidłowa jest zamiana luxów na lumeny w stosunku 1:1 to wydaje się słabiutka za taką cenę? Chyba, że rzeczywiście producent na papierze oferuje 400lm, które nie mają z tą wartościa nic wspólnego.

 

Jak napisałem wyżej. To mój pierwszy rower z wyższej półki, jazda głównie w dzień, a wieczorami tylko po ścieżkach, także biorę na słowo jeżeli powyższa będzie najlepszym wyborem w tej cenie dla moich wymagań to biorę.

 

Można prosić jakiś link do tego Convoya? Jak dużo on kosztuje?

Edytowane przez Cineos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

da się, ale polecam dozbierać na convoy'a. Bardzo polecam

 

Oczywiście,że warto,ale do ty już trzeba wybierać dosyć świadomie.

Wiedzieć jaką się potrzebuje optykę,mieć dedykowaną ładowarkę do 1850 i przynajmniej 2 ogniwa,bo jak prądu zabraknie ,nie kupi się baterii w kiosku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlatego chcę się zmieścić w 150zł za cały komplet - przód + tył ze wszystkim co jest potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Na pewno dyskusja na temat Convoya w tym temacie się nie kończy nigdy, ale proszę o radę dla prawdziwego amatora ;)

 

Dodatkowo wiadomo, że konieczne jest kupienie odpowiedniej ładowarki i baterii z czym się liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...