Skocz do zawartości

[V-break]opinie o hamulcach tekrto


spidero

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam z przodu Tektro, kupiłem je za 18zł :confused: , koles powiedzial ze sa seryjnie monmtowane w Giantach GSR czy jakos tak, i nawet fajnie hamuja, w zime i deszczu zawsze dobrze, a po błocie jeszcze nie jezdziłem, troszku kijowo odbijaja ale da sie z tym żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Tektro robi niezłe hamulce cena/jakość.

Mam seryjne z Salamandra i regulują sie bez problemu, hamują w porzadku, klocki mimo ok 3 tys przebiegu z przodu połowa z tyłu prawien nie ma ;]

Tylko w blotku troche trudno je wyczuć ale to chyba normalne w tanich v-kach.

Za małą kase całkiem to to niezłe :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu śmigałem na Tektro Mt-15 dałem za niego około 48zł. Chwalę sobie ten hamulec, mało waży 185g ma dużą siłe hamowania, dobre klocki. Jednym słowem dobra vka za małą kase, jedyna wada to pisk w czasie jazdy po błocie czy w deszczu. Jednak nie ma porównania z Avid SD7 których tera używam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęki masz wychylone za bardzo?

 

Hmmm niebardzo wiem o co kaman? Ja obecnie mam Avidy Sd7. Jeśli to pytanie dotyczyło tektro to nie miałem nigdy takiego problemu. Jeśli cię to drażni to możesz spróbować wyregulować klocki lub naciągnąć linke, w piwotach masz takie 3 dziurki odpowiadające za odbijanie szczenek - też możesz coś poeksperymentować. :glare:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teddo: Moj rower jest juz prawie gotowy do jazdy. A wymiana hamulcow z tego co wiem mozne zajac gora 20 - 30 min. na razie to mam sesje zimowa - nie wiem czy wiesz jak wyglada sesja na Wydziale prawa na UW.

 

Nie mysli sie przez pewien czas o rowerze, ale bardzo kusi by wyskonczyc na rower i troche pojezdzic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam negatywną opinię na temat tej firmy. Zestaw szczęk Tektro 845AL w Giancie Sierra 2005:

 

- luzy na piwotach od zawsze, wyrobione ślizgi, końcówka ramienia hamulca porusza się przód-tył o jakieś 8mm;

 

- klocki kiepskie, jedyna zaleta, że nie piszczą;

 

- siłą hamowania mierna, ciągłe rozregulowywanie się położenia klocków (słabe śruby)

 

- i najgorsze: KAWAŁKI METALU ZATOPIONE W GUMIE KLOCKÓW !!! - znalazłem w fabrycznym klocku kawał metalu o średnicy 4mm(!), niestety, zdążył już wyciąć szczelinę w obręczy.

 

Ta firma nie jest warta waszych pieniędzy. Hamulce są miernej jakości, mają kiepskie klocki, szybko łapią luzy. Za tą samą cenę można kupić szczęki Shimano Acera, które z pewnością będą, z dobrymi klockami, bez wysiłku bić na głowę dowolną konstrukcję firmy Tektro.

 

! STANOWCZO ODRADZAM HAMULCE TEKTRO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie TAKIE tektro na oba koła i sobie chwalę...do tyłu kupiłem jakieś klocki promaxa za 8zł i gra ,jak sie dobrze wyreguluje ,to są naprawdę mocne. Tylko te śrubki od regulacji sprężyn sąwykonane z jakiegoś słabego metalu i się trochę podniszczyły przy regulacji. Ogólnie za tą cenę (15zł za szt.) mogę w 100% polecić ,z tego co wiem identyczne montują w niektórych Kellysach ,tak jak napisał Paviarotti. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o hamulcach tektro dosyć niske mniemanie, szczególnie o V-kach montowanych w Meridach Kellysach itp. Myśle ze niewielkim nakłdaem kosztów mozna by do nich wasadzać Vki deore reower byłby z 50 złotych droższy ale to bez róznicy jak sie kupuje rower za 2000 czy wiecej to 50 nie jest wielkim obciażeniem. Może sie myle ale te hamulce kijowo zahowuja sie na deszczu i mają słaba modulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że szczęki masz wychylone za bardzo? ja się z tym nie moge uporac.

Sproboj zamienić podkładki przy mocowaniu klocków - te grube dać na zwetnątrz...

 

 

 

v-brake, co to takiego?

jakaś figura z brakedance? :)

To jakaś masakra, 90% ludzi zamiast brake pisze brake... Nie tylko na forach, także w sklepach itd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś masakra, 90% ludzi zamiast brake pisze brake... Nie tylko na forach, także w sklepach itd :P

 

Fakt : V - BRAKE ! W takim razie skad sie biora te pomylki? W slownikach polsko - angielskich wystepuje: Hamulec - brake , A brake - to przerwa! Moze jakas akcja protestacyjna, petycja , przeciwko wprowadzaniu Nas w blad :lol: hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu rowerach dobrych producentow montowane są hamulce firmy Tektro. Co o nich myślicie drodzy fachowcy? Jak się one sprawują w trudnych warunkach? Są lepsze lub gorsze od popularnych shimano?

moim zdaniem vki tektro sa slabe, a fabryczne klocki szczegolnie (ale nie ma sie co oszukiwac, ze wymiana klocow radykalnie poprawi prace- nawet najlepsze nie zastapia sztywnych ramion i mocnych sprezyn). jako tylny jeszcze ujda, ale z przodu wolalbym miec na twoim miejscu cos lepszego, np. avida sd5 (umiarkowana cena i naprawde niezla praca), a przynamniej jakis produkt shimano. moim zdaniem nasze i innych bezpieczenstwo zalezy w zbyt duzym stopniu od hamulcow, zeby warto bylo oszczedzac na nich 20-30zl na sztuce.

jesli kupujesz kompletny rower to w cenie <2000zl praktycznie kazdy rower bedzie mial hample tektro. mozesz jednak wynegocjowac wymiane hamulcow na jakies inne przy zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy nie było tak zeby mi przedni hamulec nie hamował, no chyba ze dużo sniegu mokrego go zawali to nie hamuje, ale jak sie troche potrze o obrecz to po jakims czasie zaczyna hamowac ;)

ale z reszta znajdzcie cos lepszego za 18zł, czy nawet jak ktos tam pisał za 15zł, na pewno nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z reszta znajdzcie cos lepszego za 18zł, czy nawet jak ktos tam pisał za 15zł, na pewno nic nie ma

Oj zapewne byś coś znalazł - tylko to trzeba eksperymentować a nikomu za bardzo się nie chce eksperymentować z tanimi hamulcami. Ja np miałem w moim starym rowerku Victus Fugitive jakieś najzwyklejsze hamulce NONAME i hamowały i odbijały prześlicznie przez całe 8000 km i nie wiem ile zrobił następny właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...