Skocz do zawartości

[ostrzezenia] nadgorliwi moderatorzy


Rekomendowane odpowiedzi

Na forum jestem od 3 lat stosuje sie do regulaminu, ale ostatnio moderatorzy przeginaja... Wlasnie przed chwila dostalem ostrzezenie, ze nie uzywam znakow diakrytycznych! To jest zenada, bo po 1.) nie uwzgledniacie, ze nie kazdy ma polskiego windowsa; po 2.) nie widzialem takiego zapisu w regulaminie (jest tylko cos takiego - "Poważne błędy ortograficzne i składniowe w postach - zwłaszcza dotyczące słów i zwrotów związanych z tematyką rowerową - nie będą tolerowane." a znaki diakrytyczne ani nie są powaznym bledem ortograficznym ani nie maja nic wspolnego ze skladnia); po 3.) jak nie ma takiego zapisu to czy nie wystarczy na PW zwrocic mi uwage (nikt wcześniej mi takiej uwagi nie zwrocil), a pozniej walic ostrzezenia? Bardzo dziekuje nadgorliwemu moderatorowi mmorty za takie podziekowanie za maja aktywnosc na tym forum <brawo>, proponuje zebys kupil mi polskiego windowsa to zaczne sie stosowac do twojej "rady" oraz podawal, ktory pkt. w regulaminie zlamalem jak walisz ostrzezeniem! Czekam na wyjasnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oczywiście napisałeś do mrmorty prośbę o wytłumaczenie, bo jeżeli nie to nie wiem dlaczego piszesz takiego posta.

Jeżeli w poście o którym piszesz był zachowany sens wypowiedzi mimo braku 'ogonków' to pewnie dostałeś za coś innego.

 

Swoją drogą w Windowsie można zmienić układ klawiatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak napisalem maila, w ostrzezeniu jest wyraznie napisane, ze za stosowanie znakow diakrytycznych (a postow bez tych ogonkow napisalem juz kilkadziesiat i nikt nie zwrocil mi nigdy uwagi! a nieraz dyskutowalem w temacie z innymi modami), odnosnie windowsa - w tych wersjach z usa (laptop ma troche innym ukladem klawiatury) tez da sie zmienic jezyk? bardzo prosilbym o info jak to zmienic o ile to mozliwe to to zrobie, przynajmniej do tego przyda sie ten temat;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sorry, ale ja widzę dokładnie za "brak poprawnej pisowni" co może oznaczać wiele rzeczy i podejrzewam, że to za coś innego, z resztą nie chcę się wypowiadać za innych :]

 

Nie wiem jak dokładnie jest w komputerach z USA, w win 7 wchodzisz do panelu > Region i język > Klawiatury i języki > Zmień klawiatury > Dodajesz Polski(programisty) i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dokładnie jest w komputerach z USA, w win 7 wchodzisz do panelu > Region i język > Klawiatury i języki > Zmień klawiatury > Dodajesz Polski(programisty) i jest ok.

Jest dokładnie tak samo i to działa. Na amerykańskim komputerze można normalnie pisać z ogonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po pierwsze trochę grzeczniej." - racja przepraszam, ale jestem trochę impulsywną osobą, obiecuje poprawę ;)

 

PW od mrmorty w całości brzmiało:

 

"witaj

bardzo Cię proszę - przyłóż się do pisania polskich znaków diakrytycznych."

 

Wiem, że modzi mają dużo pracy, ale naprawdę bardzo pomocne jest dostawanie informacji za co się dokładnie dostało ostrzeżenie, bo to pomaga nie robić znowu tego samego błędu :) Poza tym może raz za kiedy (nie mówię zawsze), najpierw wysłać do kogoś wiadomość PW z upomnieniem, a później dawać ostrzeżenia (zwłaszcza w sprawach "na granicy" regulaminu)?

 

Dzięki za pomoc z tymi ogonkami i kreskami pomogło, jednak vista/win7 to co innego niz XP i mozna takie polskie dodatki z neta ściągać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chłopie nie wiem kto Cię kultury uczył, ale sugeruję trochę pokory, trochę kultury bo mail który mi wysłałeś był mocno chamski i rewizji poglądów - w sensie owszem możesz sobie myśleć że jesteś świetny i w ogóle ale zachowaj to dla siebie.

Moderatorzy są tu od tego by dbać o porządek i atmosferę forum. Ty oprócz tego, że nie używasz tych jak powiedziałeś "ogonków" to jeszcze piszesz z babolami.

Obecnie korzystam ze służbowego laptopa z angielskim windem i też trochę pokombinowałem by móc pisać poprawnie. Wystarczy dołożyć trochę zwykłej staranności...

 

Napisałeś też - kolejny nadgorliwy mod - Bikergonia dała Ci ostrzeżenie za niepoprawne założenie tematu - tu też uważasz że moderator się pomylił albo że jest przepracowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że mrmorty jest aż nadto nadgorliwy i nie nadaje się absolutnie na moderatora!!! Przez niego Artro dostał bana, bo też dostał warma chyba za słowo "pierdoła" i będąc impulsywnym ostatecznie dostał perma za 5 g). Przy czym ludzie na tym forum używają dużo gorszych słów i jakoś nikt się nie czepia.

 

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu

 

P.S

W zasadzie Schwefel też nie stroni od chamskich docinek, szczególnie do nowych użytkowników w ogóle nie zorientowanych w temacie... <_<

 

Żeby nie być gołosłownym:

 

Hahaha :icon_lol::icon_lol::icon_lol: Tyle lat żyjesz w Polsce i jeszcze się nie nauczyłeś, że kolejne podatki nie idą na infrastrukturę tylko na podwyżki dla urzędasów?

 

 

Czasu komuny już minęły, nie wiem czy zauważyłeś. Teraz samochód nie jest przywilejem ale narzędziem pracy. Skoro jesteś taki mądry to też zapłać za OC, podatek drogowy, rejestrację, badanie techniczne i dopiero wsiadaj na rower, bo póki co rowerzyści są pasożytami na drodze, jeżdżą a nie płacą jak inni kierowcy czy motocykliści.

Nie wiem jak Wy, ja jako rowerzysta poczułem się urażony

Np na szachy, bo widać, że masz straszny problem w poruszaniu się po tym mieście.

 

Tak dużo się mówi, że poziom forum spada z roku na rok ale jak widać wpływ na to mają nie tylko nowi użytkownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy, ja jako rowerzysta poczułem się urażony

To usiądź i się popłacz... Spójrz na spokojnie na zacytowane wcześniej zdanie o pasożytach i zastanów się czy nie ma w nim racji.

 

Tak dużo się mówi, że poziom forum spada z roku na rok ale jak widać wpływ na to mają nie tylko nowi użytkownicy...

Jak ktoś co chwilę wpada na forum i zaczyna walić puste frazesy jacy to kierowcy źli itp to nic dziwnego, że stara gwardia chce się pośmiać.

A zacytowany tekst o szachach odnosił się do osobnika, któremu nie podobała się jazda po pewnej ulicy biegnącej przez pół Warszawy (tłok, korki, wąska ulica, wąski zatłoczony chodnik, ścieżka tylko na pewnym fragmencie) i mimo że dostał opis jak może ją ominąć na prawie całej długości korzystając ze znacznie spokojniejszych uliczek równoległych to biadolił dalej więc jak tu odpowiedzieć inaczej niż w ten sposób. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja również uważam, że mrmorty jest aż nadto nadgorliwy i nie nadaje się absolutnie na moderatora!!! Przez niego Artro dostał bana, bo też dostał warma chyba za słowo "pierdoła" i będąc impulsywnym ostatecznie dostał perma za 5 g). Przy czym ludzie na tym forum używają dużo gorszych słów i jakoś nikt się nie czepia.

 

Nadgorliwość gorsza od faszyzmu

 

P.S

W zasadzie Schwefel też nie stroni od chamskich docinek, szczególnie do nowych użytkowników w ogóle nie zorientowanych w temacie... <_<

 

Żeby nie być gołosłownym:

 

 

Nie wiem jak Wy, ja jako rowerzysta poczułem się urażony

 

 

Tak dużo się mówi, że poziom forum spada z roku na rok ale jak widać wpływ na to mają nie tylko nowi użytkownicy...

 

 

Kolego

po raz kolejny przy każdej nadarzającej się okazji wyciągasz sprawę Artro. Powtarzam Ci po raz kolejny - Artro sobie na to zasłużył. Na swoim koncie miał 5 ostrzeżeń za chamskie wypowiedzi, kłótnie z obsługą forum i głupie zagrywki. Jeśli on inspiruje Cię do ciągłego jątrzenia to pozdrów kolegę. Owszem pisał często z sensem(dlatego trochę przymykaliśmy oko i stąd miał taką kolekcję warnów), ale kulturą nie powalał. Miarka się przebrała.

Masz zamiar się rozpłakać z bezsilności? Bo Artro już tu nie wróci.

 

Kolejna sprawa - nie możesz przeżyć tego że w marcu dostałeś ode mnie warna za chamskie zagrywki??? Czas leczy rany!!! (chyba, że potrzebujesz jeszcze raz 5g?)

 

Poziom forum spada - owszem spada ale jak myślisz - dlaczego? Każdy jest wychowany bezstresowo i zwróć komuś uwagę... Zaraz jest płacz - taki i taki mod jest faszystą.

 

Że Schwefel jest złośliwy - nie pasuje Ci - to, mu to napisz ale i tak go nie zmienisz. Mi też kwestia pasożytów nie leży i to napisałem ale bez złośliwości i płakania że poziom forum przez niego spada. Robi gdzieś na forum chamskie zagrywki lub rzuca mięsem? Z czasem tolerancja na głupotę zanika.

Moim zdaniem taka złośliwość pobudza do myślenia i kreatywnych wypowiedzi.

Nadal Ci to przeszkadza - zmień forum na bardziej bezstresowe gdzie nie będziesz musiał się starać pisać z głową, poprawnie i żaden sadysta-moderator lub przekorny administrator nie będzie Cię kontrolował.

 

Jest lepiej?

 

P.S. ostrzegam Cię oficjalnie na forum - następne poruszenie sprawy Artro będzie skutkowało krótkimi wakacjami. Musisz odróżnić granicę gdzie kończy się krytyka a zaczyna się pieniactwo. Nic do Ciebie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdanie ta dyskusja nie ma sensu, bo jedna strona najeżdża na drugą i odwrotnie.Userzy przychodzą tutaj z pretensjami dlaczego dostali ostrzeżenie? Uważają, że mają je nie słusznie, bo np. inni użytkownicy bardziej łamią regulamin i są bezkarni.Tylko, że po pierwsze moderator wszystkiego nie widzi i wiele, rzeczy umyka jego uwadze.Wiem to z doświadczenia bo jestem modem na innym forum.Po drugie porównywanie się do gorszych jest trochę bez sensu, bo można znaleźć mnóstwo innych użytkowników nie łamiących regulaminu.A tutaj tak czy siak regulamin został złamany, czy za drobne błędy, czy za spamowanie, ale został złamany, a po za tym ostrzeżenie czegoś uczy, jeśli np. dostałem ostrzeżenie za błędy w postach to później będę się pilnował, żeby pisać poprawnie.Poziom forum spada, ale z czego to się bierze, że nowy user nie raczy przeczytać regulaminu pisze i dostaje ostrzeżenie wkurza się pisze tutaj, moderatorzy i admini po raz enty wałkują to samo i tak w kółko.Po prostu gdyby userzy przykładali się trochę do tego co robią, to i atmosfera byłaby milsza i poziom kultury się podniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się powstrzymam od dyskusji i kometarzy, tylko przedstawię fakty

 

no może jeden komentarz nie odnośnie mojego otrzeżenia a:

mrmorty napisał:

Napisałeś też - kolejny nadgorliwy mod - Bikergonia dała Ci ostrzeżenie za niepoprawne założenie tematu - tu też uważasz że moderator się pomylił albo że jest przepracowany?

Killer206 napisał:

W zasadzie Schwefel też nie stroni od chamskich docinek, szczególnie do nowych użytkowników w ogóle nie zorientowanych w temacie...

Jestem osobą, dla której rowery są pasją, dlatego wszystko co z nimi jest związane traktuję poważnie i staram się w to wkładać serce. Dlatego też na każdym forum rowerowym czytam DOKŁADNIE regulamin i staram się do niego BEZWZGLEDNIE stosować (choćbym nawet z niektórymi zapisami się nie zgadzał). Jeżeli dostanę ostrzeżenie z NIEJASNYCH dla mnie powodów, to proszę o jego wyjaśnienie, gdyż uważam, że poświecając swój czas na lekture regulaminu oraz starając się go przestrzegać należy mi się to.

Odnośnie moderacji do tej pory NIGDY, PODKRESLAM NIGDY nie miałem pretensji (jak były jakieś niejasności np. w sprawie usunięcia tematu zawsze zostawały wyjaśnione i obie strony się z "decyzją" zgadzały) do żadnych moderatorów TEGO forum (na innym forach spotykałem nadgorliwych modów stąd mój komentarz do mrmorty "następny nadgorliwy mod:P"). Rozumiem lakoniczne wypowiedzi czy ironię, że strony modów (odnośnie komentorza Killer206), bo nieraz modzi odpowiadają na tysiące głupich pytań i czasami jest to jedyny możliwy sposób, aby na nie wszystkie odpowiedzieć. Ja zawsze jak coś w wypowiedziach Schwefela było nie jasne i napisalem PW otrzymywałem odpowiedź.

Dziwią mnie też jakieś dziwne zarzuty typu "poziom forum spada" raczę zauważyć, że to jest FORUM (i sprawdzić definicję w Wiki), a nie TRYLOGIA MICKIEWICZA czy ENCYKLOPEDIA, tu dyskutuja ludzie za pośrednictwem komputera a to odbiera możliwość mimiki, gestykulacji czy tonu głosu dlatego IRONIA czy mocniejsze słowa typu "GADASZ PIERDOŁY"; "NIE WAL OSTRZEŻENIAMI BEZ POWODU" czy "ZAWRACANIE DUPY" są niezbędne (o ile nie są nadużywane), żeby zrekompensować brak osobistej rozmowy! i według mnie to na pewno nie "zaniża poziomu forum" A IMHO rolą modów NIE jest bezwzględne kasowanie takich słów (bo de facto nie są one wulgarne) tylko sprawdzanie czy nie są one nadużywane, tak samo chore wydaje mi się dbanie o to, aby posty w swoim stylu przypominaly wypracowania z jezyka polskiego (IMHO majac byc one po prostu zrozumiale i czytelne dla wiekszosci). TO JEST FORUM!

 

Tyle komentarza a teraz suche fakty:

1. dostalem ostrzezenie za nie stosowanie "kreseczek i ogonkow":

- takich postów na forum napisałem chyba ze 100 nikt mi nigdy nawet najmniejszej uwagi nie zwrocil;

- mrmorty uzasadnil swoje ostrzezenie:

witaj

bardzo Cię proszę - przyłóż się do pisania polskich znaków diakrytycznych.

oraz

Pisanie bez polskich znaków diakrytycznych uważam za zwykłe niedbalstwo, lenistwo i zubażanie języka ojczystego.

- w regulaminie pisze:

Poważne błędy ortograficzne i składniowe w postach - zwłaszcza dotyczące słów i zwrotów związanych z tematyką rowerową - nie będą tolerowane.

- z definicji znaki diakrytyczne nie są poważnym błędem ortograficznym ani składniowym

 

2. poprosiłem o wyjaśnienie tego ostrzeżenie 1 (słownie JEDNĄ) PW, została ona nazwana "bardzo chamską" oraz "kłótnią z obsługą forum" a brzmiała:

to jest chyba nienormalne!;P podaj mi punkt regulaminu, gdzie to jest napisane, a nie wal ostrzezeniami. jest napisane tylko - Poważne błędy ortograficzne i składniowe w postach - zwłaszcza dotyczące słów i zwrotów związanych z tematyką rowerową - nie będą tolerowane. - a jezeli juz jestes znawca jezyka polskiego to chyba wiesz, ze znaki diakrytyczne nie sa ani powaznym bledem ortograficznym ani tym bardziej skladniowym. wez tez pod uwage, ze niektorzy nie maja polskich znakow w windowsie, poza tym takich postow na forum napisalem chyba ze sto i do tej pory nikt nie zwrocil mi uwagi

z tej wiadomosci kilka postow wyzej mrmorty wysunal nastepujacy wniosek:

Chłopie nie wiem kto Cię kultury uczył, ale sugeruję trochę pokory, trochę kultury bo mail który mi wysłałeś był mocno chamski i rewizji poglądów - w sensie owszem możesz sobie myśleć że jesteś świetny i w ogóle ale zachowaj to dla siebie.

- dostalem za tą PW oraz komentarz "nadgorliwy mod:P" - tygodniowego bana oraz 2 tygodnie moderacji za kłótnie z obsługą forum

 

Poniżej screen z całej "kłótni":

http://img713.imageshack.us/img713/8674/rozmowav.png

 

3. ostatecznie

- ostrzeżenie "za ogonki zostało zdjęte" przez admina

- tygodniowy ban pozostał, ale mrmorty zgodził się zdjąć 2 tygodnie moderacji

 

4. opisałem suche fakty, unikając komentarza bo, nie mam zamiaru (jeszcze tym razem) dalej dyskutować/kłócić się o tego bana i zawracać dupę Mieciowi czy był uzasadniony czy nie... szkoda życia, którego i tak trochę zmarnowałem na ten przydługi post;) ładna pogoda jest, więc lepiej na rower jechać, ja uważam sprawę za zamkniętą i cieszę się, że mogę znowu tu pisać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A to że później pisałeś mi PW w stylu zdejmij mi bana i moderację to przestanę się ciebie czepiać na forum(szantaż?) - tego screena to już nie załączyłeś, kolego od prawdy wybiórczej. Chciałem zmienić moje zdanie o Tobie ale nie - Ty jesteś zwykły krzykacz forumowy. Zamykam bo to będzie się ciągnęło jak brazylijska telenowela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...