Skocz do zawartości

[hamulce] LX 2005/6 VS Avid 5


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to jest ten ABS, to po co oni wogóle robią w rowerach? Po to aby przez kiere nie polecieć? Heheh.

 

Dla mnie to jest zbędny bajer. Od zakupu mojego roweru tzn. lipcu 2005 tylko raz tym kręciłem, ale nic nie dawało to zostawiłem w spokoju. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak polecisz przez kiere to powiesz dlaczego nie ma tego bajeru :P

ale mi sie wydaje ze to jest zrobione z myślą o mniej wprawnych rowerzystach

 

a gdyby to był taki prawdziwy ABS ja w autach, ale by sie nawet fajnie jezdziło w zime, tylko chyba troche szarpało chyba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

 

czy są jeszcze jakieś konstruktywne wypowiedzi na temat LX 2005 bez równoległego prowadzenia?

 

proszę o wypowiedź osoby, które uzywają tych hamulców bądź na nich jeździły. Proszę nie piszcie w stulu: słyszałem że...

 

Kupuję za dwa dni i jakoś się jeszcze nie zdecydowałem.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jesli srebrne to drozsze 7ki ;)

Mialem 5 z przodu i jestem bardzo zadowolony. Teraz lezy w pudelku i sie marnuje...

 

Tak OT zrobie mala sonde :P bo kolega mi wmawial ze woli srama bo to sram

Wybralibyscie Sram 5 czy avid sd5? Klamki tez sie licza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił bym sobie te Avidy sd5 ale nie ma srebrnych a czarne mi nie pasują :025: , niestety sd7 sa juz trochę za drogie.

Zastanawiam się nad zakupem LX, jednak posiadam klamkomanetki Alivio '05 i nie wiem jak to będzie razem współpracować.

 

POZDRO

Oczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolpracowac z pewnoscia bedzie :)

Jesli stawiasz walory estetyczne ponad efektywnosc to mamy inne podejscie :)

O ile pamietam to hample deory byly srebrne. To sa dobre hample i nie maja rownoleglego prowadzenia klockow, ktore czesto lapie luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolpracowac z pewnoscia bedzie :)

Jesli stawiasz walory estetyczne ponad efektywnosc to mamy inne podejscie :)

O ile pamietam to hample deory byly srebrne. To sa dobre hample i nie maja rownoleglego prowadzenia klockow, ktore czesto lapie luzy.

 

Nie, nie, nie po prostu słyszałem , że te LX są b. dobrymi hamulcami zwłaszacza, że w nowych modelach nie ma już równoległego prowadzenia klocków. Nie mam po prostu tyle kasy, żeby kupić 7 dlatego szukam że się tak wyraże jakiejś "srebrnej alternatywy".

 

POZDRO

Oczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo,

 

koniec końców zdecydowałem się na Avidz, ale nie SD 7 a AD7 + kupiem w kompelecie razem z klamkami za niecałem 210 pln.

 

Myuslę że to dobra cena aczkolwiek nie wime mczy dobrze zrobiłem. Przez to mam teraz na zbyciu klamki hamulcowe LX - prawie nówki. Podejrzewam, że nie poczył bym większej różnicy miedzy kompletem LX2005 a Avid SD7.

 

Ale trzeba przyznać ze ceny avidów 7 w ostatnich 2 tygodniach bardzo sp[adła. Klamki sa właściwie w tej samej cenie co FR 5

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rzepka

Siemka Ej jak piszesz ze ci sie marnuja klamki LX to czy zastanawiales sie za sprzedaza bo bym chetnie zkupil od cebie za jakas przystepna cene czekam na odpowiedz na forum lub na gg (9302175) :blush::mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literówka, jeszcze się nie obudziłem :mellow:

 

Odi, czepaiasz się :blush:

 

Ale patrząc na Twój podpis to ok, masz rację. Też minie to wkurza.

 

Jacek

 

Rzepka, gadulca mam niestety w roboicie poblokowanego. Wal na prv (jacekkoz@tlen.pl) - napisz ile możesz dać. Kalmki były kupione jakoś w październiku, pojeździłem na nich do listoapda. Zero rys, zadrapań czy czekolwiek. Jest na nie jeszcze gwarancja ze sklepu, którą tez możesz dostać.

 

Generalnie torchę żałuję że kupiłęm klamki Avida - LX są ładniejsze. Poza tym wszycy trąbią zę Avid lekki i w ogóle. Klamka LX waży 5 gramów więcej niż Avid SD 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Moze i Avid jakis tam lzejszy ale to mnie nie przekonuje no i wyglad taki sobie. A do Shimano jestem przekonany i mam zamiar sobie rowerek zlozyc na osprzecie LX za jakis tam czas wymieniajac czesci, a takze zgodze ze LX jest ladny bo mi sie podoba :] na razie mam klamki alivio i nie nazekam :] zobilem na nich w sezoenie 6000tys km i tylko musialem troszke luzy zlkwidowac po nieprzyjemnym wypadku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i Avid jakis tam lzejszy ale to mnie nie przekonuje no i wyglad taki sobie. A do Shimano jestem przekonany i mam zamiar sobie rowerek zlozyc na osprzecie LX za jakis tam czas wymieniajac czesci, a takze zgodze ze LX jest ladny bo mi sie podoba :] na razie mam klamki alivio i nie nazekam :] zobilem na nich w sezoenie 6000tys km i tylko musialem troszke luzy zlkwidowac po nieprzyjemnym wypadku :D

 

Popieram w 100%. Bardzo mi się podobają i uważam, że tak bardzo nie odbiegają siłą hamowania od AVID-ów.

Na pewno je kupię w przyszłym tygodniu wymieniając moje Tektro 29AL.

 

POZDRO

Oczko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lalal

Moze i Avid jakis tam lzejszy ale to mnie nie przekonuje no i wyglad taki sobie. A do Shimano jestem przekonany i mam zamiar sobie rowerek zlozyc na osprzecie LX za jakis tam czas wymieniajac czesci, a takze zgodze ze LX jest ladny bo mi sie podoba :] na razie mam klamki alivio i nie nazekam :] zobilem na nich w sezoenie 6000tys km i tylko musialem troszke luzy zlkwidowac po nieprzyjemnym wypadku :)

ja mam klamkometki alivio, przejchałem 3000 km i tak smaoczynnie pojawiły sie luzy w klamkach :/ może od z.....ych ciężko działających tarczówek mechanicznych:/ . No i pytanie moje do Ciebie to jak zlikwidowałeś te luzy w klamkach :] no to wsio czekam :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...