Skocz do zawartości

[hamulce] LX 2005/6 VS Avid 5


jacekkoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak się zastanawiam, które z tych hamulców mogą być lepsze. LX 2005/6 za 115 pln (pewnie mozna taniej) czy AVID 5 za około 95 pln.

 

Za LX przemawiaja klocki z szufladkami a za AVIDami renoma.

 

W sumie różnica w cenie nie jest duża i łamię się nad kupnem. Nie potrafię się zdecydować.

 

Czy ktos używa już LX 2005? Ktoś ma porównanie do AVIDów?

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82243941 - LX

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82549342 AVID 5

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle żeby kupić lepiej Avidy myślę że będą lepsze i tańsze, gdyby te LX'y miały równoległe prowadzenie klocków to może jeszcze byłoby się nad czym zastanawiać, bo ten argument że ma wymienne okładziny do mnie zabardzo nie przemawia, myśle że lepiej wziąć sprawdzone Avidy, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też zastanawiam się nad hamulcami LX lub Avid. Wybór ciężki. Avida na Allegro można kupić właściwie w cenie katalogowej więc zysku nie ma, a przy LX można jednak trochę zaoszczędzić (cena kat. 89zł ja jeden hamulec). No i klocki z wymiennymi okładzinami to też na korzyść Shimano. Piszecie że klocki zawsze można dokupić, owszem ale to dodatkowy wydatek. Krótko mówiąc trudny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory za OT , ale chyba specjalnie nie oplaca sie robic nowego tematu

chodzi mi o ten element na zdjeciu, co to jest , do czego sluzy ?

 

Poznaje, ze to rower Kelly'sa.

ALE TO NIE ABS! to po prostu fajka z hamulca Tekto.

Jest troche spora i moze przypominać modulator ale tak nie jest - po prostu jest takie spore zgrubienie na końcu fajki.

 

Co do hamulców to brałbym AVIDy "piątki" ewentualnie przy troche wiekszym nakładzie finansowym rewelacyjne "siódemki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców to brałbym AVIDy "piątki" ewentualnie przy troche wiekszym nakładzie finansowym rewelacyjne "siódemki".

 

Dla czego "siódemiki" sa rewelacyjne? przecież to jest identyczna konstrukcja jak w SD5 tylko SD7 są ciupke lżejsze i mają klocki z wymiennymi okładzinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...