Skocz do zawartości

[ Endomondo ] Dołącz do drużyny forumrowerowe.org


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Startując trening w Endo sprawdzaj stan GPS.

 

Profilaktycznie poczekaj na napis "GPS OK" i dopiero wtedy startuj.

 

Tak jak koledzy wyżej wspomnieli - najprawdopodobniej nie złapałeś fixa lub też po prostu miałeś wyłączonego GPSa, a mimo to włączyłeś trening (tylko gdybam).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehlo,

 

No to tak jak wyżej. Sprawdzaj, czy fon złapał fiksa i dopiero wtedy startuj. Mogę napisać jedynie tyle, że Samsungi, których używałem (Omnia, Gio, S3) strasznie długo łapały fiksa, obecny smartfon łapie praktycznie od razu i nie mam problemu z Endomondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poważniejszych przyczyn może być uszkodzenie modułu GPS.

 

Niestety stwierdzam to z własnego doświadczenia. :icon_confused:

Wszytko było OK do momentu gdy telefon spadł mi ze stołu. Od tamtej chwili telefon łapał fixa 5-10minut, a gdy już złapał to go tracił po przejechaniu ok 100m. Skończyło się rozstaniem z telefonem na 2 tygodnie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trasa

 

http://www.endomondo.com/routes/221710198

 

Dałem dzisiaj podążaj za trasą. Było, że jestem nowym rekordzistą. Później jeszcze wszedłem z telefonu na stronę endomondo, na tą konkretną trasę. Byłem ja z najlepszym czasem. Teraz wchodzę i mnie nie ma.

 

Wie ktoś o co chodzi? Głupie to jakieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie  :) 

 

 

Aplikacje PRO to już mam dawno ... chodzi o dodatkową funkcjonalność zwana "Premium" na www koszt rocznej opłaty za premium to 19,99$

 

https://www.endomondo.com/lounge/subscribe/feature/weather-log

 

W aplikacji na telefonie ( Endomondo PRO) to samo (?) Premium to 14.99

 

https://www.dropbox.com/s/d7iyz3s442aim82/2013-09-06_10-29-43.png

 

I pytanie dotyczy czy Premium kupione na www za 19,99$ to to samo Premium kupione za 14,99$ przez telefon :)

 

Pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od maja wykupowałem abonament miesięczny przez AppStore i wychodziło coś ok. 13 zł (2.69€) a ostatnio zapłaciłem przez www ($2.99) i wyszło trochę mniej - ok. 10 zł.

I tak, przez www i AppStore mam tę samą wersję. :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj. Czy Wy też tak macie że na liczniku pokazuje Wam więcej przejechanych kilometrów niż na endomondo i prędkość jest niższa niż ta na liczniku ??? Dziś w tym samym momencie włączyłem endomondo na telefonie (xperia t) jak i licznik (sigma 12.12 sts, jest ustawiony prawidłowo) według licznika przejechałem 19.22km, maksymalna prędkość wnosiła 54.21km/h a na endo pokazało mi 18.61km i maksymalną prędkość 44.6km/h. Dodam że jeździłem po głównych ulicach miasta i drogach krajowych, więc z sygnałem problemu raczej nie było. W dystansie różnica jakaś wielka nie jest ale jednak jest, z kolei w prędkości różnica jest spora. Czy to normalne że endo tak "oszukuje" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Każda alpikacja GPS nieco przekłamuje z prostego powodu - pobiera Twoja pozycję co określony czas, więc małe zakręty etc. są niewidoczne, dobrze ustawiony licznik oczywiście jest bardziej wiarygodny.

Co do prędkości to nie mam pojęcia, niby Endo nie pokaże Ci dokładnej prędkości chwilowej, tylko średnią z odległości między odczytami, ale 10 kmph to spora różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem mozliwe. Tez ostatnio w ramach testu nowego roweru wsiadlem na niego i pojechalem na najwieksza w miescr gorke aby zobaczyc ile max pojade na tym rowerku. Endomondo pokazal raptem 44km/h gdzie na starym duzo gorszym rowerze mialem tam predkosc spokojnie ponad 50km/h. Wiec jak najbardziej te predkosci moga byc przeklamane niestety. Zalezy od telefonu i jakosci nadajnika gps. Im lepszy fon tym ten modul jest lepszy i dokladniejszy.

 

Wysłane z SGS i9000 Android 4.4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...