Skocz do zawartości

[zakupy cz2] Ostatnio kupiony sprzęt związany z rowerami


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Klamki FR5, zielony Finish Line 120ml i klocki hamulcowe Merida Green Brake.

Teraz muszę zapolować na jakąś fajną, lekką (i tanią) sztycę w rozmiarze 27,2.

 

Nie jest to może bezpośrednio związane z rowerem ale postanowiłem zrobić prawo jazdy kat. B żeby samochodem dojeżdżać na zawody itp :D

 

No to piona, bo również na prawko zacząłem łazić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franio Kupuję używaną klamkę od Tomka z Tomedu w Katowicach. Chciałem jakieś tanie Alivio, ale nie miał akurat i zaproponował swoją klamkę za 20 zł. Mówił, że siedział prawie godzinę, żeby ważyła ok 20g. Jutro odbiorę rowerek to zobaczymy co i jak. BTW. tego SLX'a też dostałem dość promocyjne, bo Tomek akurat nie miał żadnego Deore. Poza tym, ciekaw jestem jak będzie to nowe 9-rzędowe Alivio przerzucać. Altus nie był super płynną przerzutką. Sry za mały off-top :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cała, jedna klamka w stanie umożliwiającym bezpieczne używanie o wadze 20g?! No way!

Same śruby regulacyjne normalnie ważą połowę tego :x

Może mówisz o samej dźwigni, czy coś, bo niemożliwe, żeby klamka (wliczając w to dźwignię, korpus, obejmę, śruby regulacyjne) była w stanie tyle ważyć!

 

Pokazuj foty, bo nie uwierzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Odebrałem rower i zapytałem o klamkę. Okazuje się, że jest to hand-made, zrobiona osobiście przez Tomka. Jaka jest dokładna waga nie pamiętał, ale jak będę miał czas i wagę pod ręką, to zważę. Mnie także nie chce się wierzyć, że klamka może być taka lekka. Wypatrujcie w przyszłym tygodniu tematu z moim rowerem. Tam się trochę rozpiszę.

 

Ale żeby nie robić off-topu, to dodam, że kupiłem koszyk na bidon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba deore używana.

Jeszcze amortyzator plus pare drobiazgów i bedzie piąty rower.... :)

Mam już:

górala slx/xt, alu rama + karbonowe widełki, koła dt, amor marzocchi (w planach coś lepszego)

szosa ghost race 6500 c z 2008 roku, cała na ultegrze

szosa na alu ramie osprzet shimano 600/105

góral zimówka, alu rama gary fisher, osprzet: altus/acera/alivio

 

Kiedyś na pewno kupię sobie fulla do Enduro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzech rowerach jeżdżę w sezonie regularnie, teraz tylko zimówka+szosa na sh 600. W zasadzie na tej szosie to robię 60% przebiegu w roku. Najmniej jeżdżę na tej szosie na ultegrze, kupno jej to chyba był mój kaprys tylko :), w tej chwili czeka sobie z trenażerem na zimę :)

 

A aktualnie składam rower, który będzie moim ,,trekingiem'' na kołach 26. Rama accent el nino 21 cali. Trochę za dużą kiedyś kupiłem i kiepsko się jeździło po lesie, za to na trekinga się nada, do tego bagażnik, sakwy, opony schwalbe maraton plus i można jeździć na wyprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zakupy to:

Fox F32RL 120mm - już dotarł

Koła składane na Dartmoorach, Mavicach, Mac 424 - w drodze do mnie

Kaseta XT - w drodze do mnie

Łańcuch LX HG-73 - w drodze do mnie

Magnes do licznika Sigma na płaskie szprychy - w drodze do mnie

Mocowanie linki hamulcowej do amortyzatora Fox - w drodze do mnie

Dzięki tym trzem pierwszym zakupom rowerek lżejszy w sumie o troszeczkę ponad 1kg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...