Skocz do zawartości

[Dieta + trening] Odchudzanie


7Devis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś pomóc w ułożeniu prostej diety lub zapodaniem jakiejś gotowej tak, aby przy jeździe ok 15km dziennie tracić tygodniowo kilka kg. Czy istnieją jakieś "wspomagacze" na odchudzanie dla osób młodszych? Mam ok 85kg wagi przy 174cm wzrostu i źle się czuję widząc siebie. Zamierzam jeździć tak aby przez większość trasy się upocić porządnie i żeby wszystko ze mnie wypłynęło a przy tym po treningu napić się czegoś dobrego, zjeść i żeby to jakoś schodziło ładnie. Czy problemem może być niedoczynność tarczycy? Wydaję mi się że mam problemy z trawieniem (zapisany jestem do diabetologa itp, biorę tabletki na tarczyce ale mało to daje) i z ogólnym spalaniem swojej masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jadąc nie możesz sobie zmierzyć tętna "manualnie"? Jedna ręka na szyję, patrzysz na zegarek w liczniku, 10 sek mnożysz razy 6 i masz... Jeżeli jesteś pod opieką endokrynologa, to pewnie masz odpowiednio dobraną dawkę leku, i nie powinno mieć to wpływu na twoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tracić tygodniowo kilka kg

 

Nie rób tego :D mówię to z własnego doświadczenia. ciagle tyje i chudnę bo za szybko chudnę. lekka dieta by tracić około 1kg tygodniowo (ruszając się!), inaczej efekt jojo sprawi, że bedzie jeszcze gorzej.

Zdecydowanie odradzam Dukana, bo jak masz problem z tarczycą to możesz sobie jeszcze nerki zalatwić :) Mam zeskanowaną jedną diete ale na +100kg wiec wiele Ci nie da. Jednak jak chcesz zobaczyć jak to powinno wyglądac podaj mi mejla na PW to Ci wyślę. Możesz zmniejszyć porcje i powinno działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci odradzał jakieś wspomagacze itp. Schudłem przez około 3-4 miesiące 15 kg jakoś rok temu. Nie stosowałem żadnych diet i innych pierdół. Po prostu jadłem troszkę mniej, ograniczyłem słodycze(czasem TRZEBA sobie coś słodkiego zjeść, bo jak nie, to po skończeniu odchudzania rzucisz się na żarcie jak głupi itd), sporo się ruszałem i jadłem do godziny 18. Teraz jem troszkę więcej, ale bez przesady i wagę trzymam dość dobrze( ważę więcej jakieś 10 kg, ale urosłem też około 10 cm). Trzeba się zawziąć i będzie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że ten cały efekt jojo, ale czy można tracić kg jednocześnie pijąc ok 1 puszki np Pepsi tygodniowo lub raz na dwa, trzy dni? Czy można spożywać jakieś słodycze? Jeszcze jedno pytanie, ogólnie posturę mam nie aż tak że widać że jestem pro elo tłusty tylko widać że brzuch mam, i tu właśnie pytanie. Czy same brzuszki robione co 1-2 dni po 50-100 przez miesiąc dadzą efekt? Dodam że kiedyś ćwiczyłem ok 2 tyg codzień powyżej 50 brzuszków i rezultaty były marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że jedyna skuteczna dieta zawiera NZT... Nie żreć tyle... W zeszłym roku straciłem 15kg (!!!) ale to była sytuacja wyjątkowa bo wcześniej wysiadły mi nerki z powodu antybiotyków. Po odzyskaniu funkcjonalności nerek połączone z jazdą na rowerze i NZT straciłem 15kg w 3 miesiące (głównie zeszła woda odłożona w organizmie). W tym roku mimo katowania się na rowerze (25 dziennie + ~200km w weekend) i względne stosowanie NZT, zrzuciłem od kwietnia raptem może 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszki działaja tylko na górną częśc brzucha, na dolną czy też mięśnie skośne są inne ćwiczenia. Oprócz bólu kręgosłupa - efekt przy nadwadze zerowy co już doświadczyłeś... Co do tętna - jedziesz tak aby się lekko zmęczyć minimum godzinę - mniej daruj sobie bo szkoda tylko glikogenu a tętno za wysokie będzie wtedy jak zaczniesz w czasie... śpiewania ulubinej piosenki - ale cichego oczywiście - łapać dodatkowe wdechy w czasie zwrotek :) Sprawdza sie idealnie do 70% właśnie ( mniej wiecej oczywiście. A dieta: zmiana przyzwyczajen i najważnejsza rzecz aby pobudzić metabolizm - 5 posiłków w czasie dnia i na kolacje - tuńczyk w wodzie, serek biały i nic wiecej - po prostu samo białko i nic wiecej. W czasie dnia pić wode niegazowaną ( wszelkię bable precz ) ale tez nie za dużo bo efekt odwrotny będzie :) Rano najlepiej właśnie przed śniadaniem rower 1h , potem węglowodany ( makaron, ryż ,ciemne pieczywo ) i trochę białka, kolejny lekki posiłek typu warzywo ( owoce i jogurty wbrew reklamom tuczą... ) lub np kefir , obiad mieso kurczak ryba plus warzywa gotwane/surowe plus ryz lub jeden ziemniak, kasza itd, przekąska i ostatni posiłek kolacja - czyli białko. Nie głodząc się i jedynie zmianiajac nawyki bedziesz zrzucać max 1 kg tygodniowo co i tak jest dużo. Diet "zrzucajacych" tłuszcz warto szukać w pismach dla kulturystów - pomijając "rakiet fjuely" jesl ktos chce zrzucić tłuszcz nie ma nic lepszego ale niestety - diety te wymagaja niestety żelaznej woli i wyrzeczen. Śmieci typu pizza i mac - od czasu do czasu mozesz sobie pozwolić ale... tylko na śniadanie lub przed południem - przez dzień spalisz te kalorie bez problemu jeśli oczywiście nie będzie to jedyny posiłek w ciagu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP, niestety teraz dostosować się do tego nie mogę (szkoła) ale w wakacje będę próbować. Tak propo, wystarczy przed śniadaniem ok 30min jazdy (ok 10km) z 6-7h roboty na działce + kolejny powrót 10km, po czym butelka wody, a wieczorkiem jeszcze wypad na jakieś ~15km. Jak myślicie, przy takim tygodniu całym ile można by zrzucić? z 2-3kg? Ogólnie zależy mi abrdzo żeby zrzucić ten brzuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to najpierw normalny organizm spala glikogen zawarty i w mięśniach i w watrobie i dopiero potem siegnie po tłuszcz jako paliwo. Pół godz to za mało na wyczerpanie glikogenu i co wazne - umecznie sie jak mustang na westernie nie da takich efektów w zrzucaniu tłuszczu jak umiarkowany ale długi wysiłek czyl serce max 60-70 ( blizej 60 niz 70% ). Dlatego warto cwiczyć na "głodniaka" bo organizma od razu przechodzi praktycznie na spalanie tłuszczu oczedzajac miesnie. Jesli chcesz od razu zrzucić dużo kilogramów to najszybciej bedzie obciąć sobie np nogę - swoje waży... Zrozum że tak sie nie da po prostu i 1kg tygodniowo to max a tak naprawde powinno sie zrzucać góra 0,5 kg. Brzuch hodwałes kilka lat a pozbyć sie go chcesz w miesiac , dwa... Serce w Twoim przypadku powinno uderzać w czasie wspomnianego wysiłku ok 120 - 130 uderzeń na minutę czyli naprawdę niedużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta poszła. Nie ukrywam, że ja sobie czasem colę zero wypije. czy coś z % :) grunt to nie jeść świństw i będzie okej. Osobiście jadłem nawet o 22. np, banan i 150 gram jogurtu naturalnego! Te słodzone kolorowe jogurty to syf. tylko naturalne spożywaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kebaby, maki, kielbasy itp itd.

 

Cukry...lepiej odstawić ziemniaki i inne rzeczy niż banany :) z resztą od jednego banana dziennie nic się nie stanie. Jak masz ochotę na coś słodkiego to własnie białkiem, cytrusem albo bananem można to świetnie zabić :) no i lepiej zjeść kilka bananów niż puszkę pepsi wypić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta > Trening > Suplementy. Kolejność nie przypadkowa.

 

Generalnie im więcej kg. nadwagi tym łatwiej się ich pozbyć. Wiem po sobie. Ważyłem kiedyś dawno temu 95kg przy wzroście 185cm. Zmieniłem sposób odżywiania i poleciało 10kg, bez szczególnej aktywności fizycznej i liczenia kalorii. Pamiętaj że sam trening mało da, skoro dostarczasz za dużo kcal, a śmieciowe żarcie potrafi mieć sporo węglowodanów prostych (wysokie IG).

 

Na początek polecam zmienić nawyki żywieniowe, żeby się przyzwyczaić. Wybieraj produkty o niskim IG (produkty o wysokim IG jak np. produkty z jasnej mąki, biały ryż, ziemniaki, słodycze powodują gwałtowny wzrost cukru co powoduje wyrzut insuliny, która zaś powoduje tycie). Tu masz tabelę, poczytaj sobie http://dietamm.com/indeks-glikemiczny .

 

Tak więc z popularniejszych źródeł zdrowych ww mamy np. ryż brązowy, kasze gryczaną/jęczmienną, płatki owsiane. Zdrowe białka znajdziemy pod postacią jaj, piersi z kurczaka, tuńczyka z puszki, ryb chudych jak mintaj, ryb tłustych jak makrela. Tłuszcze to znów jaja, tłuste ryby, orzechy, oliwa z oliwek. Poza tym warzywa - zapychają a kcal mają mało.

 

Zgubne są napoje słodzone cukrem, często mają potężną ilość cukru (kcal), a się tym nie najemy - spójrz na etykietkę. Tak więc ewentualnie woda, zielona herbata, kawa i cola light (te tańsze z biedry czy lidla też ok, byle bezkaloryczne i też z umiarem bo to sama chemia). Słodzik zamiast cukru. Smażenie na teflonie (na wodzie), pieczenie, grillowanie zamiast smażenia na syfiatym tłuszczu.

 

Oczywiście nie wszystko naraz, bo pewnie rzucisz tym wszystkim :whistling: . Stopniowo.

Ja od nie dawna mam dietkę z ujemnym bilansem kcal, wprowadziłem suplementy, trening, ważę trochę ponad 75kg. Przy Twojej wadze nie ma sensu rzucać się na spalacze.

 

A mit 5-6 posiłków powoli jest obalany, mam nadzieję że mnie nikt nie zbanuje jak podam link http://www.sfd.pl/Dieta_JEM%2FNIE_JEM__testował_Mawashi%2C_opracował_Biniu-t657352.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem troszkę starszy, jednak udało mi się zrzucić 17 kg. w 4 miesiące. Z 114 do 97kg. Polecam racjonalną dietę, tzn gotowane mięso (nie jest aż takie złe w smaku) i wyeliminować ziemiaki. A ćwiczenia co drugi dzień, żeby organizmu nie "przyzwyczaić" do obciążenia codziennymi ćwiczeniami.

Wspomagacze stanowczo odradzam, syf komplenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spalanie brzucha i wzmocnienie mięśni najlepsze są ciężkie treningi siłowe i ćwiczenia wielostawowe.

U mnie podstawą jest przysiad oraz martwy ciąg, zarówno brzuch jak i plecy pracują ciężko.

Oprócz tego dobrze jest dołożyć w dni bez siłowni interwały ok 20min, np. bieganie.

Na ostatnim miejscu pod względem spalania tłuszczu jest wysiłek aerobowy, czyli np. jazda na rowerze ze stałym tętnem.

Oczywiście trzeba zmienić dietę, ale tutaj Szmit napisał na ten temat, poza tym, że moim zdaniem słodziki trzeba wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirSanczo a dlaczego słodziki nie ?

 

Przecież to nie ma żadnej wartości kalorycznej, więc jak ma utrudnić redukcję ?

Chyba że bierzesz pod uwagę aspekt zdrowotny to owszem - sama chemia tak jak i cola light.

 

Wg pewnych badan, ktore czytalem, slodziki syntetyczne maja swego rodzaju kalorycznosc.

Nie pamietam dokladnie, zasady dzialania tego mechanizmu ale mozg reaguje

na slodzik tak samo, jak na cukier i wszystko co z tym zwiazane(insulina etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się na temat słodzików bo sam używałem ich w dużych ilościach, tj. 1-2l coli + 10-15 tabsów.

Tak w skrócie:

-Sprzyjają powstawaniu wolnych rodników, pogorszenie stanu cery, włosów.

-Zaniżają libido

-Rakotwórczość (tu nie ma pewności)

-Część z nich "otępia" prace mózgu

-Nierzadko reakcja hormonalna jest dużo silniejsza niż po łyżce cukru! Czyli mimo iż nie dostarczamy cukrów prostych to organizm i tak gromadzi tłuszcz na potęgę. (to o czym pisze RafalB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje?

Mi się ta pozycja podobała. Uważam że nie ma magicznych środków. Trzeba dostarczać mniej kcal niż się zużywa i przy tym odpowiednią ilość innych składników odżywczych (witaminy, minerały, niezbędne kwasy tłuszczowe, itp.). Pomagają na pewno różne sztuczki jak wybieranie pokarmów dających duże uczucie sytości, częste małe posiłki (podobno wtedy sumarycznie mniej się zjada), picie wody która też jakoś zapycha, czy unikanie pustych kcal. Kalorie mogą dobrze spalać zarówno krótkie intensywne treningi jak i długie, dość spokojne. Rzeczywista efektywność dwóch metod zależy od tego co się dokładnie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...