Skocz do zawartości

[rama] Jak Dobrać Rozmiar Ramy?


Lookas 46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam pytanie. Chce w prezencie kupić mężowi rower, który będzie mu służył do jeżdżenia do pracy i na wycieczki rodzinne. Wybrałam dwa rowery trekkingowe. Chciałabym prosić o radę, który jest lepszy.

http://www.allegro.pl/item701772234_motta_28_aluminiowa_rama_posezonowa_obnizka.html

http://www.allegro.pl/item698731831_super_trekking_kross_continental_28_shimano.html

dziękuje za wszystkie sugestie.

I jeszcze jedno pytanie. Przy rowerze Kross w momencie wyboru koloru jest podana dodatkowa informacja. O co chodzi?

WERSJA MĘSKA

ZŁOTY - 19"

WIŚNIOWY - 21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... piszę bo mam pewne wątpliwości co do rozmiaru ramy.

 

myślę o rowerze Canyon Grand Canyon AL 6.0

mam 176 cm wzrostu

waga 75 kg

długość nogi 80 cm

długość ręki 60 cm

 

pierwotnie myślałem o rowerze 17.5''-18'' natomiast ten system dopasowywania ramy do wzrostu na stronie Canyona - Perfect Positioning System ( http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=802 - link jest pod zdjęciem roweru) załapał mnie ledwo na rozmiar 'S' czyli 16.5''

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z włoskim przysłowiem: "Mężczyzna bez brzucha jest jak niebo bez gwiazd." :) Ale ja się z tym kompletnie nie zgadzam.

 

Cześć !

Mam zamiar kupić Unibike'a Expert 2009.

Zastanawiam się , czy wybrać rozmiar ramy 19" czy 21"

Mój wzrost : 185 cm

Waga : 80 kg

Wiek : 15 lat

Pozdro

Nie wiem jak wychodzą rozmiarówki Unibike'a, ale ja mam Gianta 19" przy wzroście 176cm. Jest OK, choć mógłby być minimalnie mniejszy, no ale to są minusy stopniowania rozmiarów co 2". Najlepiej będzie jak się przymierzysz, choć mniejszy na pewno będzie bezpieczniejszy. Ja zawszę kieruję się zasadą, że lepiej minimalnie mniejszy niż większy. Pytanie jednak czy Ty jeszcze rośniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przymierzam się do zakupu Scott'a Scale 80, ale nie wiem jaki rozmiar będzie dla mnie odpowiedni. Mam 175 cm wzrostu i ważę ok. 74 kg. Mam okazję dosyć korzystnego zakupu, ale rozmiar ramy to 18'. Przymierzałem się do niej. Klasyczne metody dały pozytywny wynik, ale priorytetem są dla mnie długodystansowe trasy i zastanawiam się czy kręgosłup nie będzie za bardzo pochylony przy takim rozmiarze i czy nie lepszy większy rozmiar..

Edytowane przez goozyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić rower Kross Sign DS2 ale nie wiem jaki rozmiar wybrać 15" czy 17" ? Rower ma służyć głównie do FR, slopestyle i czasem jakieś małe hopki dirtowe. Ma się też w miarę nadawać do zwykłej jazy na przykład dojazd do miejscówek albo krótkie wypady po osiedlu i lesie żeby się polansować ^^ Wzrost: 180cm Słyszałem też, że numeracja krossa jest nieco zawyżona wiec tym bardziej trudno mi podjąć wybór.

 

Pozdro :]

Edytowane przez Ecia
Pkt 1a Zasad Pisania - WYSZUKIWARKA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...