Skocz do zawartości

[stojak] montażowy


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w niedlugim czasie sobie cos takiego zrobie, bo troszke za drogi jak na mnie jest ten regulowany a wlasnie taki potrzebowalbym. Kilka rurek kwadratowych, haki i motylki... Nie bedzie za duzo roboty :) Stawianie roweru na siodelku i kierze juz mnie troche meczy a niedlugo trzeba zabrac sie za gruntowna konserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieżam temat.

Znalazłam, zastanawiam nad kupnem. Nie wiem czy dobry?

Tu:

http://allegro.pl/item119418034_stojak_ser...super_cena.html

?

 

Ktoś pytał a mam to odpiszę. Ten stojak Veloman budził moje obawy bo jak na tego typu narzędzie jest bardzo tani. Ale po miesiącu używania muszę wyrazić się w samych superlatywach. Chwyta się za sztycę i można obracać rower jak się chce, można podnosić, ma na narzędzia pułeczkę, łatwo można odkręcić nogi (jeden imbus wystarczy bo jest nacięcie na wyciąganie) i je wyjąć co powoduje że mamy 2 płaskie elementy. Męczyłem się z takimi patentami jak wy macie przez wiele lat ale muszę powiedzieć że to tanie ale do bani rozwiązanie. naprawdę jak ktoś chodź trochę ma pojęcia o servisowaniu roweru i sam to robi warto taki stojak kupić, sama przyjemność grzebać wówczas przy rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem projekt podobnego stojaka - koszt jego budowy wyniesie około 30zł. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać :(

 

Mam umiejętności, elektronarzędzia, garaż i nawet spawarkę porządną, ale trudno wyobrazić mi sobie jak zrobić odlewane przestawne szybko obrotowe łączniki czy samozaciskowy uchwyt do łapania ramy a to podstawa wygody użytkowania takiego stojaka ? Sam uchyt można kupić i do czegoś dospawać ale kosztuje tyle co ten stojak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za tą cenę naprawdę świetny zakup - wprawdzie nie ma regulacji uchwytów, ale przy odpowiednim ustawieniu rower trzyma się stabilnie stojaka - rozpędzałem rower 'na sucho' do dużych prędkości i jedynie lekko wibrował :P

Sorry że więcej nie piszę i fot nie ma, ale aktualnie tylko jedną rękę mam na chodzie i rower poszedł do odstawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Stojak, który zrobiłem bratu:

http://www.hudy.ovh.org/stojak1.jpg

http://www.hudy.ovh.org/stojak2.jpg

Lekki (circa 0,5 kg - dla lightmaniaków <_< ), aluminiowy, składany, stabilny, regulowany, tani (40 zł w sumie - porównując jakość do tych stalowych z allegro, gdzie razem z przesyłka wychodzą za 30 parę złotych to nie ma porównania). No, ale wymaga nakładu własnej pracy, posiadania szlifierki (ewentualnie papieru ściernego lub pilników, ale to ciężka robota), piły i wiertarki (bo inaczej koszta rosną), za to jeśli ktoś ma dostęp do darmowego spawania aluminium, to koszta lecą o 10 zł w dół. I tak dalej. Więc cena zależy od znajomości :P

W najbliższym czasie wyprodukuje jeszcze dwa i pewnie będę myślał nad ewentualnymi poprawkami i ulepszeniami. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to wrzucałem przed "padem" forum, jako że znikło wklejam raz jeszcze.Może komuś sie przyda:

 

stojak2ts3.th.jpg stojak3mk2.th.jpg stojak1wn5.th.jpg

 

Nie będę się ponownie rozpisywał w każdym bądź razie stojak zrobiony jest z odpadów i tego co było pod ręką - koszt 0 pln-ów ;) . Bardzo przyjazny w użytkowaniu choć na 100% nie tak lajtowy jak hudego ( bliżej mu do kotwicy z Titanica :) ) ale nie wożę go ze sobą więc mi to nie przeszkadza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...