Skocz do zawartości

[10938g]Specialized Stumpjumper 29 by nabial


nabial

Rekomendowane odpowiedzi

Brakes (Front/Rear): Hygia Elite 180/160 - 820

Cables (Derl.): Clarks - 89

Cassette: Shimano XT 11-34 - 299

Chain: Shimano XTR 272 - 272

Crankset: Aerozine X12-SL - 734

Derlr (Front): Shimano XTR - 130

Derlr (Rear): Sram X-9 GS - 221

Fork: Manitou Tower Pro - 1735

Frame(+Full Headset+CS protector): Stumpjumper 19" M5 - 1783

Grips: Accent Lite - 15

Handlebar: Ritchey WCS 10D 620mm - 232

Pedals: Shimano 540 - 349

Seat: Specialized Phenom SL - 200

Seatpost: Thomson Elite 30,9x410mm - 259

Seatpost clamp: Specialized - 18

Shifters: Sram X-9 Gripshift - 186

Skewers: Novatec+Bolt-on - 98

Stem: Ritchey WCS Red 100mm - 118

Tire (Front): Schwalbe Racing Ralph 2,25 - 555

Tire (Rear): Schwalbe Racing Ralph 2,25 - 547

Tubes: Kenda - 290

Wheel Front: Novatec d711+DT Champion+Mavic TN719 - 925

Wheel Rear: Novatec d712+DT Champion+Mavic TN719 - 1063

 

RAZEM: 10938

 

dscf1700xh.jpg

 

do wymiany kola na cos lzejszego :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny rower. Koła masz i tak nieco lżejsze od moich 26". Opony takoż.

Jak już go troszkę "oblatasz", to napisz koniecznie, jakie wrażenia w porównaniu z poprzednią ramą.

I jeśli możesz zaspokoić moją ciekawość: ile masz wzrostu, długości nogi i wsuniętej sztycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower dzis obleciany i jest fajnie, choc trzeba jednak wziac linijke, magiczne wahadelka i ustawic odpowiednio siodlo :) zwinny jak nie 29er, tutaj troche o stockowym braciszku - http://team29er.pl/testy/317-test-roweru-specialized-stumjumper-comp-29

 

hygie...poki co nie jestem zachwycony - sila ok, ale niezbyt mi lezy promien ruchu klamki, choc ja po prostu tak mam - tylko avid :D

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny masz ten rowerek. :D ale czy mi się wydaje czy też sztycę podsiodłową (komin -tak chyba w nomenklaturze rowerowej) jest lekko wygiętą?

No i w dalszym ciągu nie wiem jak z tą sztywnością boczną fulla z sakwami -jest ona czy jej nie ma????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu, troszkę można być zawwiedzionym masą ramy... chociaż i tak w mniejszym stopniu, niż było to z moim Feltem :P

Koła z białoczerwonymi naklejkami na obręczach ZTR idealnie by tu pasowały, choć wiem, że ich nie lubisz :P

sugeruję też założyć hamulec na przód, może się przydać ^^

 

Nie ma co, fajny sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztyca gieta, ztr faktycznie chyba nigdy nie zagosci, a masa ponizej 1700gram dla golej ramy z hakiem o tych wymiarach i sztywnosci uznaje za dobry wynik, choc wiadomo...chcialoby sie 1500 :)

 

hamulce...czekam na przedni adapter i zestaw do odpowietrzania, bo standardowo nie dosc ze dot 4, to jeszcze chyba troche powietrza w srodku

 

kola...mam juz tylna dt 240 z osia rws 10mm, szprychy cx ray, obrecze sa niewiadoma ze wskazaniem na frm xmd388 - jakies propozycje pod ciezkawego czleka?, a piasta przod...znacie cos tanszego, niz 240 kompatybilnego z rws 9mm?

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

hamulce...nie chca wspolpracowac z dolaczanymi do zestawu falistymi tarczami i o ile tyl ogarnia, to przod wymaga okraglaka...tymczasowo g2cs 160mm, regulacja tloczka dziala super, jedyne co denerwuje, to w tylnym hamplu przy mocniejszym hamowaniu troche trzeszczy cos w klamce, co mnie bardzo irytuje, modulacja jest po prostu swietna, a moc...czekam na nowe klocki i tarcze

 

rower po zmianie chwytow na przykrecane specialized enduro xl (185g)i zacisku podsiodlowego ma w rzeczywistosci blisko 11,2kg

 

https://picasaweb.google.com/109717798940184836551/2Maj2011?authkey=Gv1sRgCN714KXwnp2M7QE#

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo 11,2 kg to jak na 29-wiątaka nie jest żle,ale czemu aż takie ciężkie chwyty?Maszynka jest fajowska,podobuje mi się.Co do tych hebelków to wczesniej przymierzałem sie do nich,ale ostatecznie zdecydowałem się na Magura Marta. B) Co konkretnie z tym hamulcem z przodu,słabiak jakiś z tą falistą tarczą czy jak? :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ralfy w rozmiarze 29x2,25 to megauniwersalne opony, idealne dla smigajacych w roznych warunkach i chcacych posiadac tylko 1 komplet gum, narzekac na nie nie mozna, chyba ze ktos oczekuje masy 400g, albo ze wytrzymaja nieuwazna jazde po ostrych kamieniach

 

takiego bialego ritcheya nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...