Skocz do zawartości

[Rower]Toksyczny pomykacz by Pichu


Pichu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak brudas był ale już wyczyszczony. Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina :D

 

Pierwsze wrażenia z jazdy. Właśnie wróciłem i jestem po prostu wniebowzięty :D Tak jak tora wybierała liście, to ten fox wybiera ziarenka piasku. Przez przeszkody po prostu przepływa. Wjeżdżając na krawężnik w ogóle się nie czuje, że się na niego wjechało. To zupełnie inna jakość w porównaniu do wszystkiego na czym do tej pory jeździłem. Nie bez powodu ten model ma świetne opinie na MTBR. Krótko mówiąc, zakup trafiony w 100% i warty każdej wydanej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pichu, on liści nie wybiera bo jest zima i liści jeszcze nie ma. Wybiera piasek ,bo nic innego na drogach nie leży. Nad przeszkodami przepływa, bo mamy teraz okres podtopień,wiec wody wszędzie masa. Nie czujesz krawężników, bo drogowcy zapomnieli położyć.

Przebudź się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie siodła, a mianowicie nie boli Cię tyłek po dłuższej przejażdżce??

Mam teraz od 3 miesięcy właśnie to siodło i po 1,5 godzinie jazdy czuję dyskomfort.

 

 

A co do roweru to powiem Ci szczerze , że zrobiłeś rower na taniej ramie naprawdę warty uwagi.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które to - Twoim zdaniem - zbędne "manele"?

Nie chce prowadzić bezsensownej dyskusji i śmiecić w temacie kolegi - wyraziłem swoje zdanie.

Widziałem już sporo zdjęć tego rowerku i nie widzę konieczności 24h/dobę jeździć z lampkami, torebką itd, nie mówię wcale, że są nie potrzebne ale.....

Nie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba spełnia swoje zadanie i nie mam zamiaru jej zmieniać, suport HT2 zajechałbym w miesiąc - dwa. Octalinka XT używam już 1,5 roku i nadal kręci się jak nowy. A co do lampki i torby pod siodłowej to są jak najbardziej potrzebne bo nie jeżdżę z reguły z plecakiem i jeżdżę często po zmroku, a jak wiadomo nadal ciemno robi się bardzo szybko. Co do siodła to jest wygodne bo jeżdżę w spodniach z wkładką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak sądzisz o ht2 to pozdrawiam Cię przyjacielu :thumbsup:

Wg mnie trwałość oryginalnych suportów shimano ht2 jest przeciętna. Nie jestem ciężki, nie jeżdżę ostro, nie jestem fanem błotnych kąpieli. Mój ht2 wytrzymał trochę mniej niż sezon. Shimano zapewnia m.in. że ht2 dzięki swojej konstrukcji z założenia daje lepszą trwałość a tak nie jest.

Oczywiście pytanie na ile przy cenie 45 zł za najniższy model wkładu ma to znaczenie :) Podchodząc rowerowo to kwestii: suport ht2 to zaledwie 1,2 piwa mniej miesięcznie, żeby na takowy uzbierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak będzie się spisywało zawieszenie po dłuższym czasie.

Ile Ciebie wyszła zmiana ramy?

Jak wrażenia po jeździe w bardziej suchych warunkach?

 

 

Zawieszenie spisuje się świetnie, jest bardzo czułe na małe nierówności. Fakt trochę buja ale czego oczekiwać po jedno-zawiasie. Dobrze, że mam damper z platformą. Wymiana ramy kosztowała mnie około 500zł bo za moją poprzednią dostałem około 300zł, więc koszt w sumie niewielki. W suchych warunkach jeździłem niewiele ale mogę stwierdzić, że absolutnie nie żałuję zakupu :) Tobo no i widzisz, HT2 niecały sezon, a ten octalink xt już drugi sezon, i podejrzewam, że pociągnie i trzeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Primo: Fajny rowerek się kreuje.

Szkoda, że Torę miałeś białą, bo gdyby była czarna to bym ją od ciebie odkupił. :icon_mrgreen:

 

Secundo: Też tak mówiłem dopóki nie przejechałem się HTII, że sztywny Octalink jest nie zaprzeczam, ale zintegrowana oś jeszcze bardziej.

Ale szczerze to dopóki działa Octalink to nie zmieniaj, ja zmieniłem bo musiałem i nie żałuję, ba nawet widzę same zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...