Skocz do zawartości

[sklep] CentrumRowerowe - Oferta na 2011


CentrumRowerowe

Rekomendowane odpowiedzi

@ durnykot , no i dlatego napisałem , że nie wchodzę z polemikę , macie rację termin realizacji i inf o zamówieniu to priorytet , realia w których pracujemy my i sklepy z Europy zachodniej podałem raczej jako niuans niż argument , który ma nas usprawiedliwiać, nie chciałem by było to odebrane jako spychologia no bo nie pierwszy rok jesteśmy na rynku i zdajemy sobie sprawę jak on wygląda. Jeśli mogę prosić - odezwij się do mnie na priv , bardzo jestem ciekaw co to za towar widmo i miły pan o którym ostatnio pisałeś.

 

@tobo tutaj ta sama prośba o przesłanie szczegółów na PW jak mamy dane o takim zamówieniu , to patrzymy co i kiedy nie zagrało , a co najważniejsze dlaczego i staramy się takie błędy eliminować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

PW. Wysłane :down: Btw. teraz zauważyłem kolejny motyw... Na stronie sklepu opona Continentala ma opis "na zam. od 2 do 15 dni " tymczasem na allegro macie wystawione 2 sztuki. Co ciekawe na allegro taniej o ~5zl :)

 

Robiąc mały offtopic mam pytanie do Pana jako do osoby, która miała przyjemność obcować z obydwoma gumkami czy zastosowanie jednej bądź drugiej może zmniejszyć generowany hałas ? Kiedyś używałem conti i byłem zadowolony (wtedy była żółta :) z tacx flow - teraz mam satori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz elite volare mag speed alu z oponą conti , niby rolka aluminiowa powinna robić hałas , ale jak kręciłem raz w równym tempie na HR w okolicach 150-160bpm to nawet mama w pokoju obok zasnęła :) a to chyba dobry wskaźnik... ciężko mi porównać jaki był hałas na oponie tacx , to było dobre 2 lata temu i pamięć zawodzi czy było głośniej czy też nie.

 

Flow o ile pamiętam ma rolkę "soft gel" więc powinien chodzić ciszej niż mój elite. Z czystej teorii wynikałoby że opona 1,25 ma mniej styku z rolką niż 1,75 , co za pewne ma także przełożenie na huczenie podczas treningu....

 

ps. może znajdzie się ktoś na forum kto ma oponę tacx , ja mogę nagrać filmik jaki to generuje u mnie hałas i gdyby ktoś podobnie zrobił z tacxem to będziemy mieli mniej więcej pogląd na sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś wspomniał mało drobnych części zamiennych do amortyzatorów i hamulców hydraulicznych. Tylko przewody i śruby mocujące tarcze to trochę mało. Jestem w trakcie poszukiwań bolca klamki hamulcowej od jakiś yyy... 4 - 5 miesięcy. Po za tym zjedźcie z cenami trochę. W Cykloturze Reba SL była za 1200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nich reba sl 2009 28,6 (1-1/8") / ahead / skok 100 mm / tylko do hamulca tarczowego / zdalna blokada PopLock 1 247,96 zł niedostępna na miejscu.

 

u nas Rock Shox-Reba SL dual air 100mm disc 08' z manetka dostępne na miejscu 3szt w cenie 1249zł

 

cyklotour ofercie nowszą do sprowadzenia , my starszą , ale na miejscu , cena zbliżona

 

 

tak jak pisałem co do części zamiennych zapraszam do pisania maili lub PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako już w sumie stały klient CR to muszę sklep pochwalić, większość kontaktów to telefoniczne bo zawsze szybciej, ale i zwykle bez problemów.

A i przy większym zamówieniu przesyłka za friko albo w sobotę, chociaż to akurat sklep dołożył sam od siebie za opoźnienie w złożeniu koła :) i jeszcze gratisa dostałem małego ale nie wiem czy zamierzonego czy przez pomyłkę ale to szczegół :D

 

Ale do meritum czego mi brakuje żeby innych sklepów nie odwiedzać :)

- motorex'a - wiem coś macie ale to trochę mało

- race face - u nie musiałbym zamawiać w b-d.de

 

I jeszcze jedno w wątku o b-d.de była mowa o tym że każdą rzecz można ściągnąć przez Was w dobrej cenie, jak to się ma do rzeczy które są w Waszej ofercie po cenie zdecydowanie wyższej niż w b-d.de pomimo jakiegoś już wypracowanego rabatu ? :) czy w takim wypadku jest szansa na jakieś negocjacje ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PW. Wysłane :) Btw. teraz zauważyłem kolejny motyw... Na stronie sklepu opona Continentala ma opis "na zam. od 2 do 15 dni " tymczasem na allegro macie wystawione 2 sztuki. Co ciekawe na allegro taniej o ~5zl :wallbash:

 

 

albo mi się wydaje, albo nie odpowiedziałes jeszcze na to pytanie, :whistling:

jak to jest że na allegro towar o ~5zł taniej i w dodatku dostępny, a na magazynie nie ma go, przynajmniej oficjalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mi się wydaje, albo nie odpowiedziałes jeszcze na to pytanie, :icon_mrgreen:

jak to jest że na allegro towar o ~5zł taniej i w dodatku dostępny, a na magazynie nie ma go, przynajmniej oficjalnie?

 

Ja myślę że to może być tak że po prostu rezerwują, sobie kilka sztuk na sprzedaż z allegro, żeby nie dostać negatywa za wysyłki po 10 dniach, i chyba nawet regulamin zakłada że trzeba sprzedawać coś co faktycznie się posiada. No i zdejmują je z magazynu...

 

Ale ceny to nie rozumiem, zwykle jest odwrotnie są większe ceny, z powodu prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mi się wydaje, albo nie odpowiedziałes jeszcze na to pytanie, :icon_mrgreen:

jak to jest że na allegro towar o ~5zł taniej i w dodatku dostępny, a na magazynie nie ma go, przynajmniej oficjalnie?

 

Z tego co widzę to na stronie dostępność pokazuje się dobrze , mogło być inaczej bo upload stanów z naszego systemu na stronę , czasem trwa chwilę dłużej niż byśmy chcieli. Co do ceny to już tłumaczę , aukcję monitorowane są na bieżąco , cena jest aktualizowana częściej bo oferta na allegro jest mniejsza niż na sklepie, i łatwiej ją dostosować dlatego właśnie mamy na stronie przy każdym produkcie coś takiego jak alert cenowy , można za jego pomocą zgłaszać podobne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno wymagać, żeby w ofercie było wszystko. Import prywatny zawsze sie bedzie oplacac bo nie ma VATu a od nowego roku bedzie to 23%, wiec jak ktos dobrze szuka i jest cierpliwy to zawsze bedzie mogl trafic duzo ponizej najnizszych cen sklepowych w Polsce.

 

Jak to nie ma VAT'u??????????

możesz podpowiedzieć????????

Jakieś nowe rozporządzenie????????

;)

 

żartowałem oczywiście:)

VAT jest ZAWSZE.

Jako osoba prywatna, płacisz po prostu VAT w kraju z którego towar kupujesz (w Niemczech, w UK etc.).

A firma w takim przypadku płaci cenę netto w danym kraju (więc kupuje o ten VAT który Ty już płacisz taniej) i dolicza VAT polski.

Jedyna różnica to różne stawki tego podatku w różnych krajach - ale zawsze go płacisz. U nas niestety najczęściej ciut więcej.

 

Pozdrawiam

 

Ja tylko dodam od siebie, że marzę o takim podejściu do klienta, jaki mają sklepy zachodnie. Wczoraj, dzięki uprzejmości goldbloom'a, zamawiałem towar z CRC. Okazało się, że mają ten sam produkt wystawiony przez pomyłkę w 2 różnych cenach. Liczyłem się już z koniecznością dopłaty, ale CRC chcąc ratować twarz, postanowiło zrealizować zamówienie... Dodam, że różnica wynosiła ponad 50Ł.

W przypadku naszych sklepów, podejrzewam, że skończyłoby się anulowaniem zamówienia.

 

To jest akurat standard obsługi klienta. Akceptacja zamówienia jest prawnie wiążącą umową i tak sklepy w UK po prostu robią.

Życzyłbym sobie tego również u nas.

Muszę oddać chłopakom ze sklepu stacjonarnego CR w Bydgoszczy - że w podobnym przypadku zachowali się dokładnie tak samo.

 

Zakupy w CR robię regularnie, jest mi wygodnie (mieszkam niedaleko) i miło wpaść do chłopaków w sklepie stacjonarnym i pogadać sobie o rowerach i podobnych pierdołach - możesz ich wszystkich pozdrowić od niebieskiego marina ;)

Nie miałem żadnych problemów - wracam często i dalej będę wracał.

 

Do czego można się przyczepić - to czasami do terminu realizacji zamówienia na jakieś egzotyczne pierdoły.

Ale rozumiem to, najczęściej polski dystrybutor nie ma nic na stanie i stara się handlować towarem tylko na zamówienie. Taki kraj.

 

Stąd fajnie by było, gdybyście nawiązali współpracę z jakimiś dystrybutorami zza granicy, którzy mają większe stany magazynowe.

 

Oczywiście w idealnej sytuacji fajnie byłoby wejść do sklepu i zobaczyć na przykład pedały i mostki Straitline we wszystkich kolorach na półce :)

Ale jestem realistą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma VAT'u??????????możesz podpowiedzieć????????Jakieś nowe rozporządzenie????????:)żartowałem oczywiście:)VAT jest ZAWSZE.

Mase czesci mozna dostac na ebay.com lokalizacja najczesciej USA, ceny te nie zawieraja VATu tylko sa skalkulowane majac na uwadze duzo nizszy narzut w postaci podatku obrotowego (zazwyczaj kolo 5% zaleznie od stanu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mase czesci mozna dostac na ebay.com lokalizacja najczesciej USA, ceny te nie zawieraja VATu tylko sa skalkulowane majac na uwadze duzo nizszy narzut w postaci podatku obrotowego (zazwyczaj kolo 5% zaleznie od stanu)

 

Więc doliczasz 22% polskiego VAT'u.

sprawa prosta.

 

No chyba że mówisz o wysyłkach z "niby próbkami" lub innych sposobach ominięcia należnych podatków.

Takie "praktyki" nie zmieniają obowiązku płacenia VATu.

 

Nie porównuj tutaj importu przez firmę, która płaci podatki, do małego szmuglu i wysyłania towaru za pomocą jakiś dziwnych spedytorów "od rodziny w USA" żeby czasami urząd celny nie zatrzymał paczki, bo to jest margines.

 

Znam takich, co wszystko próbują "bez VATu" kupić :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc doliczasz 22% polskiego VAT'u.

sprawa prosta.

Jak kupuje prywatnie to nie doliczam VATu chyba ze celnicy tak zdecyduja.

Nie porownuje importu przez firme, tylko prywatny zakup z dajmy na to z USA. Prosze czytaj ze zrozumieniem:

Import prywatny zawsze sie bedzie oplacac bo nie ma VATu.

Jak chcesz to moge podac pare przykladow, zeby potwierdzic ta teze.

No chyba że mówisz o wysyłkach z "niby próbkami" lub innych sposobach ominięcia należnych podatków.

Takie "praktyki" nie zmieniają obowiązku płacenia VATu.

 

Nie porównuj tutaj importu przez firmę, która płaci podatki, do małego szmuglu i wysyłania towaru za pomocą jakiś dziwnych spedytorów "od rodziny w USA" żeby czasami urząd celny nie zatrzymał paczki, bo to jest margines.

 

Znam takich, co wszystko próbują "bez VATu" kupić :D

Jakiego szmuglu i jakich dziwnych spedytorów, wysyłka zwykła pocztą w 7 dni zazwyczaj dociera. Wszystko jawne i nikt sie nie czepia. Nie wysylane od rodziny tylko przez sprzedawcow insytucjonalnych badz osoby prywatne. Jedyne "ale" to wartosc zakupu, nie radze przesadzac bo wtedy faktycznie mozna zalapac sie na clo oraz VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupuje prywatnie to nie doliczam VATu chyba ze celnicy tak zdecyduja.

Nie porownuje importu przez firme, tylko prywatny zakup z dajmy na to z USA. Prosze czytaj ze zrozumieniem:

 

Jak chcesz to moge podac pare przykladow, zeby potwierdzic ta teze.

 

Jakiego szmuglu i jakich dziwnych spedytorów, wysyłka zwykła pocztą w 7 dni zazwyczaj dociera. Wszystko jawne i nikt sie nie czepia. Nie wysylane od rodziny tylko przez sprzedawcow insytucjonalnych badz osoby prywatne. Jedyne "ale" to wartosc zakupu, nie radze przesadzac bo wtedy faktycznie mozna zalapac sie na clo oraz VAT.

 

Spoko, właśnie o tym samym piszę. Po prostu nie do końca się rozumiemy :icon_mrgreen:

To, że celnicy się czasami nie czepiają, nie oznacza że jest jakakolwiek zasada że osoba prywatna nie płaci VAT.

 

Sam kupowałem w USA kilka rzeczy których nie było w Europie i czasem płaciłem cło+VAT, czasem nie.

Ale nie twierdzę i nigdy nie będę twierdził, że w przypadku zakupów prywatnych nie ma VAT'u, bo to zależy od WIDZIMISIĘ celników - stąd wszelkie kombinacje z dziwnymi firmami które "gwarantują" że nie zapłacisz VAT.

 

I właśnie to mam na myśli pisząc, że nie można porównać importu przez firmę z prywatnym omijaniem należnych podatków - czy da się je omijać czy czasami nie, to już temat na zupełnie inną dyskusję.

 

W ogóle proponuję zakończyć takie gadanie w tym wątku :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyższymi modelami Suntoura nie jest źle - Epicony i Axony są dostępne praktycznie we wszystkich wersjach poza niszowymi: ośką 15mm

może i niszowy - ale chciałbym go kupić w Polsce- a nie ciągnąć nie wiadomo skąd i za chorą cenę

 

Ja bym chętnie obręcze DT u was widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i niszowy - ale chciałbym go kupić w Polsce- a nie ciągnąć nie wiadomo skąd i za chorą cenę

Kurcze, nigdy nie będzie tak, że każdy model będzie dostępny w Polsce a tym bardziej w super cenie. I to się tyczy każdej marki, 99% dystrybutorów nie sprowadza mało chodliwych wersji bo im się to nie opłaca a klientów mają w nosie...i nie zrozum mnie źle, absolutnie ich nie bronie ale taka jest rzeczywistość i nic nie poradzisz.

 

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=47437

http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=49114

 

Podejrzewam, że nawet jakby Pawlak je sprowadzał, to cena byłaby zbliżona.

 

 

A wracając do próśb - oponki IRC bardzo mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym siać zamętu.... ale od dzisiejszego poranka zostały podniesione ceny w Shimano-Polska , więc jeżeli planowaliście jakieś zakupy to niestety , ale pośpiech będzie wskazany.

 

Nawiasem mówiąc jeśli ostatnie dni mieliście problemy z kontaktem z Nami to przepraszamy , liczyliśmy towar , była inwentaryzacja , od dziś od godziny 10 stany magazynowe na stronie są zaktualizowane i powinny zgadzać się w 100% z tym co mamy fizycznie na półce , dziś dział sprzedaży pracował "do bólu" by zająć się wszystkimi złożonymi zamówieniami , jutro mamy wolne i w piątek od rana ruszamy znowu pełną mocom przerobową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...