Skocz do zawartości

propozycja dodatku do regulaminu w dziale sprzedam


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając dział sprzedam zauważyłem, że wielu użytkowników swoje przedmioty na sprzedaż oferuje w wielu tematach oddzielnie, mimo tego, iż dodaje je w krótkim odstępie (kilku minut) czasu. Wydaje mi się, że nie wpływa to na przejrzystość zaś ma na celu tylko zagęszczenie, a co za tym idzie zainteresowanie tematami danego użytkownika.

I jeszcze z innej beczki. Chciałbym poznać zdanie reszty na temat podbijania (up-owania) postów w dziale kupię. Ostatnio zaobserwowałem użytkowników, którzy wieczorem podbija temat i widząc niepowodzenie następnego dnia z rana robią to znowu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że giełda jest dosyć obleganym tematem, jeżeli ma się kilka przedmiotów na sprzedaż i jest spore zainteresowanie w temacie to ciężko czasem się połapać co już jest sprzedane a co jeszcze do kupienia, dlatego wygodniej jest dać kilka osobnych tematów. Sam kiedyś miałem kilkanaście pozycji na sprzedaż i temat był nieprzejrzysty. Inna sprawa że każdy chce sprzedać zalegające części a w kilku tematach lepiej się zareklamuje. Co do upowania... czasem wkurza ale w końcu to wolny kraj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele na to poradzisz, to nie allegro, tylko forum, więc działa na silniku forum, przejmując wszelkie cechy zwykłego postowania.

Jest jak jest i trzeba sobie radzić, aby coś naprawdę było warte zmiany, pomysł musiał by być świetny, a ten Twój, to tak powiem, 5 będzie za, 5 przeciw, 5 wstrzyma się od głosu.

 

Zmiany, które chcielibyśmy wprowadzić to poprawienie bezpieczeństwa, bo o uczciwych ludzi coraz trudniej, jest parę pomysłów, może coś się urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego tematu, rozchodzi mnie się o minimalizację regulaminu w dziale sprzedam. Wiem, że dla każdego kto zakłada nowy temat jest to istotna informacja i musi mieć ją w widocznym miejscu, ale np. ja, jak i wielu innych stałych bywalców forum nie musi mieć tej informacji nad tematami, tzn. mieć znacznie uprzykrzone przeglądanie. Może zamiast regulaminu w przeglądaniu - regulamin przy zakładaniu nowego tematu? Jeśli nie, to chociaż bardzo zaszyta opcja wyłączenia tego regulaminu ustawiana w profilu. Kto dłużej siedzi na forum to sobie ją znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze z innej beczki. Chciałbym poznać zdanie reszty na temat podbijania (up-owania) postów w dziale kupię. Ostatnio zaobserwowałem użytkowników, którzy wieczorem podbija temat i widząc niepowodzenie następnego dnia z rana robią to znowu :)

Mi też to przeszkadza. Masz pomysł na rozwiązanie tego problemu? Chętnie posłuchamy, tylko żeby to nie było kolejny punkt regulaminu giełdy, bo nie widzę możliwości egzekwowania go przy takiej ilości ogłoszeń.

 

ale np. ja, jak i wielu innych stałych bywalców forum nie musi mieć tej informacji nad tematami, tzn. mieć znacznie uprzykrzone przeglądanie. Może zamiast regulaminu w przeglądaniu - regulamin przy zakładaniu nowego tematu?

Staż na forum jakoś nie przekłada się na przestrzeganie regulaminu giełdy, szczególnie jeżeli chodzi o cenę. Zobaczymy na ile wykonalne będzie zrobienie komunikatu przy zakładaniu tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do upowania, to można poprostu w dziale Sprzedam dać możliwość ciągłej edycji posta a nie przez 10 minut i zamiast pisać up i nabijać posty, to ktoś będzie tylko edytował pierwszego posta i problem z głowy.

 

To już któryś z rzędu raz kiedy sugeruje to rozwiązanie i nieśmiertelne "na l-b się sprawdziło" I to jest piękne - It's beautiful

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co edytować posta, żeby dodać "up"? :)

jeśli edytowany post będzie wyświetlał się w nowej zawartości to nic się nie zmieni, ciągle będzie widać ogłoszenie z nowym "up'em" co kilka godzin.

Jeśli nie będzie się wyświetlał to "up'owanie" przestanie mieć sens... co może być niegłupim pomysłem, jednak wtedy "upy" będą szły w nowych postach i problem pozostaje, chyba trzeba zostawić tak jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej ciągłej edycji posta. Wystarczy nam naciągaczy na forum.

Co w sytuacji gdy gość wystawił amor za 500zł, ktoś powiedział, że kupuje i wpłacił kasę a sprzedający wyedytował posta usuwając wszystkie dane? Kto się będzie bawił w detektywa? Do kogo będą pretensje oszukanych? Oczywiście do administracji, że dała narzędzie oszustom.

 

Aha i dostosuj swój podpis do wymogów regulaminu pkt.5a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie będzie żadnej ciągłej edycji posta. Wystarczy nam naciągaczy na forum.

Co w sytuacji gdy gość wystawił amor za 500zł, ktoś powiedział, że kupuje i wpłacił kasę a sprzedający wyedytował posta usuwając wszystkie dane? Kto się będzie bawił w detektywa? Do kogo będą pretensje oszukanych? Oczywiście do administracji, że dała narzędzie oszustom.

 

Aha i dostosuj swój podpis do wymogów regulaminu pkt.5a

Można zrobić log edycji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Schwefel, na Allegro, które rzekomo tak chroni klienta dochodzi do większych wałków i tego nie unikniesz... Nieuczciwi ludzie zawsze byli, są i będą więc obowiązuje zasada ograniczonego zaufania.

Poza tym wystarczy napisać, że nie bierzecie odpowiedzialności za rzeczy sprzedawane w dziale i tyle. Kupujący robi to na własną odpowiedzialność. Wy występujecie tylko jako podmiot udostępniający giełdę.

I to jest proste - It's simple

 

Poza tym, jeśli już chcecie brać na klatę odpowiedzialność w dziale sprzedam, to może warto powołać jakiegoś jednego moderatora który zajmowałby by się tylko i wyłącznie tym jednym działem.

 

Po drugie to tak jak w poście wyżej istnieją logi edycji... Niestety ale, swoją obecność w internecie ciężko jest ukryć więc można delikwenta łatwo namierzyć po IP i jest masa innych skutecznych metod także spoko :)

 

Obalając Twoje argumenty Schwefel

Dane do wysyłki sprzedający zazwyczaj podaje na PW/maila, jak ma niby usunąć te dane ze skrzynki kupującego? :blink:

Dwa, zawsze można poprosić o wystawienie aukcji na Allegro/Ebay. Dla uczciwego sprzedawcy podejrzewam nie jest to żaden problem. Brak takiej możliwości już powinien wzbudzić w kupującym podejrzenia i czerwone światło- STOP! Coś tu jest jednak nie tak...

 

BTW Dzięki za zwrócenie uwagi na sygnature :) Już poprawiłem :)

 

1 No ale po co edytować posta, żeby dodać "up"? :P

2jeśli edytowany post będzie wyświetlał się w nowej zawartości to nic się nie zmieni, ciągle będzie widać ogłoszenie z nowym "up'em" co kilka godzin.

Jeśli nie będzie się wyświetlał to "up'owanie" przestanie mieć sens... co może być niegłupim pomysłem,3 jednak wtedy "upy" będą szły w nowych postach i problem pozostaje,4 chyba trzeba zostawić tak jak jest...

 

Użytkownik Niedźwiedź edytował ten post wczoraj, 19:13

 

 

Ad 1

Po to, żeby bez sensu nie nabijać postów

Ad 2

Wieczysta możliwość edycji postu, ale w określonych odstępach czasu np. co 4/6/12 czy ile tam godzin

Ad 3

Obecnie idą w nowych postach? :huh:

Ad 4

Nic nie trzeba zostawiać a wręcz nie wolno! Forum powinno się rozwijać/iść z duchem czasu a nie trwać w stagnacji bo będzie coraz gorzej. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli administracji i troszkę inne podejście do sprawy niż na zasadzie "nie to na pewno się nie uda bo..."

A może potrzebna jest jakaś świeża krew w administracji, która nie wie że się nie da i zrobi co trzeba. Jakby Einstein słuchał się ówczesnych naukowców to sławny wzór E=mc2 nigdy by nie powstał, ale biedak o tym nie wiedział... :(:P

 

Póki co z takim podejściem administracji do wszelakich zmian to jeszcze dłuugo nic się nie zmieni na lepiej w dziale sprzedam, ale za spoko! Za to obiecuję Wam, że w kolejnej wersji forum będziecie mieli jeszcze więcej debilnych przycisków "Lubię to!" na Facebooku :down::sick: Może nawet pojawi się opcja daj suba na Youtubie? :wallbash:

 

Administracja mnie znienawidzi, ale ktoś musi być tym męczennikiem i rewolucjonistą :devil:

No cóż dla mnie forum l-b jest wyznacznikiem idealnego forum. Żadnych debilnych reklam między postami, dodatków, garaży, blogów i całej reszty bezsensownego chłamu a mimo to świetnie prosperują. Po prostu idealne w swojej prostocie :blush:

No i co! Da się? :036:

Schwefel :* :wub::P I tak Cię lubię za cięte riposty i lożę szyderców :devil:

 

No i teraz sekcja szczerości, krytyki i samodystansu:

Opisałem się jak głupi a i tak nikt tego nie przeczyta, admin powie ze się nie da bo... i G z tego będzie...

 

-To może powtórzymy angielski?

-Weź się tato! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

wiesz arto, Twoje zdanie w tej dyskusji jest jakoś mało przekonywujące z Twoim milionowym poziomem ostrzeżeń. Druga sprawa, jeżeli miejsce Ci nie odpowiada, droga wolna. Są rzeczy o których nie chce mi się po prostu pisać - dlaczego tak jest a nie inaczej, ale szkoda mi po prostu czasu, bo i tak user będzie wiedział lepiej, po mimo swojej zerowej wiedzy na temat sposobu działania for od zaplecza. Na razie tu się robi bezsensowne bicie piany, a referatu nie mam co pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...