Skocz do zawartości

[rama] lekka do XC do 1500zl


Adish

Rekomendowane odpowiedzi

ja szukam koniecznie ramy pod 100mm - w tym sezonie kupiłem R7 z myślą że mi posłuży dobrych kilka sezonów.

 

w takim razie czy no saint angel, giant xct i lappiere pro race przyjmą widelec 100mm?

 

w toku rozmowy coraz bardziej skłaniam się do lappiere tylko ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mwegrzyn

mówisz, że Cube zaprojektował reactiona pod 100mm?? wg bB nr 5(maj)2010 pod 80 (test porównawczy rowerów za 6000zł)

 

a to cytat z bB "Ramę tę zaprojektowano z myślą o widelcu 80 mm i sporym błędem okazało się wstawieniem do Cube "setki"

dłuższy widelec o większym skoku zmienił kąty, ciąg widelca i przemieścił środek ciężkości."

 

więc jak chcesz to sobie przeczytaj ten artykuł bo oni chyba wiedzą co piszą!!!

Mimo iż lubię tą gazetę nie traktowałbym jej jako wyrocznię. W tym samym artykule Cube mimo bardziej płaskiego kąta główki ma mniejszy ciąg widelca niż Merida. Jak to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to cytat z bB "Ramę tę zaprojektowano z myślą o widelcu 80 mm i sporym błędem okazało się wstawieniem do Cube "setki"

dłuższy widelec o większym skoku zmienił kąty, ciąg widelca i przemieścił środek ciężkości."

 

więc jak chcesz to sobie przeczytaj ten artykuł bo oni chyba wiedzą co piszą!!!

 

No chyba raczej nie wiedzą , wnioskując po tym cytacie . Wywody z bB są dalekie od profesjonalnych testów , tak że jeżeli chcesz to funkcjonuj w wiedzy podanej przez tą prasę :P

 

Już ci tłumaczę co wykombinowali Panowie z bB , otóż dla nich rama Reaction 2008 i (2009,2010,2011) to ta sama rama tylko że od modelu 2009 zamontowano do niej widelec o skoku 100 mm . Co jest oczywiście kompletną bzdurą . Światczy o tym dobitnie cytat który podałeś .

Weług nich właśnie zastosowanie widelca 100 mm spowodowało że rama zmieniła kąty , hihi :) ( pełen profesjonalizm czasopisma bB ).

 

Rama 2008 posiadała głowkę sterową o wysokości 12 cm !!! A model 2009/2010/2011 ma główkę 10,5 cm !!!

Więc cała różnica z zastosowania widelca 100 została pochłonieta przez zmianę wysokości głowki i nie miała ona wpływu na zmianę kątów ! Rama Reaction 2009 i następne zostały świadomie zaprojektowane z kątami takimi jakie są i pod amortyzator 100 mm :027:

 

Ale jak ktoś widzi co innego i polega na "expertach" z bB to jego sprawa :D

Różnice które podałem dotyczą rozmiaru 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Canyon w swoim topowym modelu Grand Canyon CF LTD , daje podsiodłówkę 72,5 a sterówkę 69,5 stopni.

http://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=2064

Powstaje zatem pytanie , czy jest to uznany producent :027:

To jest uznany niemiecki producent. A jak wiadomo niemiecka myśl ramologiczna idzie swoją własną ścieżką.

 

Mnie by kąt podsiodłówki 72-72,5 nie przeszkadzał. Sztyca bez offsetu załatwiła by sprawę. Tylko jeden warunek: producent musiałby nadsztukować mi trochę górną rurę, aby ogólna odległość kokpit siodło się zgodziła. :P

 

Co do kąta główki trudno mi się wypowiedzieć, bo to ma wpływ na sterowanie (ciąg widelca) i podjeżdżanie/zjeżdżanie. Musiałbym pojeździć, aby ocenić czy to pasuje do mojego stylu jazdy. "Na sucho" nie budzi to jednak zaufania, bo kąty są prawie jak w Santa Cruz Heckler (69/72) - a to rower z zupełnie innej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dla zainteresowanych wyniki konkursu na najlepsze rowery w kategorii Hardtail Alu , przeprowadzonego wśród czytelników Moutain Bike Magazin w ( Niemczech , Szwajcarii i Austrii )

1. Canyon Grand Canyon AL (38,9 % Bild)

2. Specialized Stumpjumper HT (32,0 %)

3. Cube Reaction (31,6 %)

 

http://www.mountainb....367334.2.htm#2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze dla zainteresowanych wyniki konkursu na najlepsze rowery w kategori Hardtail Alu , przeprowadzonego wśrud czytelników Moutain Bike Magazin w ( Niemczech , Szwajcarii i Austrii )

1. Canyon Grand Canyon AL (38,9 % Bild)

2. Specialized Stumpjumper HT (32,0 %)

3. Cube Reaction (31,6 %)

 

Jak widać, niemiecka myśl techniczna rulez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mwegrzyn, daję słowo, że zanim nie przeczytałem tego tematu nie byłem do ciebie uprzedzony, ale kilka ostatnich postów dało mi do myślenia :) Poświęciłem chwilę i przejrzałem te twoje posty, które są w archiwum forum (czyli, niestety, tylko od grudnia 2009). Co się od razu nasuwa to to, że przeważnie polecasz Cube'a, rzadziej RDR lub Lapierre'a. No ok, dziwne. Ale przeglądałem dalej i patrzę:

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/77767-rower-do-xc-ok-5000-z-lepiej-skada-kupi-w-caoci-ht-czy-full/page__view__findpost__p__776490

 

a tu bezpośrednio

 

https://ssl.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1684167

 

Bez komentarza, każdy sobie sam wnioski wyciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHERLOCK'ed. Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Zawsze wiedziałem, że muszę mieć jeszcze jakiś ukryty talent :icon_mrgreen:

 

Radzę po prostu przeczytać wszystkie te posty, włos się na głowie jeży :)

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&mid=110943&search_app=forums&userMode=content&sid=3e1fdbd057f54806e7fdf523fc4bb17b&st=75

 

I rzucić okiem tu: http://www.fun-sport.org.pl/catalog/12/ramy_mtb_hardtail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia z natury jest stronnicza, mwegrzyn lobbuje konkretne marki a w szczególności cuba (fun-sport z Krakowa najczęściej wystawia na allegro cuby więc może to tylko przypadkowa zbieżność lub celowa manipulacja na forum- nie wnikam).

 

istotne jest dla mnei to, które z ram w gąszczu off-topu są warte uwagi. Lapierre to marka której nie trzeba specjalnie reklamować, a co z tym authorem z 2011 (kąt podsiodłówki 74st - ktoś się wypowie...)? Może jednak XTC... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź odpowiedni "bestsellers bikes" w czeskim magazynie i okaże się że Author miażdży konkurencję. :icon_mrgreen:

 

Przynajmniej w tym magazynie możesz zapoznać się z dokładnymi danymi odnośnie sztywności poszczególnych ram .

Niestety nie ma tych danych odnośnie ram Authora , chyba że ich nie znalazłem.

 

Zakup takiej ramy z około 1000 zł , bez tej wiedzy jest sporym ryzykiem . Chyba że komuś nie zależy na sztywności ramy wtedy nie zwraca uwagi na wyniki pomiarów. Tylko później nie ma się co dziwić że środek suportu pływa na podjeździe w lewo i prawo.

 

goldbloom- jak już ochłoniesz z emocji to możesz wrócić do wymiany argumentów .

Każdy decyduje sam gdzie kupuje interesujący go produkt i nic tego nie zmieni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...