Skocz do zawartości

[sztywny widelec] ze stali


bajdos1

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Możesz mieć fart i upolować wideł od kogoś, kto się rozmyślił jeszcze przed złożeniem sprząta (mnie się udało nówkę Konę za 260), możesz próbować na zagranicznych serwisach aukcyjnych, ale to wszystko wariant wymagający cierpliwości.

Jeszcze takie pytanie/sugestia, która może pomoże: składasz 29'era, czy może 69'era? Przy drugiej opcji dobrą propozycję daje Nabiał.

 

Inna rzecz - rozważał ktoś wstawienie do 29'era widła do streetu? Miejsca na oponę mają dość, nie wiem jednak, ja z wyprzedzeniem. O wadze nie rozważajmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

 

sztywnego widelca 29", tak zeby weszla opona o szer. 2 cale, pod tarcze.

Cena do 300 pln

aluminium odpada, bo nie tlumi.

 

Dodam jeszcze jedno w sprawie tego tłumienia. Aby widelec naprawde tłumił drgania musi mieć odpowiedni kształt. Jesli będą to dwie proste rury z hakami tak jak to jest teraz w cool i trendy to niezależnie od tego czy bedzie to karbon, aluminium czy stal IMO różnicy nie odczujesz. Owszem może w szosówce gdzie masz oponkę 20mm i 8tm dało by sie odczuć różnice miedzy materiałami ale w rowerze o oponie 2 cali pompowanej do 2,5/3 atm wydaje mi sie to niemożliwe bo drobne drgania i tak tłumi opona.

Aby widelec pracował musi wygladać tak jak widelce sztywne sprzed 15-20 lat - czyli musie sie zwężać du końcowi i końcówę musi mieć wygiętą. Zwróć uwagę jak wygladają normalne widelce szosowe a na jakich widelcach jeżdzą zawodnicy np w takim wyscigu jak paris roubaix. Albo jak wyglądają widelce do cyklocrossu.

Sam materiał to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli będą to dwie proste rury z hakami tak jak to jest teraz w cool i trendy to niezależnie od tego czy bedzie to karbon, aluminium czy stal IMO różnicy nie odczujesz.

Nie do końca - jeśli korona będzie wycieniowana to będzie pracować (coś jak za mocno odchudzone ramiona V-brake'ów - wyginają się). Za to nie ma znaczenia z jakiego materiału będą proste rurki i tu pełna zgoda.

Jako wieloletni ujeżdżacz różnej maści sztywniaków stwierdzam, że widelec ma w sumie marginalne znaczenie... Ważna jest szeroka opona z niskim ciśnienie, która to potrafi zapewnić kilka cm "skoku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...