Skocz do zawartości

[pedały Spd] Shimano 520


szakq

Rekomendowane odpowiedzi

No i już po serwisie moich pedałów. Konsterwacja 540stek (jak też pewnie innych podobnych) - nie jest wielką sztuką. Porównałbym do serwisu piasty. Też kulki i konusy.

 

 

 

rObO87 - to normalne - w moich po pierwszych kilkunastu km wyłaził (tyle go w srodku producent dał). Trzeba to tylko wytrzeć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żałuję, że nie dopłaciłem do 540 :< Czasem mimo chęci poprostu nie mogę się wypiąć... może trzeba się nauczyć jeszcze :P ? Prawy pedał posiada lekki luz, z lewym wszystlko w porządku. A czy muszę ściągać spdka czy mogę po prostu na zamontowanego walnąć kapkę oleju :] ? Bo po ostatniej jeżdzie w deszczu i błocie coś zaczęło skrzypieć :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

540 wypinają się identycznie jak 520. Te same bloki mają. Więc to, że nie możesz się wypiąc to pewnie kwestia regulacji napięcia sprężyn. Przekręć wszystkie 4 śrubki regulacyjne na "-" i zobacz jak wtedy pójdzie. Ważne, żeby wszystkie sprężyny równo ustawić, bo inaczej w zależności w którą strone pedału się wepniesz - to będziesz musiał uzyc różnej siły do wypięcia. Jeśli chodzi o konsterwację "zewnętrzną" - to ja czasem po deszczu psiknę na sprężyny WD-40 albo sparyem antykorozyjnym Wurth.

 

I gdzie chcesz walnąć tę kapkę oleju? od strony korby (jakby do środka wkładu - przy ośce)? To nic nie da - tędy do łożysk daleka droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po 3k km nadają się albo do reanimacji (jak ma się ten klucz co jest najgłupszym pomysłem shimano) albo na śmietnik. Luzy ogromne (prawy ciut większy) ma dodatek piszczą i strzelają jak głupie. I tak chyba kończy się moja przygoda z pedałami shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3kkm mają luzy? Aż mi się wierzyć nie chce. Na swoich 520-tkach przejechałem do tej pory około 10kkm. Tylko raz pojawił się luz w lewym pedale gdy uderzyłem dość mocno w korzenie, który szybko zlikwidowałem. Od tej pory jak najbardziej w porządku. Mam oczywiście w domu drugie na wymianę ale póki co nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Yacek, jak ktoś by mi mówił przy takiej ilości komentarzy pozytywnych też bym nie uwierzył. Ale jednak faktów ukryć się nie da. Luz jak luz nawet i by mi nie przeszkadzał aż tak bardzo jak ich skrzypienie i strzelanie. Takie zachowanie po tak krótkim dystansie jak dla mnie jest po prostu nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie co do mięknięcia sprężyn: czy jak będę się wpinał i wypinał tylko z jednej strony pedała, to czy po zmięknięciu sprężyny łatwiej będzie się wpinać także po tej stronie nieużywanej? Bo jeżeli tak to jest jakaś nadzieja że trochę zmięknie sprężyna i jakoś przeboleję tą wyrobioną śrubkę regulacji (niepotrzebnie kręciłem chińskim ampulem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...