Skocz do zawartości

[pedały Spd] Shimano 520


szakq

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg nieco ponad 4000km wspolpracuja caly czas z butami shimano s120 i oryginalnymi blokami.

Zazwyczaj podpieram sie lewa noga (np na swiatlach) gdyz wole startowac krecac prawa noga, zaowocowalo to szybszym zmieknieciem sprezynek w lewym pedale. Aktualnie sa wkrecone o jeden pelny obrot wiecej niz w prawym. Notabene w obydwu sa mocniej skrecone niz oryginalnie-przyzwyczajenie pozwolilo na taki krok po pewnym czasie.

Kiedys cos cykalo w czasie jazdy, sadzilem, ze to lewy pedal ale dokrecenie wszystkich polaczen suport-korba-pedaly wyeliminowalo to na dobre.

Pedaly po takim przebiegu kreca sie bardzo przyjemnie, nie zauwazono luzow czy wiekszych (sa nawet mniejsze niz byly) oporow wzgledem nowych.

Praca w blocie zostawia nieco do zyczenia, tymniemniej dwu trzy krotne stukniecie butem o pedal zalatwia sprawe.

Slady zuzycia to rysy w miejscach kontaktu z kamieniami, a takze tam, gdzie przypadkiem blok zetknal sie z aluminiowym korpusem, chrom na zatrzasku nietkniety.

Waga bez rewelacji ale w normie - powtorzylbym ten zakup, jednak na fali obnizek w tej samej cenie bylby to juz zapewne model 540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pedałka mają podobny przebieg i w prawym pedale pojawił się lekki luz, niemniej jednak pedałka obracają sie nadal bez problemów, stan techniczny dobry, wizualny już nie bardzo ( mocne obtarcia na korpusie od kamieni, podpierania i innych ). czasami mocno mnie denerwuje strzelanie w blokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam srebrna wersje wiec z farb brak klopotu ale jest cos jeszcze o czym sobie teraz przypomnialme-ktos na forum mowil ze ma tak samo-czasem w czasie naprawde mocnego nacisku i wolnego obrotu slysze jakby mi podeszwa skrzypiala?Bardzo dziwne,nie ma to nic wspolnego z dzwiekiem zjechanego lozyska itp a ponadto pedlaki jesli chodzi o lozyskowanie sprawiaja bardzo dobre wrazenie.Mial z was ktos podobny problem?Jak go rozwiazac?Posamrowac cos w okloicy styku bloku z podeszwa czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slysze jakby mi podeszwa skrzypiala?Bardzo dziwne,nie ma to nic wspolnego z dzwiekiem zjechanego lozyska itp a ponadto pedlaki jesli chodzi o lozyskowanie sprawiaja bardzo dobre wrazenie.Mial z was ktos podobny problem?

 

Cos takiego zauwazylem ostatnio w prawym ale myslalem ze to cos w bucie... Ale trzba sie naprawde wsluchac w to zeby uslyszec i jechac po asfalcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szakq'u..... kiedys kiedys... polaczenie korba-pedal bylo brudne. jakies paskudztwo si etam wcislo i wtedy tak skrzypialo przy naprawde mocnym cisnienciu. wrazenie bylo jakby spod buta, jakby cos w srodku pedalkow (tyle ze 540). pomoglo wykrecenie pedalkow, przeczyszczenie gwintow, przesmarowanie tak na wszelki wypadek, wkrecenie z powrotem.... i cisza..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie od czasu do czasu cos trzeszczalo, myslalem, ze to cos w butach :D .. obecnie cos mi strzela w blokach, a przynajmniej takie mam wrazenie (wczesniej myslalem, ze to suport) - troche to jest denerwujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrec, nasmaruj gwint, wkrec, tez tak mialem.

 

tak zrobilem poprzednio jak mi strzelalo i pomoglo, teraz zrobilem to samo i kicha. sprobuje jeszcze raz zamieszac, moze cos pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jakas wada pedalow M520, bo ja mam co jakis czas identyczny problem, ale jak je przesmaruje to sie uciszaja :) Poza tym zaluje, ze nie wzielam srebrnego koloru, bo teraz zlazi z nich czarna farba, ich wyglad z dnia na dzien zaczyna sie pogarszac :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam to, ze na czarnych widac rysy to tylko dadaje im charakteru  widac, ze sie jezdzi i to nie byle jak

 

Popieram!!!

 

deschek napisał/a:

Wykrec, nasmaruj gwint, wkrec, tez tak mialem.

 

 

tak zrobilem poprzednio jak mi strzelalo i pomoglo, teraz zrobilem to samo i kicha. sprobuje jeszcze raz zamieszac, moze cos pomoze.

 

Ja tak mialem w prawym pedale. Pomoglo jak przeczyściłem gwint i nie zakrecilem na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...