Skocz do zawartości

[rower] Cube LTD Race by PiPoL


PiPoLiNiO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Oto i moja Ślicznotka:) Ważę 90 kg więc myślę, że to odpowiedni sprzęt łączący lekkość i wytrzymałość:icon_question:

 

 

Bar Ends (Rogi): Boplight 59g

 

Bottle Cage (Koszyk na bidon): ELITE Custom Race 41g

 

Brakes (Hamulce): SLX 611g + tarcze XTR 298g

 

Cables (Pancerze): 46g

 

Cassette (Kaseta): SLX 230g

 

Chain (Lancuch): C9 259g

 

Crankset and suport (Korba i suport): SLX 892g

 

Derlr (Front) (Przerzutka przednia): SLX 147g

 

Derlr (Rear) (Przerzutka tylna): SLX 259g

 

Fork (Widelec): Rock Shox Recon SL 1822g

 

Frame (Rama): CUBE LTD RACE 1820g

 

Grips (Gripy): Bontrager XXX Light 18g

 

Handlebar (Kierownica): Boplight 153g

 

Headset and starnut (Stery i gwiazdka): TIOGA 73g

 

Pedals (Pedaly): Crank Brothers EGG BEATER C 297g

 

Seat (Siodlo): Selle Italia SLR TT 153g

 

Seatpost (Sztyca): Ritchey WCS 256g

 

Seatpost clamp (Zacisk sztycy): KCNC Screw Clamp 11g

 

Shifters: (Manetki): XT 255g

 

Skewers: (Zaciski kol): Dartmoor Bolt-on 67g

 

Spacers (Podkladki pod mostek): BBB 8g

 

Stem (Mostek): Boplight Race 125g

 

Tires (Opony): Schwalbe Rocket Ron EVO 2.1 892g

 

Top Cap (Top cap): KCNC 8g

 

Tubes (Detki): Maxxis Ultralight 250g

 

Wheel Front (Kolo przednie): Mavic Crossride 884g

 

-Rim tape (Opaska): Mavic 26g

 

Wheel Rear (Kolo tylne): Mavic Crossride 1026

 

-Rim tape (Opaska): Mavic 26g

 

 

 

Razem: 11012g

 

dsc02288kc.th.jpg

 

dsc02286w.th.jpg

 

dsc02287re.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neeee, już jestem ogołocony:D W przyszłym roku może Reba i rama Reaction żeby zejść do 10500g:)

 

Jeżeli chcesz lajtować to poważnie przemyśl Reactiona. Niektórzy nie przemyśleli i teraz im smutno ;).

 

Mi się udało zejść w okolice 10.3, ale dałem już spokój - ewidentnie nie jest to wdzięczny sprzęt do odchudzania. Natomiast fajnie jeździ, a to się liczy przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/topic/74120-rama-cube-reaction-20-oszukany/

 

Ale podobno czarna wersja anodowana waży ponad 100g mniej? ;)

 

Anoda waży mniej, ale i tak nie masz gwarancji, że dobrze trafisz, a przynajmniej tak dobrze jak Artro ;).

 

IMO to trochę jak zamiana siekierki na kijek - podobne kąty, podobna waga i w dodatku drożej. I to wszystko by zyskać 100-200 g.

 

Chyba że PiPoLiNiO miał myśli plastikowego Reaction, ale tutaj też bym się zastanowił, bo coś mi nie wygląda na piórko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam bez przesady. Koła można lżejsze wstawić i opony i już będzie sporo gramów mniej :)

 

Panowie, moim celem było złożenie czegoś na co będę patrzeć z wypiekami na twarzy i czegoś co będzie trwałe i pancerne na moje 90 kg:)

 

I myślę, że to mi wyszło... A co do ramy, olać te 100g, ta rama jest śliczna:) A co do Reaction 2010 w tych barwach to jest 130 gram lżejsza w moim rozmiarze czyli 18 cali:)

 

Wiem, że to mała zmiana w przypadku ramy, ale mi się za######iście śmiga na tej ramie:) Aczkolwiek z powodu malowanie, najpierw pójdzie amor na wymianę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już lihgtować ramę to lepiej na taką ważącą około 1500 g (aluminium) albo na carbon, wtedy 800 g by się urwało...

 

Czemu niektórym tak trudno pojąć, że ja chcę po prostu CUBE?:) Kupować ramę która się nie podoba tylko ze względu na wagę to trochę poronione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym urwał troche z pancerzy są troche za długie..Po skroceniu rower bedzie wygladał bardziej sportowo i oczywiscie kilka gram spanie :)

 

Pancerze są już skrócone na tyle, na ile mogą być bo potem już blokuje przy skręcaniu:)

 

No niestety lakier, zwłaszcza biały kolor w CUBE lubi się rysować i odpryskiwać... Pasta TEMPO to podstawa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kieruje innymi, ale u mnie dużą rolę odgrywa sentyment :-)

Była kiedyś w Gdańsku taka grupka kolarzy amatorów, co się z niezłymi wynikami po maratonach szlajała i część z nich jeździła na Cubach (a było to daaawno temu, jak jeszcze nikt o tej marce nie słyszał, nawet jej właściciel :-))). Bardzo mi się te rowery spodobały. Więc jak się tylko przytrafiła okazja (czytaj połamałem ramę, która ponoć była nie do połamania) to popędziłem na "Wysepkę" i też Cuba nabyłem, a co. Tamtej ramki też już nie mam, sympatia do tych kowadeł mi została. Nawet w pracy się ze mnie śmieją, że za swojego obecnie składanego Reactiona mógłbym jakiś dobry rower kupić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ogromnie podoba ten rower :icon_mrgreen:

Osprzętowo może bym coś zmieniła, ale maszyna jest "w dechę", że tak to ujmę i sama mogłabym mieć coś podobnego. Zeszłoroczny Cube Acid był w takiej kolorystyce i zastanawiałam się nad jego zakupem. Zdjęcia tego nie odzwierciedlają, ale te kolory naprawdę dają po oczach i jest się widocznym bardzo.

Co do geometrii, to wszystko jest kwestią gustu, jak kto lubi. To, że rama jest krótka skutkuje wygodniejszą pozycją, do długich i niskich ram trzeba przyzwyczaić plecy i ręce, a dopiero potem komfortowo się jeździ na takich.

 

PS. zawsze jak widzę gdzieś cube'a w mieście lub poza, to zwracam na niego uwagę - rowery są bardzo charakterystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...