Skocz do zawartości

[trening] duża aktywność


maciej1408

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W tym roku jade na obóz kolarski i od kolegów słyszałem że mniej więcej taki jest plan dnia:

07:00 Bieganie

08:00 Śniadanie

10:00 Gry zespołowe,zabawy,

13:00 Obiad

15:00 Trening kolarski

17:00 Czas wolny

19:00 Kolacja

 

I mam pytanie. Czy biegając rano nie wpłynie to na brak sił podczas treningu kolarskiego ? Czy sie nie przetrenuje ? Bo chce póki są wakacje też sobie rano biegać i niewiem czy mi to nie zaszkodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zależy w jakim terenie będziesz biegał, jakiej pogodzie. Chociaż ja nigdy tego nie praktykowałem (w sensie łączenie bieganie potem rower) to mogę jedynie powiedzieć że jeździłem "na raty" czyli na przykład 25 km potem kilka h przerwy i znów 25 powrotu (tak przykładowo). I bez problemowo się jechało. Co do przetrenowania to mogłoby mieć miejsce gdybyś jeździł codziennie, bo ja naprzykład staram się co dwa dni, chociaż to też zależy od samopoczucia. Czasami poprostu człowiek czuje się wypompowany i jakoś nawet jak jedzie po prostej to czuje się jakby jechał pod górę :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oboz triathlonowy czy kolarski? Plywania jeszcze brakuje :icon_wink:. Jesli do tej pory nie biegales, to spodziewaj sie poteznych zakwasow, o dziwo nie przeszkadzajacych w jezdzie tylko w chodzeniu. Ale generalnie po lekkim truchciku da sie bez problemu zregenerowac przez 7h. Bardziej bym sie bal juz tych gier zespolowych (pila albo siata) po bieganiu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obóz kolarski :P Ale z tego co wiem to gry zespołowe są chyba dla chętnych tylko :icon_wink: A pływanie po części też będzie ale w czasie wolnym bo obok jeziorko jest :D Czyli jak np. o 7 rano będę sobie biegał a o 17 będę miał trening kolarski to zdążę zregenerować siły tak ? I jeszcze jedno. Lepiej po lesie,parku czy po polnej drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Z planu dnia wynika że będziesz miał jakieś 7h odpoczynku pomiędzy bieganiem a treningiem rowerowym (zależy od czasu biegania), a będziesz miał dwa posiłki oraz sporo czasu aby się zregenerować np. po obiadku :)

 

A co do samego miejsca do biegania to droge bym Ci odradził z powodu na samochody lecz o godzinie 7 nie powinno ich jeździć dużo ^^

Między parkiem a polną drogą to wybierz co Ci się bardziej podoba, jak sie będziesz lepiej czuł.

 

P.S.

Po porannym bieganiu polecam zimny prysznic :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny ten obóz kolarski. W środku sezonu, w najlepszej porze na trening (trenuje się w tych godzinach, w których zazwyczaj rozgrywają się zawody) zamiast kręcenia - bieganie? W jakim to klubie Was tak trenują?

 

Lepiej rano porządnie pojeździć, koło 100 km / 3-4h - czasem "twardo", w niskiej kadencji, czasem jakieś interwały - a po południu zrobić godzinny rozjazd. Bieganie tylko niepotrzebnie męczy nogi - taki wysiłek w środku lata nie przyniesie Ci wymiernych efektów na zawodach kolarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest obóz z wzkolu, nie jestem pewien czy tak wygląda dzień tam bo jade tam pierwszy raz.. Ale kumpel jest teraz na takim i mieli mieć 2 treningi kolarskie dziennie ale stwierdzili że jest za gorąco i nie mają.. Aha i jest tam też coś takiego że każdy musi 15 minut na rolkach jeździć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...