Skocz do zawartości

[Kask] Po co to komu? Jaki wybrać? Za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

wiele osob poleca kask, wrecz APELUJE o kupywanie kasku a samemu go nie uzywa. Pytanie czy kask az tak bardzo jest niezbedny? Moim zdaniem lepiej sobie kupic jakies ochraniacze na lokcie i kolana, bo jesli w ogóle sie wywalisz to te wlasnie czesci ciala sa glownie narazone. Mozna kupic okulary na rower- te naprawde sie przydaja. Nie wiem jak inni, ale mi podczas zwyklych wypraw rowerowych nie zdarzylo sie jeszcze upasc na glowe(w sensie doslownym :-) ) A do pijanych kierowcow to nie porownujcie tego bo to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale mi podczas zwyklych wypraw rowerowych nie zdarzylo sie jeszcze upasc na glowe(w sensie doslownym :-) )

Możesz jeździć całe życie w kaski i nie upaśc ale nigdy nic nie wiadomo.. Jedziesz bez kasku jeden upadek i więcej nie jeździsz :/. Ochraniacze ważniejsze od kasku ?? W nogi, rece możesz się uderzyć, poobcierasz się, w najgorszym wypadku złamanie a po uderzeniu w głowe zgon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że zaliczysz ostre otwarte złamanie podudzia ;)

 

Co do kasku - zawsze mi brakowało na niego kasy i oby w tym sezonie znowu tak nie było :/

Fakt - mój błąd. Kask powinien być w 1 kolejności. Ale z drugiej strony już nie wiem co lepsze ... załadować ryjem o beton bez kasku czy załadować z jeszcze gorszym skutkiem w gównianym kasku za pare groszy? Myślałem o jakimś fullu - niech się ze mnie śmieją na asfalcie - ale jak zobaczyłem jak kumpla (jadącego skuterem) pokiereszował facet samochodem ..... w fullu przynajmniej zęby będą całe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzy w tym temacie jakoś szerokiej nie posiadam także się specjalnie nie wypowiadam ale sh*tówa to to raczej nie jest. Chodzi mi tutaj raczej o towar w stylu "kask - cud" za 45zł :/

 

Morał taki: lepiej mieć kask niż go nie mieć. To na pewno! Masz kase? Jeździsz spokojnie? Kup kachol do 150-200zł i będzie ok. Nie masz kasy? Uważaj na siebie - ale samo uważanie może niewiele dać - wyskoczy Ci pod koła pies, dziecko, babcia, potrąci Cię samochód, strzeli Ci opona itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale "po bulki do sklepu" czy do szkoly to raczej nie jezdzicie w kaskach... a moze sie myle? Ja kasku bede uzywal na wypady gdzies i gdzies w trase, ale do szkoly to nie, bo potem nie mam gdzie go schowac, a po drugie te 2km do szkoly bez kasku chyba mi nie zaszkodza.

Edytowane przez Wilku89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 latek ... to jeszcze gimnazjum? Już liceum prawda? Przeczytaj sobie mojego posta w dziale "wypadki". Niedawno napisany. Nie miałem kasku, ale za to trochę fuksa. Mordke miałem trochę obitą (na szczęście nie twarz). 400 metrów od domu ... nie wmawiaj sobie, że tobie nic takiego nigdy się nie przytrafi. Tu wystarczy chwila nieuwagi. Samochód, dziecko, pies .... nawet gdybyś chciał jechać po bułki, browary, wazeline (niepotrzebne skreślić) do sklepu oddalonego o 200 metrów możesz zaliczyć strzała. Jak masz kase to kupuj kask nawet się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje, że Cie przekonałem. U mnie w tej chwili priorytety wyglądają następująco:

- Sram X-9 tył

- Kask (full?)

- booster

- suport

 

;) Wiem, że powinno być innaczej, ale prędzej się rozwale od mojej zdezelowanej piątki (5.0) niż z braku kasku :D Muszę od starszych trochę kaski wyciągnąć to będzie na kachola :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fullu jeździć XC?

niee, ciężki, gorąco w nim, nie sądzę, żeby była to dobra propozycja

 

w zimie jeździłem w kasku narciarskim (nie wiem o ile cięższy od rowerowych ale może nie tak dużo) i po przejechaniu ok 30km tak mnie szyja bolała, że podziękowałem

 

 

co do utraty zębów

widziałem na maratonie kolesia, który miał przymocowane do zwykłego kasku XC, takie dwa metalowe pręty i chyba służyły do jako takiej ochrony twarzy (coś na wzór pseudo szczęki)

 

wie ktoś coś na ten tema?

sprawdza się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze kolarze nie jezdza w ochraniaczach, tylko w kaskach....

kolarze moze i nie- ale jak sie po gorach jezdzi to mozna wielokrotnie zalowac, ze nie ma sie ochraniaczy. Moze i racja- kask jest potrzebny, niezbedny. Ja nie mam nawet i 80 zł aby wydac na kask. Za ta sume wole kupic inne rzeczy do swojego nowego roweru. Tyle lat jezdze bez kasku i jeszcze nic mi nie jest, ale moze lepiej nie kusic losu... Pytanie czy kask kupiony w hipermarkecie za 30zł w hipermarkecie chociaz w jakims stopniu poprawia bezpieczenstwo? No bo chyba musi byc jakas tam skutecznosc nawet i takiego kasku.

Edytowane przez LUKASC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiadomo! Niby jest to ta dodatkowa "ochronna" warstwa, ale taki "kask" za 30zł to .... jeszcze się przy upadku można nim uszkodzić :P Pęknie i jeszcze Ci krzywde zrobi :P

 

Co do jazdy XC w fullu .... no tutaj mam zgryza. W sumie powinienem mieć dwa rowery - jeden do XC, a drugi do lekkiego freeridu. Że nie mam kasiory na dwa składam coś pomiędzy - dość wytrzymały ale i lekki. Chyba jednak masz racje. Mimo wszystko nie kupię (ale na to mam jeszcze czas) fulla gdyż w tym sezonie chciałem poświęcić więcej czasu na "jazde" a owa jazda w fullu może być rzeczywiście męcząca. Dzięki za popchnięcie do refleksji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok po przeczytaniu calego tematu od deski do deski wylowilem 3 kaski w okolicy 200PLN

Giro Indicator 199

Lazer Revolution 199

Met Ippogrifo 219

jesli ktos moze dokladnie ktorys z tych kaskow opisac i wydac opinie jak sie go uzytkuje bylbym wdzieczny za wszelkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś kupiłem kask fullface SixSixOne Full Bravo 2 :- ) KUPUJCIE KASKI!! Od nich zależeć może wasze życie, a na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Żeby potem ktoś na wózku nie żałował, że nie chciał dać 200 zł na kask :- \ odpukać... tfu tfu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się tak zastanawiam czy zakup kasku firmy "no name" (czyli jakiś tam zwykły, np. http://allegro.pl/item99629787_super_kask_...dzo_ladny.html) nie będzie błędem?

Oprócz jazdy na rowerze gram także na basie w pewnym zespole no i najbliższym moim wydatkiem będzie chyba kupno nagłośnienia do mojej czterostrunowej gitary (bo jak nie to mnie z kapeli wyrzucą :P), ale bez kasku to coraz bardziej boję się jeździć, tymbardziej, że jeżdżę coraz szybciej... czy kask taki jak zaprezentowałem nieco wyżej ochroni w ogóle moją głowę?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem, matka ciągle truła żebym kupil bo teraz dużo wariatów na drogach, w zeszły pon siedze sobie w pracy nagle coś bum za oknem, patrze a tam w rowerzyste samochód przywalił, ale niezbyt mocno bo rower był cały i za chwilę każdy pojechał w swoją stronę. Tu akurat była wina rowerzysty bo każdy tam przechodzi przez tą ruchliwą ulicę (a nie ma tam pasów). No ale byłem w sklepie po kilka rzeczy to odrazu zmotywowałem się do zakupu kasku. Problem był tylko z moją głową, mam dość dużą i tylko 1 pasował, mam Giro Encinal :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma atest to oczywiście że dobry.

A na marginesie oglądałem dziś "akcesoria" rowerowe w realu. Zatrzymałem się przy kaskach bo ładne jakieś takie były. Oglądam dokładniej jeden, ma atest TUV i GS (GS na 2,4), producent Casco (made in china oczywiście, ale dobra marka) tylko że bez żadnych oznaczeń markowych i trochę wsiowe malowanie. A wszystko za 50zł.

Wiem że kask to ważna rzecz i nie warto na nim oszczędzać, ale to markowy produkt z certyfikatami. Tylko bez szpanerskich znaczków. Mi się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...