Skocz do zawartości

[Film] Sram vs shimano !


mati123

Rekomendowane odpowiedzi

To że przerzutka fajda, czy nie nie ma specjalnego znaczenia. Korpus srama jest nieruchomy, ale łańcuch lata tak samo jak w shimano. Filmik niczego nie udowadnia.

A i nie piszę tego jako jakiś zatwardziały fan Shimano, bo mam srama x.0 a u dziewczyny załozyłem x.9 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był spory problem głównie z ramami Gianta, że tak latająca przerzutka Shimano tłukła korpusem o dolne widełki (mój brat tak miał w XTC z bodajże 2002 roku i przerzutnikiem XT). Teraz jak już napisano Shadow to wyeliminował.

A jako użytkownik dwóch x-9 mogę powiedzieć że łańcuch i tak wali o widełki (jeszcze kwestia konstrukcji ramy - w Garym tłucze, w Ironie nie z racji wysoko poprowadzonej rurki wahacza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

To, że jedna bardziej tłucze czy rusza się, nie znaczy, że już ją należy skreślić ; )

 

a zastanawiałeś się jaki wpływ na zużycie przerzutki ma takie tłuczenie?

Nie mam nic złego do powiedzenia jeżeli chodzi o Shimano. Od ponad 10 lat jeżdżę głównie na osprzęcie XT. Używam tylko kaset i łańcuchów SRAM z grupy X0.

Niedawno założyłem manetkę SRAM attack do przerzutki Shimano XT i spodobało mi się jej działanie: twarde, precyzyjne, dokładnie sygnalizujące zmianę przełożenia. Możliwość jednoczesnego hamowania i multiplikacji też mi się podoba.

Jeżdżę na fullu enduro i w nim za kilka dni zmieniam przerzutkę i manetki XT na SRAM X9. Głównie z powodu, że XT strasznie uderza o wahacz. Wahałem się czy nie zmienić na nowe XT Shadow, ale jednak dla mnie więcej plusów ma SRAM. Shimanowska zostanie w nim tylko przednia przerzutka. Drugi rower którym trenuję na szosie i w łatwiejszym terenie nadal mam na XT i pewnie tak już zostanie. Tylko manetki ma SRAM attack, żeby zmiana biegów była taka sama jak w rowerze enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, w Shadow korpus nadal jest na ruchomej osi i tak naprawdę nie ma wielkiej rewolucji w stosunku do starego XT. Też chciałbym zobaczyć filmik z porównania pracy Shadow z X9 i XTR z X0.

Owszem manetki Shimano znacznie "poszły" do przodu, ale pisałem, że chodzi mi o twardość, precyzję i dokładną sygnalizację zmiany biegu. O możliwości multiplikacji kciukiem nie pisałem jako o największej zalecie SRAMa. Właściwie miał bym dylemat gdyby manetki Shimano obsługiwały przerzutki SRAMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, w Shadow korpus nadal jest na ruchomej osi i tak naprawdę nie ma wielkiej rewolucji w stosunku do starego XT.

 

SRAM też jest na ruchomej osi.

 

Przerzutki Shimano w systemie Shadow są nawet bardziej schowane w porównaniu do SRAM'a przez co możliwość uderzenie przerzutką o jakiś przedmiot jest mniejsze. Plus dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Trochę odgrzebuje temacik, ale nie chce zakładać nowego.

 

Natrafiłem na taki oto filmik

oprócz tego, że można zobaczyć jak pracuje shadow na nierównościach, to popatrzcie na tą żółtą dźwignię którą bawi się koleś pod koniec filmiku. Bardzo ciekawy pomysł.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co myslec o tych filmikach, bo nie widac dokladnie na ktorych przerzutkach jedzie rowerzysta no i te filmik nie sa faktycznie za aktualne...

Jesli chodzi o uderzanie lancucha o rame, to zalezy to tez od ustawienia przezutek. Mam starszego typu XTR i lancych raczej nie uderza o rame na zjazdach (ten filmik jest naprawdę ekstremalny w tej kwestii), ale na zjazdy przezucam lancuch na najwieksza tarcze, tak aby lancuch byl napiety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...