Skocz do zawartości

[8282,9g] Pronghorn XC SW Race by 1415chris


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz jaki jest oczekiwania bo jeżeli taka jak na maile od smudka to kiepsko, odpowiedź bardzo miła i rzeczowa ale po miesiącu, na siodło pewnie ze dwa miesiące trzeba czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jak bede mial wiecej czasu, to pokusze sie o sprawdzenie sztywnosci i nagranie "testu".

Ostatnio kupowalem od Smudka siodlo i koszyki w ud (podobno pierwsze w tym wykonczeniu :icon_wink: ), czekalem cos ok 4 tygodni, czas mniej wiecej jaki byl uzgodniony na poczatku. Wymiana mailowa z opoznieniem 1-2 dni. Zatem wg mnie bylo ok.

 

Co do porownania siodel speedneedle i smudka, wrazenia, jak dla mnie sa bardzo zblizone. Niemniej Tune jest w fulu a smudek w szosie. Z ciekawosci zamienie je w rowerach. Wtedy bedzie mozna powiedziec cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

http://www.youtube.com/watch?v=ZCKYbfHbB7k

Czy mógłbyś zrobić podobny fylm z Tune i Smud? whistling.gif

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że siła nacisku na siodełko maleje wraz proporcjonalnie do jego wartości osiągając stan kulminacyjny pełnych gaci w 21 sekundzie filmu ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czemu akurat interesują Cię BBB skoro wszystkie karbonowe podkładki wyglądają identycznie

Moze wygladem sa identyczne, waga juz niekoniecznie.

 

Wersja BBB Ultra jest wycieniowana.

 

Taka maszyna, aż się prosi żeby ją obfotografował jakiś profesjonalista odpowiednim aparatem

Odpowiedni aparat to chyba mam (od 2 tygodni), a profesjonalista...... daj mi troche czasu :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jesli widelec platformowy, to cos czego potrzebujesz, to bez dwoch zdan polecam.

Jest sztywny, jak i inne widelce na ktorych jezdzilem. Tu jakos nigdy nie potrafilem odczuc roznic.

Co prawda ostatnimi czasy widelec nie przepracowuje sie ale jak dotad spisywal sie bez zarzutow. Ostatnio zrobilem mu maly serwis: srodek czysciutki, uszczelki ok. Nie interesowalem sie jeszcze pelnym serwisem, wiec w tym temacie nic nie powiem.

 

O charakterystyce pracy bylo juz pisane, poszukaj. Nie wiem czy magura wprowadzila jakies zmiany w nowych modelach. Warto poszukac jakis informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chris mógłbyś napisać coś na temat korby ? Jak jest z jej sztywnością? Rozumiem, że masz wersję do napędu 3-rzędowego przerobioną na 2 blaty ? Możesz dorzucić jeszcze kilka słów o zębatkach frm'a, a w szczególności o ich trwałości.

I jeszcze jak byś mógł mi napisać gdzie mógłbym dostać takie podkładki pod śruby do zębatek to byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba.... hmmm... ok jest lekka i bardzo universalna. Ma zdejmowany pajak, ktory obracajac daje mozliwosc zalozenia 2 lub 3 zebatek.

Ja mam dwie. Nie wiem jak teraz ale dwa lata temu, bo wtedy kupowalem ja, jakosc wykonania moglaby byc lepsza: wykonczenie i spasowanie oski w lozyskach suportu. Z tym drugim mozna sobie w prosty sposob poradzic ale w tej cenie nie powinno byc takich niedorobek. Ale jak wspomnialem, moze jakosc sie polepszyla. Rowniez, imo nie jest to najpiekniejsza korba, kwestia gustu...

Ramiona sa sztywne, wczesniej mialem xtr 970 i nie czuje roznicy.

Zebatki, to jest jednak bardzo lajtowa opcja. Sa ok jak na swoja wage. Niemniej kultura pracy xtr jest wyzsza ale i zebatki te waza sporo wiecej.

Trwalosc rowniez jest podyktowana ich waga. Trudno spodziewac sie czegos nadzwyczajnego, kiedy zestaw dwoch zebatek wazy 69g ;)

Podkladki byly razem w zestawie z zebatkami, do tego podkladki umozliwiajace montowanie ich do korby xtr 970. FRM mial taki zestaw w sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Może i temat był tu poruszany ale jakoś go nie zauwazyłem. Dlaczego zdecydowałeś się na zaciski KCNC a nie bolt-ony? Moznaby jeszcze urwac kilka gram (niby to tylko 10-15 ale zawsze coś).

Pytam się z czystej ciekawości bo sam zamierzam zmieniać a mając tubeless-y argument, że mając szybkozamykacze w razie złapania kapcia na błotnistych zawodach nie ma problemu z odkręceniem koła odpada, no bo nie ma problemu kapcia. A jak jest to nic nie poradzisz (chyba, że jeździsz z zapasowym uszczelniaczem :w00t:)

Rowerek świetny, tylko zerkam i notuje co mozna wykorzystać u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i temat był tu poruszany ale jakoś go nie zauwazyłem. Dlaczego zdecydowałeś się na zaciski KCNC a nie bolt-ony? Moznaby jeszcze urwac kilka gram (niby to tylko 10-15 ale zawsze coś).

Pytam się z czystej ciekawości bo sam zamierzam zmieniać a mając tubeless-y argument, że mając szybkozamykacze w razie złapania kapcia na błotnistych zawodach nie ma problemu z odkręceniem koła odpada, no bo nie ma problemu kapcia. A jak jest to nic nie poradzisz (chyba, że jeździsz z zapasowym uszczelniaczem :w00t:)

Rowerek świetny, tylko zerkam i notuje co mozna wykorzystać u mnie ;)

Moim zdaniem demontaż koła które zapięte jest do roweru bolt-onem wcale nie jest wolniejsze niż koła z szybkozamykaczem. Przy zmianie dętki (w większości przypadków) trzeba sięgać po łyżki, samą dętkę oczywiście i - jeśli ktoś ma odrobinę rozsądku - wozi ze sobą niezbędnik. Sięgnięcie po niego przy okazji nie jest wg mnie żadnym problemem. Kręcenie nakrętką od szybkozamykacza też niekoniecznie oznacza trafienie z siłą dokręcenia od pierwszej próby - przy bolcie dokręcam bez powtórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne, ale zdecydowanym minusem bolt-on'ów, przynajmniej na moją logike, bo nigdy nie miałem okazji znich korzystać) jest zapchanie gniazda impusowego błotem, piachem czy śniegiem co uniemożliwia wsadzenie klucza i raczej o to mi chodziło. Przy szybkozamykaczu nawet jeżeli jest zapchany błotem nigdy nie zdarzyło mi się abym miał jaki kolwiek problem z podkręceniem (no chyba, że tata mi przykręcił koło, a ja jako wątła osóbka w łapach nie mogłem sobie poradzić ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...