Skocz do zawartości

[muzyka] czego słuchacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Porywacz_zwłok polecał kapelę "Clutch". Z takich klimatów polecam dwie kapele: Fu Manchu (album The Action Is Go i live z Rockplast) i Scissorfight (szczególnie albumy Guaranted Kill i Balls Deep, trochę cięższe granie momentami). Wszystko dostępne w Tubce. Jak "Sprzęgło" się podobało, to możliwe, że te kapele też wejdą jak w masło. Z takich klimatów pamiętam jeszcze kapele Nice Cat - 3 dziewuchy i koleś na perkusji. Doskonałe bałaki, ale chyba nie ma ich w Tubce. Za to album do przesłuchania tutaj: https://nicecat.bandcamp.com/album/three-girls-three-nights-three-bottles

 

Edytowane przez imitac
Wpis ksywy jednego z użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W nawiązaniu do Heroes - tak patrzę i twarze jakieś znajome, ale Depp'a poznałem ostatniego ;)
W sumie blisko oryginału - nawet bliżej niż niektóre koncertowe wersje samego autora :icon_wink:
Niedawno słyszałem wersję Depeche Mode, która jest ciekawa - nazwałbym ją bardziej "nowoczesną".

Ostatnio odkryłem coś czym się jaram, czyli niemiecki zespół Frumpy z wokalistką o ciekawej barwie głosu, w utworze How The Gypsy Was Born ( według mnie dorównują największym klasykom gatunku i dla fanów starego rocka jest to pozycja obowiązkowa ! ) :


Nieco wcześniej wpadł mi w ucho utwór Maddalena autorstwa Ennio Morricone - tu w niesamowitej wersji koncertowej ( zwłaszcza początek ) :

Dla zainteresowanych : jest to utwór z włoskiego filmu pod tym samym tytułem ( reż.J.Kawalerowicz ), w którym niezaspokojona kobieta próbuje uwieść księdza...
Tu wersja dla bębniarzy - w obu wersjach grał ten sam muzyk : https://www.youtube.com/watch?v=CXPrlwAiG40
Utwór może wydawać się nieco monotonny, ale to pewnie przez długość i pewną powtarzalność pod koniec, choć w/w kawałek Frumpy też trwa 9 minut, a monotonii nie można mu zarzucić :no: - oba łączy również rok powstania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 20.06.2019 o 20:49, KrissDeValnor napisał:

Nieco wcześniej wpadł mi w ucho utwór Maddalena autorstwa Ennio Morricone

Toś mnie zaskoczył.  Moricone zawsze kojarzyłem z inną muzyką.

Ale jak zawsze klasyka:

No i poganiający emeryci:

 

Edytowane przez michuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowa płyta "Tool". Opinie są dość mieszane. Ja wcześniej "Tool" nie słuchałem, ale kilka kawałków jest rewelacyjnych :o Chociaż nie jest to gatunek muzyki który włączy się gdzieś w tle dla rozrywki.

Szczególne wrażenie robi czystość nagrania i to jak słychać każdy instrument, rewelacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Teraz z innej muzycznej beczki - co za emocje i energia, a jaki wykop :icon_exclaim: ( niektóre rockowe zespoły nie mają takiego :no: ), no po prostu japa sama się śmieje  :icon_cool:

Co do Bryan'a, to zawsze byłem do niego uprzedzony - do momentu jak pojawił się u nas kilkanaście lat temu z takimi muzykami, że kopara mi opadła :w00t:
Za ten utwór też go bardzo cenię :yes:
Jako bonus Tina z jej charakterystycznym zachowaniem - była wtedy ( 1985 ) ryczącą czterdziestką, a o 2 dekady młodszy Bryan miał tylko 26 lat ( ależ ten czas leci...).

EDIT
Pro forma dodaję tytuł, żeby nie usunęli : Bryan Adams & Tina Turner - It's Only Love
EDIT 2
W sumie to bez sensu napisałem, że Tina jako bonus, bo to przecież był JEJ KONCERT, a Bryan był gościem
:icon_exclaim:

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest taki koleś w Norwegii ,Leo Moracchioli, który sobie wymyślił, że będzie nagrywał covery różnych utworów w nieco inny sposób. 

Muszę przyznać, że o co robi i jak robi zwala czasem z nóg. Polecam jego kanał na YT , bo to co robi jest warte słuchania i oglądania.

Leo coveruje Dire Stratis do spółki z Mary Spender

 

Mimo ,że nie jestem fanem Gry o Tron , to ta wersja tematu z filmu robi wrażenie- w rolach głównych m.in Nuno z Extreme, Tom z rage against The Machine i Ian z Anthrax

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...