Skocz do zawartości

[technika] podskakiwanie na siodle


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas wysokiej kadencji kiedy juz bardzo szybko pedaluje odczuwam wrazenie ze zaczynam podskakiwac na siodle. Siodlo zbyt sprezynuje czy co jest nie tak. Pieta dotyka pedal w stopniu prawidlowym na wyprostowanej. Tak jest na kazdym biegu. Dopiero jak kadencja sie zmniejszy podskakiwania oczywiscie znika. To tak jakbyscie jechali z gory duzo szybciej niz mozecie pedalowac. Tez tak macie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to juz zbyt szybka kadencja dla ciebie i nie dajesz rady pedalowac plynnie. SPD umozliwia jazde z wieksza kadencja, ale ten efekt tez wystepuje, tylko pozniej, u mnie przy okolo 150 obrotow na minute. Ale to zalezy juz od indywidualnych talentow, sa tacy co moga krecic nawet 180 obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto przejść na zatrzaski? Oczywiście! Same zalety, ale było o tym już duuuużo. Weź jednak pod uwagę nie tylko SPD Shimano, ale też Looka albo Cranki, szczególnie jeśli dbasz o kolana i niską wagę sprzętu. A kadencję mierzy się licznikiem z opcją liczenia kadencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to sie pojawia tak ... samo :P najlatwiej to osiagnac tak jak pisalem jadac z gory i pedalowac na maksa. dojdziemy w koncu do momenty kiedy tak szybko pedalujemy ze... no wlasnie co ? ja zaczynam podskakiwac ;) Moze to siodlo mi tak sprezynuje ? Aha nie wystepuje to zjawisko jadac pod gore chocbym pedalowal nie wiem jak szybko. Mysle ze gdzies jest do korekty ustawienie siodlo przod/tyl, albo zmiana mostka na taki chyba najbardziej popularny +-6stopni (95,90mm) Bo moze moja postawa jest zbyt wyprostowana... Nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a zauważyliście u zawodników jeżdżących czasówki, że niektórzy co kilka ruchów korbą podskakują na siodełku? tak jakby się odsuwali do tyłu w ten sposób..

 

 

foly a jedziesz po równym, czy po wertepach? jak jeździłem bez spd to pamiętam, że przy bardzo szybkim pedałowaniu na zjeździe, cały rower zachowywał się bardzo nerwowo.. a czy podskakiwałem, to już nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobnie, ok. 30 km/h, przełożenie 2-7 i tyłek zaczyna mi podskakiwać. Tracę przy takiej kadencji po prostu płynność. Czy SPD ma wpływ na to czy podskakuję - nie wydaje mi się (albo w bardzo niewielkim stopniu), raczej pozycja na siodle oraz jego wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo znaczy z górki. Jeżdziłem na kierownicy giętej i prostej, mostku 50-100 i zawsze "podskakuje" na pedałach platformowych mniej bo nie umiałem tak szybko rozkręcić i uciekał z pod buta w spd czuje w pewnym momencie brak docisku i jak dokręcam szybciej żeby złapac to wtedy zaczyna sie podskakiwanie

Prawdopodobnie jak już pisali to jest utrata płynności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...