Skocz do zawartości

[amortyzator przód] czuły amor do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem w jakimś sklepie Maoitou Drake za 1200zł... Jako że sam jestem na etapie zakupu jakiegoś widelca (może jeszcze nie teraz ale po wakacjach już kasa powinna być) to chciałbym się od was czegoś o nim dowiedzieć... Strasznie mało informacji o nim jest w internecie a ja nie mam żadnej styczności z tą marką...

Z góry dziękuję :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że doszliśmy do małego porozumienia i na forum wróciła wolność światopoglądowa (którą gwarantuje nam konstytucyja RP ;)) , przy okazji świetnie się bawiłem ;)

OT Ostatni jajcarski akcent - kolega przywiózł z UK stary, mały traktor manitou, prymitywny i niezawodny, i jest z niego bardzo zadowolony, więc nie jest tak, że wszyscy dookoła mnie dostają wysypki na hasło manitou :mellow:

Na zakończenie pasjonująca lektura wykopana przez kumpla, którą mi podesłał, jak śmiałem się z jego minety. Polecam lekturę: http://www.mombat.org/Manitou.htm. Nostalgia....

Pozdrawiam serdecznie

Bor

 

P.s. Co do czystości języka żabojadów się zgadzam, yankesi tacy jak Doug Bradbury nie mają takich oporów lol : http://www.gp.manitou.com/fr/rubrique-prin...n/histoire.html

 

Piszę to pożerając french, pardon, liberty fries :D , trzeba zbierać siły na nocną jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisaliście (Ecia i Rulez) niewiele mi mówi... Tak jak napisałem wcześniej nie miałem żadnej styczności z Manitou - jedyne co o nim słyszałem to R7, ale i tak nie mam bladego pojęcia jak to się ma do produktów np RS'a...

Dlatego to co napisaliście że to Relic czy Black to nic mi to nie mówi... Ja się początkowo zastanawiałem nad Rebą ale z powodu sporych cięć budżetowych muszę z niej zrezygnować, dlatego prosiłbym w miarę możliwości o jakąś dokładniejszą analizę amortyzatora Drake...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cena nie adekwatna trochę do tego co dostajemy, bo za 1260zł masz nową R7, która będzie niewiele mniej sztywna ale za to o wiele lżejsza. Za 990zł masz sprawdzonego Relica zaś descydując się na Drake'a tak naprawdę kupujesz kota w worku. Poza tym jak to mówią w newsach..."upodobniono go do wyższego modelu R7 i przejęto większość rozwiązań technologicznych, ale użyto tańszych materiałów" No chyba, że chcesz sprężynę to wtedy sprawa wygląda inaczej :)

 

Pytanie jeszcze jaki to jest Drake?

jedyne co o nim słyszałem to R7, ale i tak nie mam bladego pojęcia jak to się ma do produktów np RS'a
Wykorzystuje praktycznie cały skok, czuły i dosyć płynny - R7 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ten - jak każdy amor (poza widelcami typu upside-down) posiada booster - gdybam że to niedoróbka fotograficzna. w obu linkach jest to samo zdjęcie - ze strony wigwamu.

widelec tego typu (czyli klasyczny teleskop bez osi sztywnej) nie byłby w stanie wykonywać swoich funkcji nawet w stopniu dostatecznym gdyby dolne golenie nie były ze sobą połączone. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, gdyż sam stoję przed zakupem amora w okolicach ceny 1000 zł. Moja obecna Tora 318 AIR rozczarowuje pod względem kultury pracy. Natomiast ciekaw jestem jak sprawuje się RST First Platinium. Ponad pół kilo lżejszy od Tory, subiektywnie ładniejszy. Wiem, że VELO zamontowało te amory grupie DHL-Author i niby działają bez zarzutu. Czy ktoś jednak mógłby na ten temat powiedzieć coś więcej? RST zaniedbało swoją markę tanimi produktami. Pomijając jednak wszelkie uprzedzenia i zbędne docinki - czy na First Platinum warto wydać ponad tysiąc złotówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu, gdyż sam stoję przed zakupem amora w okolicach ceny 1000 zł. Moja obecna Tora 318 AIR rozczarowuje pod względem kultury pracy. Natomiast ciekaw jestem jak sprawuje się RST First Platinium. Ponad pół kilo lżejszy od Tory, subiektywnie ładniejszy. Wiem, że VELO zamontowało te amory grupie DHL-Author i niby działają bez zarzutu. Czy ktoś jednak mógłby na ten temat powiedzieć coś więcej? RST zaniedbało swoją markę tanimi produktami. Pomijając jednak wszelkie uprzedzenia i zbędne docinki - czy na First Platinum warto wydać ponad tysiąc złotówek?

Póki co Velo jest tez przedstawicielem Authora, a ten Firsty u siebie w rowerach montuje. Sklepów partnerskich w Polsce mają w pip, idź i zrób jazde testową z takowym widelcem. Zobaczysz czy ci odpowiada :). Z tego co wiem to platinium rózni sie od zwykłego Firsta nieco niższa wagą tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model ten - jak każdy amor (poza widelcami typu upside-down) posiada booster - gdybam że to niedoróbka fotograficzna. w obu linkach jest to samo zdjęcie - ze strony wigwamu.

widelec tego typu (czyli klasyczny teleskop bez osi sztywnej) nie byłby w stanie wykonywać swoich funkcji nawet w stopniu dostatecznym gdyby dolne golenie nie były ze sobą połączone. :huh:

 

No i właśnie dlatego mi nie pasowało to zdjęcie... Nigdy nie widziałem amortyzatora bez boostera i nie wyobrażam sobie jak by to mogło działać. Tym większe było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem te zdjęcia :D

 

Dzięki Tobo i DominikM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chciałbym sie podłączyć i wrócic do postów Lextalionis- gdzieś po wakacjach mam w planie wymienić mojego Epicona na coś , hmm, bardziej zaawansowanego - pod uwage biorę Recona SL ( za ok. 1100 pln ) i wspomnianego Relica ( w wersji Super Air za 990 pln ). O Reconie można wyczytac różne rzeczy w różnych miejscach- o Relicu natomiast znacznie mniej. Czy ktoś z szanownych forumowiczów dysponuje popratą praktyką wiedzą na temat Relica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3257ba674598cd9c.jpg58f6da7958ac9cbd.jpg

 

Po przejechaniu 2200 km jest jak nowy a działa nawet lepiej. Nie ma luzów, wybiera liście :) Dobijam go na 7 bar (przy wadze 90 kg) i powietrze z niego nie ucieka, nie ma również wycieków z przodu traktuje go tarcza 180mm ale nic się nie dzieje.

Blokada skoku działa, regulacja działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie czy można dostać takiego R7 w innej niż szarej wersji (czyli czarna albo biała) która jest bez piwotów i kosztuje te 1200?

Prosił bym również o więcej opini o tym Relicu i ewentualnie o Silverze bo są sporo tańsze a ja jakoś specjalnie wybredny nie jestem - wszystko będzie pracowało lepiej niż mój Dart pod 70 kilogramowym bikerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver to z kolei dawny Skareb Comp - znowu nie wiem, jak on wygląda od środka, ale ja z mojego Skareba byłam bardzo zadowolona. Z tym, że przy goleniach o średnicy 28 mm musisz się liczyć z nie najlepszą sztywnością, jeśli więcej ważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczne (czyli ubiegłoroczne) R7 zostały wydane tylko w 3 wersjach: E Absolute (szara), MRD TPC (czerwona), MRD Absolute (czerwona) - każda z nich w 2 odmianach tj. ze skokiem 80 lub 100mm, żadna nie ma manetki. W roku poprzednim (chyba) wszystkie R7 były czarne, było do wyboru więcej modeli (z różnym typem tłumienia) i można było wybierać pomiędzy wersjami z pivotami lub bez, a także kupić R7 z manetką. Ja sam szukam sklepu w którym byłyby jeszcze dostępne modele z rocznika 2007 - chętnie bym kupił R7 Super z pivotami i manetką w rozsądnej cenie. Niestety sklepu takiego na dzień dzisiejszy nie znalazłem, pozostaje pytać w Wigwamie.

 

Nie wiem jak Relic ale Sliver to dawny Scareb - jest to amor pod lekkich bikerów, pod cięższymi się chwieje i ugina.

 

A nie myślałeś może o Rebie (żart) :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

TocaS, kilka pytań

- czy Twój Relic to Super Air 100 mm?

- jak ze sztywnością- troche sie obawiam goleni 30 mm

- kupiłes go jako nowy ,czy to OEM?

- no i kwestia serwisowania- mozna samemu czy tylko Wigwam?

Aha- dzięki za fotki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważę 70kg więc nie obawiam się tego że będzie za mało sztywny... Tarczę by dostał 160mm więc też jakoś specjalnie nie będzie obciążony...

Gonzales: O Rebie myślałem ale jak jeszcze można było kupić na allegro wersję Race za 1200zł. Teraz to już nie ten przedział cenowy...

To takie małe podsumowanie:

- Relic to stary Black, którego zachwala kolega Rulez - niestety występuje w wersji 100mm+ a ja potrzebuję 80

- Silver to z kolei stary Skareb, którego chwali sobie Ecia - jest najtańszy ze wszystkich, stosunkowo niezła waga(niecałe 1700) i do tego nie ma piwotów

- R7 ma różne opinie i do tego kilka modeli których nie rozróżniam :rolleyes: - model który mieści się w budżecie jest w wersji z piwotami i w kolorze który ni jak nie pasuje do mojego roweru, ale można szukać na allegro

- i zostaje jeszcze Drake o którym nikt mi nic nie powie bo to nowy amortyzator(ale który odradzają) - może się na niego skuszę i zostanę testerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy Twój Relic to Super Air 100 mm?

 

Tak

 

- jak ze sztywnością- troche sie obawiam goleni 30 mm

 

Nie mogę narzekać, moim zdaniem jest ok. bardziej o sztywność bałbym się w R7

 

- kupiłes go jako nowy ,czy to OEM?

W kartoniku nowy z wigwamu montował go serwis z armotu, który uprzednio oczywiście go ściągnął bo handlują manitou no i serwisują.

 

- no i kwestia serwisowania- mozna samemu czy tylko Wigwam?

 

Serwis sklepu rowerowego armotu robi przeglądy, na pewno pierwszy, kolejne nie wiem, chodzi o nieutracenie gwarancji nie mniej ja jeszcze nie byłem ani razu, a na amortyzator nie narzeka chodzi cały czas tak samo, być może kolejny serwis można wykonać samemu. No i ogólnie jak się umówię dziś to po jutrze jest do odebrania.

 

Nie mniej planuje go zanieść.

 

Aha- dzięki za fotki!!!

...nie ma za co.

Fotka po prawej po ulewach i jeździe po błocie w lasku, powrót do domu golenie wytarte i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze mialem do czynienia z kilkoma amorami roznych roznistych marek moge cos napisac:

 

Tora 318 Solo Air: przyzwoicie czuła, duża progresja

 

Recon SL Solo Air: bardzo podobnie do Tory, co ciekawe wyraznie mniej sztywny niż Reba

 

Reba SL 09': bardzo czula, sztywna i oczywiscie wysoka progresja skoku

 

SID team 05': dobrze pracujace wiotkie gowno :P

 

Pike 409 u-turn: świetna praca sprężyny ale oczywiscie to nie ta klasa,

 

Manitou r7 elite abs: po przekroczeniu poczatkowego 'progu' czula, praca bardziej liniowa niz w RSach, dużo mniej buja przy sprintach, sztywnosc wystarczajaca

 

Fox F80 RL: polaczenie manicza i rs czyli najlepiej nasladuje prace sprezyny, brak progresji jak w rs czy 'progu' z r7. Niestety nie jest najbardziej efektywny

 

Marzocchi XC 700 sl: taki gorszy fox pod wzgledem pracy, jedyny amor ktory nie zostawia sladow oleju na goleniach, nie zmienia charakterystki przy zmianie skoku, mniej sztywny niz reba

 

Marzocchi MX Pro Race: mniej czuly niz xc700, liniowa charakterystyka pracy, troche malo sztywny

 

Z czego tylko R7 i recon byly w moim rowerze, reszta testowana u kumpli z podobym przedzialem wagowym :)

 

Oczywiscie to jest moje zdanie i nie musicie sie z nim zgadzac :rolleyes:

 

 

Sorki, ze post tyle miejsca zajmuje ale cos opera mini nie chce mnie sluchac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...