Skocz do zawartości

[uszczelniacz]


tobo

Rekomendowane odpowiedzi

bez kompresora się nie obejdzie!

Ja jeżdże z mleczkiem na Kendach Karma. Po napompowaniu też powietrze uciekało bocznymi ściankami tuż przy obręczy. Nie gdzieś na styku, ale przez ścianki opony. Pokręciłem kołem, potrząsłem i się uszczelniło.

Po pierwszym dniu z tylnego koła zeszła 1/3 powietrza, ale po dopompowaniu już teraz wszystko jest ok:) Przedniej opony jeszcze ani razu nie musiałem dopompować, tylną dwa razy.

Jestem po 50km wycieczce w terenie. Jeździłęm po ostrych kamieniach, nie czaiłem się jeśli na trasie były rośliny z kolcami i wszystko jest ok:) System to rewelacja;) Ja nie kupowałem całego systemu. Tylko mleczko+ dwie 24" dętki i przerobiłem wg instruktażu na youtube ( ghetto tubeless)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze Schwalbe uszczelniałem co następuje:

 

Nobby Nica 2.1 na XM819 - wszystko git,

Big Betty 2.4 na SingleTracku - również ok,

Nobby Nicki 2.4 na Singltrackach - ok, ale przebiłem boczne ścianki na kamieniach,

Furious Fredy 2.0 na Stan's ZTR Olympic - bez problemu,

Rocket Rony 2.25 na Stan's ZTR Olympic - tutaj różnie było; jedna w ogóle się nie uszczelniła bo na ściankach są pory przez które płyn cieknie i powietrze ucieka. Druga uszczelniła się w miarę dobrze, w miarę bo powietrze schodzi z niej w 3 dni tak mniej więcej, nie do zera ale jechać się nie da.

 

Używam płynu Joe's, a oprócz Schwalbe uszczelniałem jeszcze Geaxy Barro Race 2.0 na XM819 - tu żadnych problemów, Kenda Komodo 1.95 na XM819 - też poszło dobrze, no i Maxxis Highroller 2.5 na Singletracku - nie poszło bo miałem w niej dziurę. Więcej grzechów nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet te pory się zakleją tylko koło musi poleżeć na boku z 5 min żeby wszystko się wypełniło , zmieniać strony i potrząsać . Jak się oponkę założy , zaleje i od razu zakłada do roweru to nie dziwota że schodzi powietrze , samo kręcenie nie wiele daje na ranty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od 2 tygodni używam Joe's Tubeless System XC Narrow, opona przód Mountain King UST 26x2.4 ( 750 g), tył Mountain King UST 26x2.2 ( 700 g) , obręcze Mavic XC717DISC. Założenie opony 2.2 na obręcz sprawiło małe problemy, czego nie mogę napisać o oponach 2.4, które założyłem bez problemów. Koła próbowałem napompować pompką jednak bez kompresora ani rusz. Opony zalałem mleczkiem po 40 ml, jednak usłyszałem od kilku osób używających opony UST że jest to zbyteczne, ( wolę dmuchać na zimne). W zestawie Joe’s jest dozownik, jak sugeruje instrukcja wlewamy do niego płyn a następnie przez zawór, płyn należy wlać do opony. Nie udało mi się tego dokonać, bo końcówka dozownika szybko zapycha się, czy komuś udał się ten sposób?. Jedyne rozwiązanie to jak pokazuje filmik instruktażowy Stan no tubes jest ściągnięcie jednej strony opony z obręczy i wlanie mleczka bezpośrednio do niej. Generalnie zestaw stworzony z myślą o zapomnieniu, co to snake-bit.

 

Greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zalalem geax'y gato. Wersja zwykla, kevlar, wlalem okolo 70ml plynu. Powietrze jak na razie w ogole nie schodzi, nie trzeba pompowac co kilka dni. Opona uszczelnila sie nawet bez plynu, aczkolwiek trzymala cisnienie tylko przez kilka minut. Po zalaniu plynem udalo mi sie je uszczelnic zwykla pompka rowerowa ( nie mylic ze stacjonarna ) tylko ze troche dluzsza <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy testów.

Dla przypomnienia zestaw: Joe's Tubeless System XC Narrow, opona przód Mountain King UST 26x2.4, tył Mountain King UST 26x2.2, obręcze Mavic XC717DISC.

Test odbył się wczoraj w Beskidach, trasa Równica-Orłowa-Trzy Kopce-Brenna- Salmopol- Trzy Kopce-Ustroń. Zjazd w stronę Orłowej jest miejscami ostry i naszpikowany kamieniami więc ciśnienie jakie dobrałem to: tył 2,4 atm., przód 2,2 atm. Szybki zjazd, w pewnym momencie dobicie na jakimś większym kamieniu, czuje jak dostałem mlekiem po nodze. Okazuję się, że opona dobiła do obręczy i powstało przy tym niewielkie nacięcie opaski ( miejsce styku opony z obręczą). Nacięcie uszczelniło się, jednak kolejne zakręty powodują, że opona pracuje na boki i straty powietrza są coraz większe. Położyłem rower na boku żeby uszczelnić dokładnie miejsce, ciśnienie zwiększyłem do 2,6 atm. Ruszamy dalej, dojeżdżam do Brennej gdzie okazuje się, że muszę dopompować. Kilka ruchów pompką, sprawdzenie ciśnienie i nagle fruuu, kapeć. Szkoda czasu, słonecznej pogody i świetnych warunków, opaska ląduje w plecaku zakładam dętkę. W domu po dokładnym przejrzeniu okazuje się, że zawór presta oderwał się z jednej strony od opaski, porażka. Dziś reklamuje opaskę.

Wnioski,

Na kamienistych zjazdach według mnie min. ciśnienie to 2,6 atm., zapomniałem dodać że jeżdżę na fullu i ważę 65 kg. Zawór presta, pomimo że strasznie uważam przy pompowaniu jest dla mnie wielkim nieporozumieniem <_< . Przyznam że po ostatnich doświadczeniach pozostaje zakupić obręcz UST ponieważ z tym zestawem obawiam się kolejnego wypadu w góry nie mówiąc o górskim maratonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

..ja po roku jezdzenia na Mountain Kingach SS 2.2 + xm819 + Joe's rowniez wracam do detek..zmeczylo mnie ciagle dopompowywanie..80g wiecej na dwoch kolach nie zrobi wielkiej roznicy..teraz pozostaje tylko zakup opon..rocket rony czy porzadne fat alberty???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejne informacje o zestawie: Joe's Tubeless System XC Narrow, opona przód Mountain King UST 26x2.4, tył Mountain King UST 26x2.2, obręcze Mavic XC717DISC.

Po reklamacji opaski gdzie urwał się zawór presta szybko otrzymałem nową opaskę. Zestaw został złożony i przygotowany do maratonu w Międzygórzu. Trasa mijała w szybkim tempie jednak kilka km przed metą najechałem na szkła ( jakiś ... potrzaskał butelkę), w oponę wbiło się szkło o średnicy ok. 3 mm rozcinając ją, o uszczelnieniu nie było mowy. Pozostał bieg do mety z rowerem. Po powrocie wybrałem się do wulkanizatora, opona została sklejona jednak przy pompowaniu okazało się, że łatka nie jest w stanie utrzymać miejsca gdzie nastąpiło rozcięcie ponieważ jest za duże. Ostatecznie opona ląduje w koszu. Przyznam że z Opon Contionentala Mountain King UST nie byłem zadowolony, w porównaniu z Conti Supersonic to opona odbiegająca wszystkimi parametrami ( nie nadaje się zupełnie na błotniste tereny, w piachu ostro nurkuje, na suchym podłożu niesamowicie wynosi na zakrętach) generalnie bardzo niebezpieczna opona. Co ciekawe opona Conti UST to nie Made in Germany tylko Made in Taiwan do tego stworzona ze zwykłej gumy bez mieszanki Black Chili.

Zadałem pytanie w serwisie jakie opony polecają do opasek Joe's Tubeless. Polecono mi standardowe, zwijane opony które posiadają wzmocniony karkas. Zdecydowałem się na zakup opon Contionental Mountain King Protection 2.2 ( opony mają grubszy karkas zapobiegający przebiciu). Wszystko oddałem do serwisu, zestaw został złożony. Przy odbiorze serwisant stwierdził że są niewielkie ubytki powietrza, jednak jest to normalne i zasugerował abym w domu poruszał kołami na boki. Sprawdzałem kilka razy zanurzając koło w wodzie gdzie powietrze wydostaje się i były to miejsca na karkasie opony. Ruszanie, bujanie, mieszanie trwało 4 godz. Po 12 godz. okazuje się, że jedno z kół straciło całkowicie powietrze w drugim kole ubytki są tak duże, że nie pozwalałoby to na jakąkolwiek jazdę.

Zastanawiające jest to że płyn nie radzi sobie z uszczelnieniem tych micro szczelin w karkasie.

Przyznam, że w moim przypadku zestaw wyczerpał wszelkie granice mojego opanowania, granice finansowe (wydałem ponad 980 zł) o czasie i pozostałych wydatkach nie wspominam. Kolejna reklamacja doprowadza do zwrotu gotówki za zestaw Joe's Tubeless System XC Narrow + usługa montażu przez serwis. Koniec partyzantki i bolączki z opaskami Joe's Tubeless System XC Narrow. Powrót do dętek okazuje się niesamowitym komfortem psychicznym z którego szybko nie zrezygnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

a używał ktoś Caffelatex??

Zamierzam spróbować przy najbliższym montażu. Tak przy okazji to producenci opon zalecają do użytku bezdętkowego z mleczkiem specjalnych opony typu Geax TNT albo Hutchinson Tubeless Ready. Czyli coś pośredniego pomiędzy UST a zwykłym kevlarem. Zeszły sezon jeździłem na Geax Saguaro TNT i bez problemu się uszczelnił, Przód trzyma do tej pory, do tyłu muszę dolać płynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...