Skocz do zawartości

[rama] do 1500 zł do XC


zeton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

 

Mam takie pytanie, otóż jaką ramę wybrać. Jak w temacie - do ok 1500zł

 

Stary rower już sporo przecierpiał, więc planuje złożyć coś porządnego.

Ważę 83kg, wzrost 188cm.

Potrzebuje rower do ostrego XC. na napędzie Deore XT.

 

Mam na oku kilka ram takich jak:

 

MERIDA MATTS HFS-2000V

 

SCOTT SCALE 50

 

Giant XTC

 

a może jeszcze coś zaproponujecie?

 

Będę montował hamulce tarczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

NOX Eclipse - http://www.allegro.pl/item182005443_nox_ec...treme_shop.html

 

Boplight Maraton Team - http://www.allegro.pl/item185250390_rama_b...ajlzejsza_.html

 

Author Egoist - http://www.velo.com.pl/php/produkty.php?m=...p=%&id=1240

 

 

Tyle moich propozycji. Zaznaczam, że na żadnej ramie nie jeździłem, są to tylko moje propozycje mieszczące się w ustalonej granicy cenowej. Resztę musisz już poszukać na forum i doczytać o każdej z nich.

 

Niestety nie mogę już edytować, a znalazłem podobne tematy do twojego. Poszukaj tam, gdyż znajdziesz wiele potrzebnych informacji:

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...p;hl=rama+do+xc

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...p;hl=rama+do+xc

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...p;hl=rama+do+xc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zastanawiam sie nad taka rama do XC. Słyszałem opinie o Egoiscie ze jest zbyt sztywny. Znajomy polecał ramy Kona jako bardziej odpowiednie dla osób pow. 80 kg. Dopiero zaczynam przygodę z XC także liczę na opinię doświadczonych. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wlaśnie stoje przed podobnym wyborem...

Wg mnie :

- Author - geometria mi nie pasuje, rama jakas sztywna, wystarczy wsiaśc na bika i wszystko jasne:)dla mnie odpada

- Giant niby ok ale są lepsze

- Scott jest spoko, calkiem fajna geometria, wszystko porzadnie pospawane, lakier super tylko....problem z dostępnością i ceną..:D

- Merida...hmm nie wiem, nie mialem okazji testowac

Jak dla mnie w tym zakresie cenowym numerem jeden są dwie ramy :

- Trek 8900 - super wykonanie, najlepszy stop alu ZR 9000, geometria jak dla mnie idealna

- Gary Fisher Ziggurat - geomtria Genesis, stop jak w Treku z dodatkiem carbonu w tylnym trójkącie:)

Trek wydaje mi się lepszą propozycją dla osoby cięższej czyli dla mnie:) Rama jest solidniejsza niz Garego ale cięższa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zaczne tak... Obecnie mam rower Kona Hoss, który kupiłem sobie w czerwcu, gdyż spodobał mi się, planowałem początkowo jazdę terenową, a także trafiła mi się okazja. Jednak po roku okazało się, że zależy mi bardziej na lekkiej i szybkiej jeździe głównie po asfalcie, więc w trybie natychmiastowym planuję odchudzenie roweru. Obecnie waży ok 14kg, a chciałbym zejsc do min 11 kilo. Jeszcze jakiś czas temu chciałem kupić rame Giant NRS lub Kelly's Wandal, jednak podwójna amortyzacja nie idzie w parze z wagą... (moze jeszcze rozważę) :)

 

Czytałem sporo różnych opinii na tym forum odnośnie ram Gianta, Kelly'sa i Authora i w sumie sam nie wiem co mam wybrac. Na ramę chciałbym przeznaczyć do 1500zł, no chyba że będzie to coś naprawdę godnego uwagi. Kupując ramę chciałbym by była w miarę wytrzymała - ważę 70 kg i nie chciałbym zeby nawaliła na byle dziurawej drodze czy kocich łbach. :glare:

 

Miałem kilka ram na uwadze m.in.: Kelly's Sabotage - 1.45kg , Author Vision 1.7kg lub Egoist 1.6kg. Ewentualnie coś typu Giant XTC czy jakiegoś Treka. Fajnie by było, gdyby rama ważyła mniej niż 2 kg... :) Najbardziej jestem za Sabotage.... Poradźcie mi coś..

 

 

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbea Lanza

 

podobno bez problemu od importera można ją wyciągnąć taniej niż jest napisane więc warto zapytać.

Wydaje sie bardzo fajna! ale patrząc na geometrię, i porównująć np do XTC jest sporo krótsza, jak bym chciał kupić 16" to bym miął kierownice na kolanach a niski jestem, ale może mi sie tylko wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się zdaje :D Zobacz tutaj:

http://www.orbea.com/ingles/cuadros.php?ti...8&cuadro=18

 

Różnice w długości w porównaniu do scale są niewielkie, geo bardzo się nie różni, główka też krótka itd :D Patrzę głównie na małe rozmiary bo sam mam scale w rozmiarze S.

 

Jeżeli ta Orbea waży rzeczywiście 1,45kg i w dodatku da się sporo wytargować to jest mój faworyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMA MERIDA MATTS HFS-2000V jest super widziałem i dotykałem wykonanie rewelacyjne wydaje mi się że w tej cenie jest to technologicznie najbardziej zaawansowana rama na świecie,może nie jest kultowa ale niestety za kult sporo trzeba zapłacić.Miałem kiedyś meridę mats elit 990 sx i w tamtych czasach też była nie do pobicia. POLECAM MERIDĘ :D

 

 

MÓJ GIANT MCM TEAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się zdaje :) Zobacz tutaj:

http://www.orbea.com/ingles/cuadros.php?ti...8&cuadro=18

 

Różnice w długości w porównaniu do scale są niewielkie, geo bardzo się nie różni, główka też krótka itd :) Patrzę głównie na małe rozmiary bo sam mam scale w rozmiarze S.

 

Jeżeli ta Orbea waży rzeczywiście 1,45kg i w dodatku da się sporo wytargować to jest mój faworyt :)

ciekawe ile można stargować ...

 

tylko że: scott ma jeszcze krótsze ramy niż Radon :) 0.5cm ale zawsze, ale dłuższe niż orbea... (orbea jest chyba najkrótsza 552mm). Giant XTC ma dłuższe około 1.5cm (róznica miedzy scottem a giantem to juz 2cm).

 

ogólnie to długościowo:

Giant 575mm

Radon 560mm

Scott 555mm

Orbea 552mm

 

;-)

 

oczywiście dla ramy 16"

 

szybkie pytanko: ma ktoś zdjęcia, wie gdzie są fotki tych wyżej wymienionych ramkek w wersjach 16" ? jakis portal może jest, forum ?

 

 

ps GF genesis, w 15.5" ma rurę górna 582mm, a genesis dośc lubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Mod Team

Witam,

mam następujący dylemat: chcę przeznaczyć na zakup nowej ramy kwotę ok. 1500zł (-/+ ok.100zł)

Początkowo planowałem kupić ramę Boplight'a (waga 1300gr) jednak kilka osób stanowczo odradziło mi ją ze względu na to ze jest bardzo miękka a taka opcja wybitnie mi nie odpowiada.

Jeśli wybierać pod kontem sztywności myślę ze wybrałbym sobie Corrateca Superbow Word Cup, strasznie mi sie podoba ale niestety wazy ona aż 1800gr.

Myślałem też nad Scottem scandium (waży ok.1200gr) jednak nigdzie takiej nie moge znaleźć lub jej cena znacznie przekracza moj budżet :\ na dodatek nic nie wiem o jej właściwościach.

Panowie pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurcze, wogle niezmam tej firmy ale wagi są obiecujące. Teoretycznie opisują rame jako bardzo sztywną ale to mi niewystarcza. Szkoda ze niema jej w kolorze białym (tak jak na rowerku chromat T+ ) i ma niepolerowane spawy. W kazdym razie propozycja bardzo interesująca, dzieki za wskazówke bo wcześniej nie znalazłem tej ramy, na pewno wezmę ją pod uwage przy zakupie.

Bardzo bym prosił przy okazji o opinie na jej temat ramki jesli ktoś używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w budżecie do 1500 zł najlepszym rozwiązaniem będzie No Saint Luzifer. Sam przymierzam się do tej ramki. Przy ramie 18" waga ramki to około 1300 gram a koszt 375 Euro czyli niecałe 1500 zł + przesyłka (z Niemiec). Zajrzyj sobie na stronkę http://212.202.110.172/ i poczytaj na forum lightbike, dużo tam opinii o niej. Świetna rama za niewielkie pieniądze. A co do sztywności to zależy ile ważysz. Jak pod 70-80 kg to pewnie może trochę kołysać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dodam że ważę 70kg (+/- pare kilo w zależności od okresu przygotowawczego).

Właśnie tego sie obawiam ze będzie bujać :\

Chciałbym zachować rozsądny kompromis miedzy sztywnością i wagą choć z obu tych parapetrów wyżej stwiam sztywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !!

 

Otóż jak w temacie... naszło mnie na zmiane ramy i planuje na to wydać do ok 1500 zł. Co poradzilibyście mi do tej ceny? Dotychczas tłuke się na ramie Author Traction i nie sprawiała mi żadnych problemów, ale jest to model z 2000 roku i szczerze już mi się troche znudziła :P. Mój osprzęt to XT/XTR, hampelki tarczowe Hayes stroker Carbon i widelec RST F1rst AIR RL w kolorze białym. Co waszym zdaniem można by włożyć pod takie coś do XC? Rozmiar 19''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

won z amorem :) a rama... musi być nowa i sztywniak tak? może da się jakiegoś s-worksa wyrwać w okolicach 2k albo np no sainta carbonowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś się uparł na ten amor hehehe ;-) Poważnie nie jest aż tak zły na jaki wygląda, zważywszy, że wcześniej miałem 381 i do tej pory na nigo klne :). Ale nie zmieniając tematu. Co do tego S-worksa to nawet mi się podoba i ładnie by mi to kolorystycznie pasowało tylko nigdzie nie mogę znaleźć sklepu (najlepiej internetowego) który by tym handlował... Może masz namiary na takowy bym nie musiał długo szukać ??:) Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...